Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 5

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

H45 Kort-2

4 950 m, 191 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Johan SundénVästerås SOK34:56
2Robert PalmVästerås SOK36:14+1:18
3Timo KoskiKoovee36:22+1:26
4Pontus HalldinKFUM Örebro OK37:02+2:06
5Jukka ViskariHiidenkiertäjät37:26+2:30
6Nichlas WallströmSävedalens AIK37:39+2:43
7Heikki JokinenLahden Suunnistajat-3737:41+2:45
8Anders AspMölndal Outdoor IF37:57+3:01
9Jörgen ÅhlÅmåls OK38:47+3:51
10Jonas IvarssonOK Hammaren39:45+4:49
11Jan-Ola MattssonLima IF39:52+4:56
12Niklas GrahnGöteborgs SK40:00+5:04
13Mats ErikssonHagaby GoIF Örebro40:02+5:06
13Mattias HedfjärdGudhems IF40:02+5:06
15Mika KorhonenSK Vuoksi40:03+5:07
16Mikael WesterbergOK Kolmården40:10+5:14
17Timo KauppilaKoovee40:24+5:28
18Mats ChristianssonUddevalla OK40:29+5:33
19Ulf KarlssonStorviks IF40:37+5:41
20Henrik PetterssonOK Roxen40:47+5:51
21Anssi KokkonenKalevan Rasti40:52+5:56
22Thomas IvarssonOK Hammaren40:53+5:57
23Fredrik KylbornAlmby IK41:10+6:14
23Ingemar StålbergGävle OK41:10+6:14
25Peter AspIFK Göteborg41:18+6:22
26Mikael ÖhgrenSävedalens AIK41:34+6:38
27Henrik NordholmSävedalens AIK41:45+6:49
28Samuli ToivanenHiidenkiertäjät42:07+7:11
29Kaj RoineHiidenkiertäjät42:15+7:19
30Johan MarsMarkbygdens OK42:44+7:48
31Magnus LarssonVästerås SOK42:51+7:55
32Thomas KullanderSävedalens AIK42:54+7:58
33Magnus SödervallIK Gandvik43:12+8:16
34Fredrik WikstenGävle OK43:14+8:18
35Sven PerssonÅrsunda IF43:20+8:24
36Jonas AxelssonLerums SOK43:30+8:34
37Mats JohnssonFalköpings AIK OK43:34+8:38
38Thomas JosarpFK Friskus-Varberg43:39+8:43
38Jarkko PuranenTampereen Pyrintö43:39+8:43
40Tryggve Malm LagerqvistGarphyttans IF44:11+9:15
41Arttu LaineEspoon Suunta44:21+9:25
42Anders LarssonOK Milan44:27+9:31
43Thomas AnderssonOK Tranan45:12+10:16
43Sven-Johan PrytzTjalve IF Norrköping45:12+10:16
45Anders ErikssonOK Milan45:16+10:20
46Anders JohanssonNAIS Orienteringsklubb45:20+10:24
47Reko RantamäkiHelsingin Suunnistajat45:34+10:38
48Örjan EmanuelssonTolered-Utby Ol-klubb45:38+10:42
49Mattias BååthSävedalens AIK45:54+10:58
50Urban SörqvistMarkbygdens OK46:02+11:06
51Johan LindeblomIK Omega46:35+11:39
52Thomas KarlssonOK Landehof46:38+11:42
53Staffan OlofssonSjövalla FK46:48+11:52
53Torbjörn VikblomOK Hammaren46:48+11:52
55Rickard JonforsenHallstahammars OK47:08+12:12
56Ulrik FrödinSundsvalls OK47:13+12:17
57Anders LöwgrenOK Milan47:17+12:21
58Michael WennblomHagaby GoIF Örebro47:34+12:38
59Jonas MelénTrollhättans SOK47:44+12:48
60Kimmo VirtanenAngelniemen Ankkuri47:46+12:50
61Jonas PetterssonOK Tisaren47:47+12:51
62Magnus EngbergSundsvalls OK47:48+12:52
63Mikael AnderssonHagaby GoIF Örebro47:51+12:55
64Magnus LundinAvesta OK47:53+12:57
65Torben MalmGarphyttans IF47:54+12:58
66Gert AnderssonEds SK47:59+13:03
67Jerry LarssonSundsvalls OK48:15+13:19
68Anders RybergMölndal Outdoor IF48:25+13:29
69Patrik SvedjenäsOK Skogshjortarna48:33+13:37
70Torbjörn Nilsson AlataloStora Tuna OK48:42+13:46
71Klas ÅströmMölndal Outdoor IF48:50+13:54
72Tore NallgårdVästerås SOK48:52+13:56
73Joakim AhlströmVästerås SOK48:59+14:03
74Stefan AgmarkenHalmstad OK49:03+14:07
75Lars-Gunnar WalleniusFrölunda OL49:05+14:09
76Brett WeihartOK Orinto49:13+14:17
77Mickael GöranssonAlmby IK49:27+14:31
78Mats ThulinVästerås SOK49:28+14:32
79Jarkko HeikkinenVehkalahden Veikot49:43+14:47
80Stefan NormanSävedalens AIK49:46+14:50
81Tom BjörklundOK Botnia49:53+14:57
82Mattias LjungqvistTolered-Utby Ol-klubb50:03+15:07
83Jonas NorrmanGöteborg-Majorna OK50:15+15:19
84Thomas BergstrandBrattås CK50:19+15:23
85Jan MobergGävle OK50:23+15:27
86Stefan TisellIK Stern50:24+15:28
87Martin EkdalaKungälvs OK50:31+15:35
88Jan ÅhlundOK Nolaskogsarna50:40+15:44
89Håkan JanssonVänersborgs SK50:54+15:58
90Staffan OlssonStigsökarna51:05+16:09
91Fredrik AskMarkbygdens OK51:09+16:13
92Henrik PetterssonFalköpings AIK OK51:11+16:15
93Magnus JohanssonOK Kolmården51:14+16:18
94Torbjörn AnderssonSundsvalls OK51:21+16:25
94Anders MasesStora Tuna OK51:21+16:25
96Stefan CarlénOK Landehof51:36+16:40
97Janne SyrjäläinenAnttolan Urheilijat51:41+16:45
98Teddy AnderssonOK Landehof51:45+16:49
99Markku KytäjäHiidenkiertäjät51:49+16:53
100Kjell JosefssonOK Kolmården51:59+17:03
101Per JonssonSjövalla FK52:19+17:23
102Niklas SanderOK Milan52:31+17:35
102Magnus SjöbergOK Branten52:31+17:35
104Olof MartanderTrollhättans SOK52:53+17:57
105Johan AgåsSundsvalls OK53:00+18:04
106Anders JohanssonOK Hammaren53:04+18:08
107Christer ErikssonOK Kolmården53:05+18:09
108Johan ÅbergOK Landehof53:59+19:03
109Jon BreivoldVästerås SOK54:01+19:05
110Hans NilssonKungälvs OK54:15+19:19
111Marko SaarinenRajamäen Rykmentti54:23+19:27
112Mika TolonenOK Amne54:32+19:36
113Staffan MagnussonOK Nolaskogsarna54:34+19:38
114Michael ThygesenOK Snab54:37+19:41
115Jesper JohanssonLinköpings OK54:54+19:58
116Mats EkmanFinspångs SOK55:34+20:38
117Tomas KarlssonLindebygdens OK56:04+21:08
118Petri LaaksonenAngelniemen Ankkuri56:10+21:14
119Urban LindgrenOK Storsjön56:18+21:22
120Anders HanssonStorviks IF56:22+21:26
121Stephan AspforsOK Hammaren56:32+21:36
122Thomas ÅmanOK Botnia56:42+21:46
123Håkan AnderssonOK Hammaren56:43+21:47
124Mats HermanssonKungälvs OK56:45+21:49
125Mikael LangerOK Roxen56:50+21:54
126Jonas NäslundOK Hammaren57:35+22:39
127Magnus HenningssonHestra IF57:57+23:01
128Johan EngvallSala OK58:04+23:08
129Lars-Åke ClassonNAIS Orienteringsklubb58:07+23:11
130Michael LarssonSundsvalls OK58:10+23:14
131Jonas FurubackaOK Botnia58:13+23:17
132Sami MustajokiTampereen Pyrintö58:20+23:24
133Johan JylltorpLinköpings OK58:22+23:26
134Ulf NyqvistOK Landehof58:53+23:57
135Fredrik PonténSelånger SOK59:05+24:09
136Per CarlssonIF Hagen59:18+24:22
137Niklas SamuelssonNAIS Orienteringsklubb59:21+24:25
138Jörgen SaméusFrölunda OL59:24+24:28
139Magnus Wall JungbjerGöteborgs SK59:33+24:37
140Janne LindströmOK Hammaren59:35+24:39
141Per O MagnussonLinköpings OK59:45+24:49
142Antti VälkkiTampereen Pyrintö59:57+25:01
143Mats RönnborgIK Uven1:00:03+25:07
144Niklas LorénOK Landehof1:00:11+25:15
145Fredrik DavidsonGöteborg-Majorna OK1:00:51+25:55
146Andreas PihlströmOK Landehof1:01:47+26:51
147Lars-Erik LarssonOK Milan1:02:02+27:06
148Mats KjellssonSidensjö IK1:02:29+27:33
149Axel HansonTolered-Utby Ol-klubb1:02:40+27:44
150Carl-Erik FogelstrandRyda SK1:03:17+28:21
151Mats BackFagersta OK1:03:28+28:32
152Fredrik CarlqvistFK Friskus-Varberg1:03:30+28:34
153Henrik LindgrenIF Femman1:03:37+28:41
154Kristoffer LindFK Herkules1:04:57+30:01
155Peter JohanssonSimlångsdalens IF1:05:17+30:21
156Roland HästöIF Femman1:06:34+31:38
157Jonas HolmgrenOK Hammaren1:06:36+31:40
158Ulric BjörckIK Uven1:06:57+32:01
159Johan OckbornTrollhättans SOK1:07:05+32:09
160Anders af HällströmOK771:07:08+32:12
160Håkan SalbergIK Uven1:07:08+32:12
162Peter HydénNAIS Orienteringsklubb1:07:40+32:44
163Janne KankainenSotkamon Jymy1:07:50+32:54
164Dennis RoosSOK Träff1:08:06+33:10
165Anders CullbrandMölndal Outdoor IF1:09:31+34:35
166Christer AhlbergOK Nolaskogsarna1:10:16+35:20
167Pär JohannessonFrölunda OL1:10:27+35:31
168Martin KruseIF Rigor1:11:34+36:38
169Svante BerglundUlricehamns OK1:12:11+37:15
170Michael LindeIF Åland1:12:55+37:59
171Erik WedinNAIS Orienteringsklubb1:13:04+38:08
172Urs HirtOLG Rymenzburg1:15:50+40:54
173Stefan L JohanssonKungälvs OK1:16:09+41:13
174Anders LarssonAlmby IK1:16:12+41:16
175Christer NordbergGöteborg-Majorna OK1:19:21+44:25
176Per-Anders AxelssonMarkbygdens OK1:19:46+44:50
177Lars HallVästerås SOK1:20:06+45:10
178Thomas WesterlundHerrljunga SK Skid o OL1:20:16+45:20
179Lars ÖstlingKungälvs OK1:22:26+47:30
180Janingvar JohanssonLidköpings VSK1:23:11+48:15
181Jonatan LampaIF Rigor1:23:42+48:46
182Sven ErikssonOK Landehof1:24:31+49:35
183David LindgrenVästerås SOK1:26:30+51:34
184Arjan SnijderIK Uven1:26:34+51:38
185Jonas WibergVK Uvarna1:28:38+53:42
186Jan FranssonOK Milan1:29:10+54:14
187Lars HodinÅrsunda IF1:30:32+55:36
188Lars-Åke KullbergBjörkfors GOIF1:32:00+57:04
189Olli TurakainenHelsingin Suunnistajat1:34:25+59:29
Jan AnderssonOK Hammarenej godkänd
Mats JohanssonOK Tisarenej godkänd
Fredrik Berg IF Rigorej start
Tony DalebrandSundsvalls OKej start
Johan FridströmFinspångs SOKej start
Ulf GabrielssonKungälvs OKej start
Per GustafssonHällefors OKej start
Johan HaglundKFUM Örebro OKej start
Håkan HanssonFalkenbergs OKej start
Daniel JohanssonOK Hammarenej start
Lars KlogborgOK-Htfej start
Stefan NynäsOK Botniaej start
Mikael PalmbergOK Hammarenej start
Håkan PerssonValbo AIFej start
Magnus RunsvikKarlsbyhedens IKej start
Anders SträngFalköpings AIK OKej start
Lars WestlinValbo AIFej start
Jan WiklundFalköpings AIK OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser