Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 5

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

H21 Elit 2

11 590 m, 125 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffR
1Emil AnderssonÄrla IF1:23:56
2Fredrik MattssonOK Kåre1:24:09+0:13
3Juha SorvistoVaajakosken Terä1:24:14+0:18
4Vesa TaanilaIkaalisten Nouseva-Voima1:24:22+0:26
5Jonas KjällCentrum OK1:25:09+1:13
6Nils SpetzUlricehamns OK1:25:20+1:24
7Måns ÖstmanGöteborg-Majorna OK1:25:46+1:50
8Jakob AnderssonOK Linné1:26:08+2:12
9Rasmus SvantessonOK Pan-Kristianstad1:26:12+2:16
10Sixten WalheimOK Rodhen1:26:22+2:26
11Oskar AndrénOK Tisaren1:26:46+2:50
11Gene BeveridgeNorth West Orienteering Club1:26:46+2:50
13Duncan BirtwistleVaregg Fleridrett1:26:47+2:51
14Alan CherryVaregg Fleridrett1:26:48+2:52
15Juho KinniTampereen Pyrintö1:26:57+3:01
16Tuomo IstolahtiKangasala SK1:28:04+4:08
17Erik BlomgrenStora Tuna OK1:28:34+4:38
18Andreas HolmbergIFK Mora OK1:28:38+4:42
19Andreas BerganderEksjö SOK1:28:41+4:45
20Albin SjöhedGävle OK1:28:42+4:46
21Mikko KnuuttilaIkaalisten Nouseva-Voima1:28:45+4:49
22Albin PetterssonOK Tisaren1:28:52+4:56
23Johan Ek-LarssonSödertälje-Nykvarn OF1:28:54+4:58
23Linus RappIFK Mora OK1:28:54+4:58
25Johan AronssonOK Tisaren1:29:34+5:38
25Jonas EngströmOK Hällen1:29:34+5:38
27Erik BomanGävle OK1:29:41+5:45
28Daniel RoosAttunda OK1:29:51+5:55
29Pontus KarlssonMarkbygdens OK1:29:55+5:59
30Philip PerssonOK Orion1:30:30+6:34
31Linus BohmanMalungs OK Skogsmårdarna1:30:51+6:55
32Patrik LindÄrla IF1:30:52+6:56
33Jonas MerzOK Tisaren1:31:00+7:04
34Viktor SilvemarkÄrla IF1:31:08+7:12
35Petter Marki ErichsenVaregg Fleridrett1:31:40+7:44
36Oskar LundqvistOK Orion1:31:51+7:55
37Jyri UusitaloPellon Ponsi1:32:03+8:07
38Johan SöderlundLeksands OK1:32:16+8:20
39Simon LundinFinspångs SOK1:32:25+8:29
40Albin AxelssonIK Hakarpspojkarna1:32:30+8:34
41Brent GodmanGotlands Bro OK1:33:13+9:17
42Oscar BjörckJärla Orientering1:33:31+9:35
43Felix SpäthLillomarka OL1:33:42+9:46
44Daniel NilssonNyköpings OK1:33:57+10:01
45Kevin StåhlOK Hammaren1:34:44+10:48
46Martin IvarssonGöteborg-Majorna OK1:34:47+10:51
47Ken PeetersGöteborg-Majorna OK1:34:56+11:00
48Sindre Østgulen DeiszNTNUI1:35:34+11:38
49Jouni HeinonenKoovee1:36:02+12:06
50Anders AxlingSundsvalls OK1:36:08+12:12
51Jonas Klausen EspedalNTNUI1:36:43+12:47
52Santeri SainioKangasala SK1:37:07+13:11
53Erik Folkesson BlomIFK Mora OK1:37:35+13:39
54Gunnar HolmgrenBergnäsets AIK1:37:37+13:41
55Andreas HolmqvistHestra IF1:37:44+13:48Ladda ner rutt i gpx-format
56Erik LindOK Linné1:37:59+14:03
57Benjamin AnciauxD-Team Belgium1:38:09+14:13
58Anton LifRehns BK1:38:21+14:25
59Anders Felde OlaussenHalden SK1:39:00+15:04
60Simon EklövOK Linné1:39:38+15:42
61Erik MemmiHalmstad OK1:39:46+15:50
62Richard SjöholmOK Pan-Kristianstad1:39:52+15:56
63Simon MarteliusAttunda OK1:40:38+16:42
64Sergiu FalaAcademy 20161:41:01+17:05
65Martin SklenarUlricehamns OK1:41:16+17:20
66David HolmbergSundsvalls OK1:41:29+17:33
67Erik GustafssonNTNUI1:41:48+17:52
68Sebastian AgerhällOK Tisaren1:41:59+18:03
69Erik DahlqvistStorviks IF1:42:14+18:18
70Mikael PihelOK Tisaren1:42:44+18:48
71Ville KeskisaariIFK Lidingö SOK1:42:53+18:57
72Fredrik WigertzLånghundra IF1:43:01+19:05
73Markus AdolfssonTullinge SK1:43:24+19:28
74Jonas LundgrenLinköpings OK1:44:28+20:32
75Anders VedinSundsvalls OK1:44:41+20:45
76John KumlinIK Ymer1:45:36+21:40
77Otto LundmanOK Roslagen1:45:39+21:43
78Magnus JohanssonIK Hakarpspojkarna1:46:23+22:27
79Assar HellströmOK Ravinen1:48:04+24:08
80Håkan PetterssonOK Djerf1:48:56+25:00
81Niclas TjernlundSkåneslättens OL1:50:15+26:19
82Gustav StenbergOK Skogshjortarna1:51:08+27:12
83Oscar RiisGamleby OK1:51:21+27:25
84Albin AnderssonMarkbygdens OK1:52:00+28:04
85Magnus NordströmOK Älvsjö-Örby1:52:25+28:29
86Jonny MalleyOK Södertörn1:52:26+28:30
87Daniel NetzIFK Göteborg1:53:00+29:04
88Calle StenbergOK Skogshjortarna1:53:21+29:25
89Andreas NilssonMarkaryds FK1:54:40+30:44
90Alf Johan Walgermo LimaGanddal IL1:56:25+32:29
91Albert AskengrenBergnäsets AIK1:57:30+33:34
92Oscar VångellÄrla IF1:57:32+33:36
93Ola KeiseråsIL Leik1:57:45+33:49
94Mattias JohanssonIFK Mora OK1:57:49+33:53
95Dan WinnbergIK Trenne Ullared1:58:43+34:47
96Emil JohanssonOK Tisaren2:00:10+36:14
97Henrik BengtssonFalkenbergs OK2:00:40+36:44
98Jonas AnderssonStora Tuna OK2:03:31+39:35
99Lennart BengtssonFalkenbergs OK2:03:38+39:42
100Niklas ThörnOK Vilse 872:04:19+40:23
101Andreas Grøteide PoldenGneist2:05:42+41:46
102Jonas VikströmKöping-Kolsva OK2:06:13+42:17
103Niklas FriskMarkbygdens OK2:22:59+59:03
104Lok Hin MaHong Kong Joint School Orienteering Association2:23:36+59:40
105Aleksandr ManoilovJärfälla OK2:55:59+1:32:03
106Anders KallingsVisborgs OK3:06:26+1:42:30
Isak BergsetNTNUIej godkänd
Erik BjörklundLeksands OKej godkänd
Nils DahlqvistStorviks IFej godkänd
Marcus EkKöping-Kolsva OKej godkänd
Ludvig ErikssonSödertälje-Nykvarn OFej godkänd
Ivan ForsgrenOK Tisarenej godkänd
Gustav HindérOK Tisarenej godkänd
Ulrik ImbergOK Linnéej godkänd
Johannes KnutasAttunda OKej godkänd
Jegor KostylevIFK Mora OKej godkänd
Andrey LamovIFK Mora OKej godkänd
Viktor LarssonHagaby GoIF Örebroej godkänd
Bjørn LundanesNTNUIej godkänd
Henrik LöfåsOK Linnéej godkänd
Erik MartinssonLinköpings OKej godkänd
Halvor Eid NielsenÄrla IFej godkänd
Anton NilssonOK Trananej godkänd
William PommerStora Tuna OKej godkänd
Mikkel SørensenNTNUIej godkänd
Martin AhlbergerHestra IFej start
Niklas AldénOK Linnéej start
Marcus BeckiusOK Tyrej start
Oskar BrandtHJS-Vansbro OKej start
Henrik HåkanssonGöteborg-Majorna OKej start
Erik JohanssonHalmstad OKej start
Kalle JohanssonHalmstad OKej start
Yevhen KandybeyOrienteerej start
Rasmus Palmqvist AslaksenIFK Lidingö SOKej start
Paul SirumFrol ILej start
Simon SjöhedGävle OKej start
Nils Wallentin TärkHalmstad OKej start
Göran WinbladRehns BKej start
Arvid VågIFK Göteborgej start
Anders ÖsterlundVästerås SOKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser