Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 5

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

H50 Kort-1

4 560 m, 147 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Tomas LöfgrenStora Tuna OK33:10
2Hans-Erik JanssonVK Uvarna33:32+0:22
3Timo SalinHelsingin Suunnistajat35:39+2:29
4Carl-Johan ThorellOK Ravinen36:09+2:59
5Frank SvarødIdd SPK36:10+3:00
6Thomas PetterssonBromma-Vällingby SOK36:42+3:32
7Per WollbrandOK Ravinen36:44+3:34
8Vidar StrandLierbygda O-lag36:55+3:45
9Fred Arne JacobsenBardu IL37:15+4:05
10Magnus RajanIFK Lidingö SOK37:18+4:08
11Knut HagenByåsen IL38:14+5:04
12Stig ThunellIFK Lidingö SOK38:49+5:39
13Anders MansénSkarpnäcks OL38:52+5:42
14Bengt AnderssonIFK Mora OK38:54+5:44
15Thomas HahneInsjöns IF OK39:04+5:54
16Vegard HaldenNydalens SK39:25+6:15
17Mårten WikströmHalmstad OK39:30+6:20
18Christer MikaelssonHusums IF OK39:32+6:22
19Thomas CallebergSnättringe SK39:40+6:30
20Kent BerggrenTullinge SK39:42+6:32
21Svein UnsgårdIL Leik39:44+6:34
22Rolf JohanssonSundsvalls OK39:58+6:48
23Jon Ivar BergersenEidskog OL40:10+7:00
24Arto KatajamäkiSuunta Jurva40:13+7:03
24Per KällvikÅmåls OK40:13+7:03
26Tomas HermanssonÅmåls OK40:32+7:22
27Eero HakalaIF Femman40:33+7:23
28Anders SjögrenSundsvalls OK40:41+7:31
29Dil WetherillWest Anglia Orienteering Club40:49+7:39
30Anders ÖnerudOK Ravinen40:59+7:49
31Ove RinnbäckOK Ravinen41:10+8:00
32Tommy FröjdSundsvalls OK41:14+8:04
33Anders BjörklundIFK Enskede41:31+8:21
34Markku VirtalaPargas IF41:43+8:33
35Peter HedbergLunds OK41:45+8:35
36Thomas ArvidssonSäterbygdens OK42:11+9:01
37Stein MarkhusVerdal OK42:17+9:07
38Bo-Göran SundNärpes OK42:23+9:13
39Øystein GrøvlenNidarøst OK42:24+9:14
40Anders LindholmSundsvalls OK42:36+9:26
41Anders LindahlOK Trian42:43+9:33
42Robert BengtssonOK Nackhe42:47+9:37
43Tomas SjökvistOK Österåker43:01+9:51
44Ulf DanielssonÅmåls OK43:20+10:10
45Mats BredfeltLunds OK43:22+10:12
46Erik AnderssonOK Österåker43:31+10:21
47Per FranzénOK Södertörn43:48+10:38
48Peter ZetterströmSöders-Tyresö43:49+10:39
49Mats HallstenOK Skärmen44:01+10:51
50Anders NilssonTäby OK44:15+11:05
51Björn AlbinssonIFK Mora OK44:22+11:12
52Anders HolmqvistSnättringe SK44:29+11:19
53Henrik HagwallJärla Orientering45:09+11:59
54Johan ÅttingLinköpings OK45:11+12:01
55Geir PaulsenOL Trollelg45:31+12:21
56Mats LindströmOK Skärmen45:42+12:32
57Stefan MalmbergStora Tuna OK45:52+12:42
58Jonas JohanssonOK Nackhe45:56+12:46
59Eric TofteredIF Rigor46:33+13:23
60Stein Magnus MoenGrue IL46:36+13:26
61Niclas AhlströmVästerås SOK46:37+13:27
62Jonas ÅhlinHelsingborgs SOK46:48+13:38
63Mats KarlssonTullinge SK46:51+13:41
64Sören AnderssonFK Boken46:53+13:43
65Peter LindSöders-Tyresö47:13+14:03
66Mats HerbertTäby OK47:22+14:12
67Saxe FrøshaugIndre Østfold OK47:40+14:30
68Anders StrandArboga OK47:49+14:39
69Phil ConwayGuildford Orienteers48:15+15:05
70Pasi AaltonenSK Varianssi48:25+15:15
71Gløer GløersenOL Tønsberg og Omegn48:38+15:28
72Stefan GranathNynäshamns OK48:42+15:32
73Roger NybergSnättringe SK48:48+15:38
74Magnus EmbretsenTäby OK49:04+15:54
75Thomas NilssonStora Tuna OK49:05+15:55
76Harry PeräläKeravan Urheilijat49:18+16:08
77Øyvind KolstadIndre Østfold OK49:20+16:10
78Michael GranqvistOK Ravinen49:22+16:12
79Jonas RothLinköpings OK49:26+16:16
80Jan Mikael WesterGustavsbergs OK49:28+16:18
81Stefan TörnqvistVästerås SOK49:42+16:32
82Göran HellgrenOK Södertörn50:13+17:03
83Thomas KaiserIF Sturla50:17+17:07
84Lars BerzellVäsby OK50:19+17:09
85Lars-Erik SjöbergOK Ravinen50:20+17:10
86Jan-I NygrenFK Boken50:30+17:20
87Jan KaleredOK Denseln50:31+17:21
88Robert ÖstlundSäterbygdens OK50:49+17:39
89Leif KarlssonOK Kontinent51:13+18:03
90Anders ZederinOK Nackhe51:31+18:21
91Ole IngesenSarpsborg OL51:46+18:36
92Jonas EricsonSundbybergs IK52:17+19:07
93Patric MolinBoxholm-Mjölby OL52:36+19:26
94Johan LilljeqvistStigsökarna53:01+19:51
95Peter TimbréKvarnsvedens GOIF OK53:09+19:59
96Torbjörn ZetterljungArboga OK53:20+20:10
97Peter AnderssonOK Gynge53:23+20:13
98Magnus HedegårdOK Kolmården53:32+20:22
99Urban PeterssonLinköpings OK53:50+20:40
100Frank SteinerJärfälla OK54:19+21:09
101Henrik GöthbergIFK Mora OK54:28+21:18
102Mikael JohanssonOK Skärmen54:31+21:21
103Johan StridhAttunda OK54:48+21:38
104Jo Gisle JørgensenHamar OK54:57+21:47
105Mikko NorrbackaHyvinkään Rasti55:32+22:22
106Martin GafnerOLK Wiggertal56:07+22:57
107Tapio MäenpääTampereen Pyrintö56:10+23:00
107Heikki SorsaEspoon Suunta56:10+23:00
109Stefan AnderssonIFK Mora OK56:14+23:04
110Markus HürzelerOLK Wiggertal57:19+24:09
111Jan LindhSundbybergs IK57:31+24:21
112Stefan BengtssonOK Lindéna57:33+24:23
112Håkan JönssonOK Kontinent57:33+24:23
114Jan JohanssonSkåneslättens OL57:35+24:25
115Anders AxelssonFinspångs SOK57:56+24:46
116Per AndénHässleholms OK58:01+24:51
117Per SandbergSäterbygdens OK58:09+24:59
118Peter Salomon-SörensenAttunda OK58:32+25:22
119Stefan NilssonOK Kontinent58:44+25:34
120Anders MellergårdSnättringe SK58:48+25:38
121Per-Åke FurubackaOK Botnia59:40+26:30
122René SiegristOLK Wiggertal1:00:03+26:53
123Alf WestessonOK Kontinent1:00:07+26:57
124Patrik KorallMotala AIF OL1:00:34+27:24
125Sveke JonssonOK Dellen1:02:16+29:06
126Christer LagerhällRehns BK1:02:33+29:23
127Peter LarssonFK Boken1:03:07+29:57
127Vesa PajuojaEspoon Suunta1:03:07+29:57
129Asle KregnesKristiansand OK1:03:30+30:20
130Leif LundinJärla Orientering1:03:59+30:49
131Anders HanssonOK Kontinent1:04:03+30:53
132Claes RennerOK Södertörn1:04:22+31:12
133Robert CranstonRoxburgh Reivers1:06:08+32:58
134Torbjörn HammasVäsby OK1:07:01+33:51
135Erik BengtssonSala OK1:07:08+33:58
136Tomas EdströmSundsvalls OK1:07:31+34:21
137Dan JohanssonTjalve IF Norrköping1:09:53+36:43
138Pekka AlakuljuVäsby OK1:12:36+39:26
139Lars BrodinOK Kontinent1:13:45+40:35
140Magnus LindbergVandrarringen1:21:01+47:51
141Krister ÖsterbladFK Boken1:22:29+49:19
142Torbjörn SvenssonTullinge SK1:29:01+55:51
143Michael ThulinSkogsluffarnas OK1:29:19+56:09
144Christer NilssonLunds OK1:35:35+1:02:25
Inge AnderssonRembo IKej godkänd
Olav BakkenLillomarka OLej godkänd
Tore SandemIndre Østfold OKej godkänd
Olle AnderssonOK Kolmårdenej start
Thomas DanielssonKöping-Kolsva OKej start
Göran FrankEslövs FKej start
Jörgen GöranssonFK Göingarnaej start
Magnus JensenOK Kontinentej start
Thomas JohanssonSundsvalls OKej start
Lennart LundinKvarnsvedens GOIF OKej start
Ulf MinörLunds OKej start
Mats PihlströmSolna OKej start
Ulf SandbergOK Kontinentej start
Frode SjøvoldRøros ILej start
Paul TederTäby OKej start
Johan ÖstbergStora Tuna OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser