Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 5

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

D12 Kort

2 410 m, 50 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Emma RindstigSOK Viljan20:31
2Maisa MoisioJämsän Retki-Veikot20:49+0:18
3Wilma JosefssonVäsby OK22:54+2:23
4Alice OttossonMölndal Outdoor IF23:22+2:51
5Selma IvarssonOK Hammaren24:18+3:47
6Saara KaarioSuunta Jyväskylä24:29+3:58
7Alicia BjörnbergSöders-Tyresö24:44+4:13
8Elsa VidlundKFUM Örebro OK25:41+5:10
9Julia Hagelberg NordahlOK Kåre25:56+5:25
10Emma NorlinStigmännen Karlshamns OK26:26+5:55
11Linnea SkobeKalmar OK26:35+6:04
12Blenda LenasSkogsluffarnas OK26:45+6:14
13Clara SvenssonSurahammars SOK26:55+6:24
14Mira-Li ErikssonAvesta OK27:21+6:50
15Emilia BergmanTullinge SK27:26+6:55
16Ellen RydeniusTullinge SK27:50+7:19
17Kajsa TräffNAIS Orienteringsklubb28:38+8:07
18Elsa LarssonBurseryds IF28:49+8:18
19Fanny SundbergTullinge SK28:54+8:23
20Amanda WärnNAIS Orienteringsklubb28:55+8:24
21Sofia PedersenJärpens SK28:59+8:28
22Emma SvenssonOK Gränsen29:35+9:04
23Tilde BlomOK Nackhe30:06+9:35
24Emma NorinSöders-Tyresö30:28+9:57
25Isabelle StåhlbrandtRasbo IK30:37+10:06
26Lisa BjörssonOK Kullingshof30:42+10:11
27Sara WallinKorsnäs IF OK30:55+10:24
28Linnea ClassonOK Stigen31:12+10:41
29Amalie RingvollIK Grane Arendal Orientering31:32+11:01
30Amanda EckerlidSävedalens AIK32:05+11:34
31Hanna BystrømIndre Østfold OK32:17+11:46
32Anna LundqvistFK Friskus-Varberg33:29+12:58
33Wilma OlssonOK Tranan34:01+13:30
34Nova MatthewsTullinge SK35:05+14:34
35Selma HedströmTenhults SOK35:13+14:42
36Vilda PerssonIK Hakarpspojkarna35:14+14:43
37Märta HenningssonLunds OK35:22+14:51
38Frida GustavssonStora Sundby GoIF35:54+15:23
39Lea HagströmIK Falken36:22+15:51
40Emmie NordströmLessebo OK36:37+16:06
41Anna GenbergUlricehamns OK36:42+16:11
42Ingrid ToresäterIK Uven40:06+19:35
43Mirja SommerOLG Cordoba43:31+23:00
44Puja MuntherSävedalens AIK44:02+23:31
45Lina Von LindernÅkers IF44:42+24:11
46Kimberly EkenstedtTullinge SK44:55+24:24
47Emelie EngvallSala OK45:08+24:37
48Klara JedarOK Tor1:01:33+41:02
Johanna JosefssonOK Roxenej godkänd
Ida Smeland NygårdseterVegårshei ILej godkänd
Lina HolmqvistOK Torej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser