Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 5

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

H50 Kort-2

4 560 m, 148 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Bo GranstedtIK Hakarpspojkarna33:34
2Mats NylundBredaryds SOK34:18+0:44
3Mikael PalgrimVänersborgs SK34:51+1:17
4Bengt NorrmanTrollhättans SOK35:16+1:42
5Magnus SvenssonNässjö OK35:36+2:02
6Per FlakbergIFK Göteborg35:43+2:09
7Fredrik BarrulfOK Tyr36:03+2:29
7Sven WigertzLånghundra IF36:03+2:29
9Dan NilssonNyköpings OK36:12+2:38
10Mats AnderssonOK Orion36:26+2:52
11Lars HolmgårdKils OK36:30+2:56
12Per-Erik RönnestrandFrösö IF36:33+2:59
13Roger CarlssonOK Tranan37:02+3:28
14Lars HelgessonHestra IF37:06+3:32
15Mats LundinÄlvsby IF OK37:34+4:00
16Marko KarkulehtoOK Vilse 8737:41+4:07
17Anders JönssonOK Triangeln37:43+4:09
18Ulf LarssonGarphyttans IF37:57+4:23
19Patrik ThybeckLindebygdens OK37:58+4:24
20Michael PalmOK Triangeln38:26+4:52
21Stefan ErikssonIK Hakarpspojkarna39:07+5:33
22Johan WannbergIK Omega39:15+5:41
23Johnny BerglövÅrsunda IF40:47+7:13
24Ragnar UppströmFK Herkules40:58+7:24
25Anders PetterssonKarlskrona SOK41:00+7:26
26Ola IsakssonOK Tyr41:12+7:38
27Mats SöderbergKalmar OK41:18+7:44
28Jonas AnderssonOK Norrvirdarna41:20+7:46
29Niclas AnderssonMarkbygdens OK41:41+8:07
29Peter HambäckLånghundra IF41:41+8:07
29Per JohanssonOK Reftele41:41+8:07
32Clas LöfqvistOK Njudung42:04+8:30
33Robert HallbergIK Uven42:11+8:37
34Stefan PihlSOK 6842:12+8:38
35Göran AttåsOK Tisaren42:17+8:43
36Ulf K. RaskSigtuna OK42:23+8:49
37Jan AnderssonGävle OK42:40+9:06
38Anders BlomqvistOK Skogsfalken42:43+9:09
39Håkan AnderssonKarlskrona SOK42:44+9:10
40Lars G JohanssonIFK Göteborg42:53+9:19
40Anders LindgrenSkellefteå OK42:53+9:19
42Ola MannbergSkellefteå OK42:54+9:20
43Thomas PerssonOK Gränsen43:00+9:26
44Ulf JohanssonKarlskrona SOK43:05+9:31
45Anders JohanssonKarlskrona SOK43:07+9:33
46Jan TuressonBurseryds IF43:08+9:34
47Christer MannfolkUlricehamns OK43:13+9:39
48Göran StuhlhoferOK Landehof43:15+9:41
49Matz AnderssonLesjöfors SK43:17+9:43
50Björn LindgrenKFUM Örebro OK43:38+10:04
51Gert JonssonIK Hakarpspojkarna43:42+10:08
52Stefan JonssonNybro OK43:51+10:17
53Anders OlssonLustens OK44:07+10:33
54Christer AlkbergOckelbo OK44:08+10:34
55Peter WilhelmssonKarlskrona SOK44:09+10:35
56Martin MandingerTrollhättans SOK44:11+10:37
57Per AnderssonUlricehamns OK44:14+10:40
58Jonas MånssonK 3 IF44:18+10:44
59Kjell EinarssonOK Skogshjortarna44:30+10:56
60Stefan SvenssonBredaryds SOK44:45+11:11
61Klaes AxelssonMullsjö SOK44:47+11:13
62Per KjellanderGöteborg-Majorna OK44:52+11:18
63Jan-Olov AnderssonOK Älgen45:18+11:44
64Torbjörn GrahnIK Uven45:35+12:01
64Thomas ÖstlundVästvärmlands OK45:35+12:01
66Håkan BjörklundSjövalla FK45:49+12:15
67Anders NilssonOK Orion46:01+12:27
68Lennart DahlgrenFilipstads OK46:03+12:29
69Magnus BlennowFalköpings AIK OK46:11+12:37
70Mikael WahlbomOK Orion46:19+12:45
71Anders StrömbäckAnkarsrums OK46:21+12:47
72Johan FalkUlricehamns OK46:22+12:48
73Magnus WideFrölunda OL46:32+12:58
74Peter StrömdahlOK Skogsvargarna46:42+13:08
75Roger KrohnFältjägarnas IF46:55+13:21
76Stefan JohanssonSOK Viljan47:06+13:32
77Anders JonssonIK Vikings OK47:15+13:41
78Ulf PerssonBottnaryds IF47:17+13:43
79Thomas NorströmSkellefteå OK47:19+13:45
80Håkan ÖstergrenVäxjö OK47:24+13:50
81Thomas RoosIF Thor47:25+13:51
82Lars SpånbergGävle OK47:37+14:03
83Gunnar HallOK Skogsvargarna48:02+14:28
84Mikael JungbjerGöteborgs SK48:46+15:12
85Phil MullinsSjövalla FK48:58+15:24
86Sören AnderssonLidköpings VSK48:59+15:25
87Leif AnderssonRånäs OK49:00+15:26
87Ola AndertoftMarkaryds FK49:00+15:26
89Greg CampbellLustens OK49:25+15:51
90Tomas LindgrenTrosabygdens OK49:39+16:05
91Anders KristofferssonAnderstorps OK49:51+16:17
92Anders JakobssonSOK Träff50:11+16:37
93Sven NilssonIK Vista50:15+16:41
94Glen HåkanssonVäxjö OK50:26+16:52
95Magnus BergströmRånäs OK50:53+17:19
96Stefan ErikssonOK Älgen51:17+17:43
97Hjalmar LaudonVännäs OK51:48+18:14
98Pär JohanssonOK Alehof51:56+18:22
99Lars-Olov LugneKils OK52:08+18:34
100Fritiof AnderssonGudhems IF52:21+18:47
101Pär StenbergOK Skogshjortarna53:12+19:38
102Johan KarlssonIF Thor53:24+19:50
103Krister RosendahlOK Renen53:34+20:00
103Gerth TolftéOK Älme53:34+20:00
105Börje ÖbergOK Skogshjortarna54:07+20:33
106Anders GranqvistVärend GN OL54:49+21:15
107Lars LjungbergSjövalla FK54:59+21:25
108Stig GustafssonIK Ymer55:10+21:36
109Magnus PedersenOK Skogshjortarna55:27+21:53
110Erik WillénÖstersunds OK55:34+22:00
111Mats DruggeVittjärvs IK55:35+22:01
112Lars SkymbergKFUM Örebro OK55:47+22:13
113Niclas LidströmFrösö IF55:54+22:20
114Dick HimmelmannSjövalla FK56:01+22:27
115Mats KarlssonLaxå OK56:04+22:30
116Torulf BäckmanFrösö IF56:06+22:32
117Patrik FredrikssonFK Herkules56:29+22:55
118Sven GiselssonRonneby OK57:16+23:42
119Anders DahlgrenÖstersunds OK57:19+23:45
120Kjell JohanssonSkattkärrs SOK57:34+24:00
121Lars WestlundTrosabygdens OK57:35+24:01
122Bo WesterbergTrollhättans SOK57:42+24:08
123LEIF LENNART JOACIM AhnheimTibro OK57:59+24:25
124Anders SjöbergOK Reftele58:10+24:36
125Christer VredinIFK Umeå58:29+24:55
126Anders MarklundSkellefteå OK58:44+25:10
127Johan BlomgrenSOK Aneby59:23+25:49
128Anders PetterssonVästerviks OK1:00:24+26:50
129Bernt NilssonOK Tyr1:01:14+27:40
130Tomas AndreassonFrölunda OL1:01:35+28:01
131Sören WilhelmssonFalköpings AIK OK1:02:44+29:10
132Thomas AlmgrenBorås GIF1:03:09+29:35
133Hans VokseppOK Skogshjortarna1:03:55+30:21
134Lars-Erik FredrikssonOK Skogshjortarna1:04:16+30:42
135Håkan RostöRånäs OK1:04:23+30:49
136Peter SvahnEksjö SOK1:05:46+32:12
137Mikael PetersonFalköpings AIK OK1:06:19+32:45
138Roland LarssonGammelstads IF1:07:55+34:21
139Urban LarssonSödertälje-Nykvarn OF1:10:11+36:37
140Lars StrömbergOK Skogshjortarna1:14:47+41:13
141Ingemar HedinEksjö SOK1:15:54+42:20
142Peter RavnellGudhems IF1:17:30+43:56
143Kai ZhengOAC1:37:34+1:04:00
144Bjørn ChristoffersenSvendborg OK1:40:17+1:06:43
145Mats GustafssonIK Gandvik2:04:46+1:31:12
Magnus EmanuelssonOK Skogsvargarnaej godkänd
Göran KarlssonPiteå IFej godkänd
Stefan SpetzUlricehamns OKej godkänd
Lars AlmquistOK Triangelnej start
Mikael AnderssonValbo AIFej start
Håkan BerndtssonFrölunda OLej start
Per BrahmLånghundra IFej start
Jonas FridmanVännäs OKej start
Lars JacobssonDegerfors OKej start
Mikael KuhlinGöteborg-Majorna OKej start
Göran PerssonVärend GN OLej start
Håkan PerssonMölndal Outdoor IFej start
Tomas StigssonTrollhättans SOKej start
Hans WedbergSjövalla FKej start
Mikael VetterStorviks IFej start
Björn ÖstmanGöteborg-Majorna OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser