Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 5

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

H50-2

5 820 m, 146 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Ulrik OlssonBrattås CK40:26
2Joakim IngelssonOK Hammaren41:02+0:36
3Lars Håkan SandvikAttunda OK43:29+3:03
4Anders SvenskTjällmo-Godegårds OK43:40+3:14
5Björn ÖbergRyda SK44:41+4:15
6Roine PetterssonIFK Göteborg45:09+4:43
7Rikard ImarkTullinge SK45:31+5:05
8Tim Falck WeberTisvilde Hegn OK46:36+6:10
9Stefan PålssonSkåneslättens OL47:17+6:51
10Per KallhaugeSnättringe SK47:19+6:53
11Peter CederbergVänersborgs SK47:27+7:01
12Jörgen AxelssonTullinge SK47:36+7:10
13Johan MarkstedtOK Södertörn47:54+7:28
14Stefan AronengHestra IF48:02+7:36
15Anders JoelssonMatteus SI48:12+7:46
16Kent KlassonHestra IF48:32+8:06
17Lars MagnussonOK Landehof48:37+8:11
18Magnus KarlssonOK Landehof48:44+8:18
19Fredrik SteneboAttunda OK49:18+8:52
20Anders WadstenOK Landehof49:39+9:13
21Mats FryxellTullinge SK49:48+9:22
22Jonas HagströmFalköpings AIK OK49:56+9:30
23Peter NordströmTäby OK50:01+9:35
23Lars SvantessonHjärnarps OL50:01+9:35
25Pedro LundqvistLinköpings OK50:23+9:57
26Jan-Olof BogrenSundbybergs IK50:26+10:00
27Conny StrandbergGustavsbergs OK50:30+10:04
28Bengt JohanssonFK Friskus-Varberg51:10+10:44
29Per GuståsLinköpings OK51:14+10:48
30Jan HindérTolered-Utby Ol-klubb51:35+11:09
31Ola WallinderGöteborg-Majorna OK51:56+11:30
32Donald StaudteJärla Orientering52:04+11:38
33Anders L OlssonGävle OK53:01+12:35
34Mikael IngelssonOckelbo OK53:39+13:13
35Åke AnderssonTrollhättans SOK53:41+13:15
36Björn AxelssonTullinge SK53:50+13:24
37Erik LösethFalköpings AIK OK53:59+13:33
38Esbjörn LångströmAttunda OK54:03+13:37
39Janne MattssonTrollhättans SOK54:14+13:48
40Tomas HultqvistTullinge SK54:17+13:51
41Urban FreijSnättringe SK54:31+14:05
42Stefan KarlssonOK Ravinen54:32+14:06
43Kalle PerssonOK Österåker54:36+14:10
44Anders LammFrölunda OL54:44+14:18
45Peter BerggrenOK Kolmården54:47+14:21
46Mark AeglerIG Bloch54:56+14:30
47Göran JonssonSundbybergs IK56:01+15:35
48Anders KarlssonSnättringe SK56:11+15:45
49Patrik FalkGöteborg-Majorna OK56:23+15:57
50Kennet NilssonOK Älvsjö-Örby56:52+16:26
50Johnny NimvikLunds OK56:52+16:26
52Gunnar ForsgrenForsa OK57:03+16:37
53Jan AsketunOK Roxen57:06+16:40
54Göran LängheimTullinge SK57:13+16:47
55Magnus OlssonHjärnarps OL57:14+16:48
56Patrik OttossonGävle OK57:47+17:21
57Tommy BäckOK Kullingshof58:06+17:40
58Stefan EngströmLinköpings OK58:13+17:47
59Piero SannicoloTäby OK58:23+17:57
60Johan OskarssonLaxå OK58:24+17:58
61Kent PihlOK Roskilde58:25+17:59
62Bengt-Åke BerntssonSkåneslättens OL59:04+18:38
63Jörgen HallénTrollhättans SOK59:25+18:59
64Sven ÖrnerlingOK Renen59:39+19:13
65Jonas GustafssonForsa OK59:50+19:24
66Mats GunnemyrSöders-Tyresö1:00:03+19:37
67Per-Olof AnderssonOK Tyringe1:00:23+19:57
68Håkan RedtzerAttunda OK1:00:32+20:06
69Timo WidmerOLG Zürich1:00:53+20:27
70Stefan RedtzerAttunda OK1:01:08+20:42
71Ingvar IvarssonOK Kullingshof1:01:11+20:45
72Kristian Kærsgaard HansenOK Sorø1:01:34+21:08
73Rudolf HersénTullinge SK1:01:48+21:22
74Pär HellstadiusOK Älvsjö-Örby1:01:58+21:32
75Rudi AertsOMEGA1:02:06+21:40
76Karl-Erik EngblomValbo AIF1:02:12+21:46
77Johan ScherlinNyköpings OK1:02:53+22:27
78Rikard BorgLinköpings OK1:03:09+22:43
79Ulf AlmehedFrölunda OL1:03:15+22:49
80John RobertsonHutt Valley1:03:30+23:04
81Staffan ZillingOK Södertörn1:03:47+23:21
82Håkan PerssonLaxå OK1:04:31+24:05
83Rikard NilssonKungälvs OK1:04:52+24:26
84Klaus ZweikerHSV Absam1:05:20+24:54
85Anders BengtssonSundbybergs IK1:05:45+25:19
85Peter ErikssonKFUM Örebro OK1:05:45+25:19
87Magnus HerberthsonLinköpings OK1:05:57+25:31
88Staffan AsplundKungälvs OK1:06:00+25:34
89Karl VervoortTrol Belgium1:06:08+25:42
90Conny BruhnBoxholm-Mjölby OL1:06:18+25:52
91Allan HougaardAarhus 1900 orientering1:06:36+26:10
92Stefan MarteliusAttunda OK1:06:40+26:14
93Lennarth KarlssonValbo AIF1:07:21+26:55
94Anders MattssonOK Kullingshof1:07:24+26:58
95Ahti AasaÖvertorneå IF1:07:25+26:59
96Lars HallabroHässleholms OK1:07:30+27:04
96Göran ModinBromma-Vällingby SOK1:07:30+27:04
98Remo WüstOK Kullingshof1:07:49+27:23
99Peter LandénGustavsbergs OK1:07:57+27:31
100Jan PerinkaPOBO Opava1:07:58+27:32
101Mats CarlssonSundbybergs IK1:09:05+28:39
102Peter PukeYstads OK1:09:26+29:00
103Anders LevinSvaide Roma SOK1:10:02+29:36
104Nils EklöwOK Södertörn1:10:05+29:39
105Niels JensenOK Snab1:10:17+29:51
106Olof BarrSkåneslättens OL1:10:36+30:10
107Jan StridhSkogsluffarnas OK1:11:35+31:09
108Anders WinaldHellas Orientering1:12:04+31:38
109Patrick DjerfLerums SOK1:12:05+31:39
110Bengt ZetterbergOK Skärmen1:12:17+31:51
111Thomas RimhagenLinköpings OK1:12:24+31:58
112Bo LauriSnättringe SK1:12:48+32:22
113Erik DanielsAttunda OK1:14:03+33:37
114Mattias VejlensVisborgs OK1:15:19+34:53
115Mats HildingssonLunds OK1:15:49+35:23
116Tomas VidfeltLindebygdens OK1:15:59+35:33
117Martin ThunbergOK Alehof1:17:07+36:41
118Peter WippJärla Orientering1:20:01+39:35
119Mikael WirénAttunda OK1:20:10+39:44
120Patrik WendeliusIFK Lidingö SOK1:21:09+40:43
121Michael Leth JessOK Roskilde1:21:18+40:52
122Hans OlsénSundbybergs IK1:21:28+41:02
123Hans LindgrenOK Skogshjortarna1:21:52+41:26
124Nils AronssonOK Tisaren1:22:00+41:34
125Michael TermansenOK SYD1:23:12+42:46
126Jonas SjöbergGöteborg-Majorna OK1:23:36+43:10
127Hans MalmbergWaxholms OK1:25:01+44:35
128Yngve WegeliusHagaby GoIF Örebro1:25:06+44:40
129Håkan ErikssonOK Räven1:26:08+45:42
130Per KnutasAttunda OK1:28:48+48:22
131Per RudqvistHelsingborgs SOK1:28:51+48:25
132Sören BremerBoxholm-Mjölby OL1:29:17+48:51
133Luis Saez HerreraASUB Orientation1:30:10+49:44
134Mats ToftnerOK Kompassen1:32:36+52:10
135Jørgen KroghCopenhagenO1:32:55+52:29
136Hans PerssonAndrarums IF1:33:13+52:47
137Eric HuijsersHammarby IF OF1:39:07+58:41
138Ralph KindeTolered-Utby Ol-klubb1:40:04+59:38
139Björn LundstenVittjärvs IK1:42:05+1:01:39
140Mats EnglundSvaide Roma SOK1:52:30+1:12:04
141Lars ErikssonHjärnarps OL2:10:24+1:29:58
Lars BjörkingOK Skogshjortarnaej godkänd
Carl BjörssonOK Kullingshofej godkänd
Jan CarlssonSöders-Tyresöej godkänd
Per SanderGöteborg-Majorna OKej godkänd
Per-Arne WahlgrenSjövalla FKej godkänd
Peter AlbrektssonOK Ravinenej start
Christer BorgGöteborg-Majorna OKej start
Lars LundkvistSeskarö IFej start
Tomas NilssonHässleholms OKej start
Olle NordinOslättforspojkarnas IKej start
Carl NorinFrölunda OLej start
Göran SvenssonFalkenbergs OKej start
Torben UtzonOK Pan Århusej start
Per WolgastSnättringe SKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser