Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 5

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

H40 Kort-1

5 710 m, 153 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Robert WallstenTullinge SK38:28
2Martin JohnssonIFK Lidingö SOK39:40+1:12
3Stefan SandahlIK Hakarpspojkarna40:23+1:55
4Richard HejdenbergGävle OK40:42+2:14
5Fredrik SoneAttunda OK40:59+2:31
6Jan KalanderKFUM Örebro OK41:25+2:57
7Lars MagnussonOK Linné41:30+3:02
8Magnus ArvidssonBrattås CK41:44+3:16
9Henrik RoosOK Linné41:46+3:18
10Tord HultbergSOK Viljan42:03+3:35
11Tom BerganFet OL43:10+4:42
12Magnus FalkenströmSkogsluffarnas OK43:16+4:48
13Joakim BacklundTäby OK43:39+5:11
14Gard LindsethNydalens SK43:42+5:14
15Magnus ThornellSurahammars SOK43:50+5:22
16Erik PaulsrudIL Koll44:20+5:52
17Patric De BoussardIFK Enskede44:39+6:11
18Ulf PerssonIFK Enskede44:44+6:16
19Lars-Erik HaslerSurahammars SOK44:46+6:18
20Tom QuayleOK Nolaskogsarna44:56+6:28
21David HedbergTumba-Mälarhöjden OK45:10+6:42
22Jonas HälldalSkogslöparna45:23+6:55
22Tony LövdahlSOK Viljan45:23+6:55
24Mathias WesterlundOK Nolaskogsarna45:27+6:59
25Tomas AlbinssonOK Österåker45:46+7:18
26Linus NorrbomAttunda OK45:47+7:19
27Eric JaremalmTäby OK45:57+7:29
28Jon EngkvistRonneby OK46:12+7:44
29Mårten WaldenfjordJärfälla OK46:37+8:09
30Claes KlarinSurahammars SOK46:41+8:13
31Mats GustafssonKFUM Örebro OK47:28+9:00
32Daniel GustafssonKFUM Örebro OK47:32+9:04
33Oskar ForsbergSkogslöparna48:08+9:40
33Andreas WikströmUddevalla OK48:08+9:40
35Magnus HanssonOK Löftan48:14+9:46
36Stefan BjurstedtSurahammars SOK48:20+9:52
37Thomas BedinIndre Østfold OK49:10+10:42
37Lasse ForsbergOK Ravinen49:10+10:42
39Henrik NordKFUM Örebro OK49:33+11:05
40Mattias PerssonSkogslöparna50:07+11:39
41Stefan ErikssonSurahammars SOK50:20+11:52
42Johan HörnfeldtOK Ravinen50:29+12:01
43Hans FranssonOK Njudung50:36+12:08
44Ulrik IversAttunda OK50:50+12:22
45Martin PerssonKFUM Örebro OK50:55+12:27
46Bjørn HaugeNydalens SK51:15+12:47
47Rune BlågestadIndre Østfold OK51:25+12:57
48Thomas Berge MjølhusOL Trollelg51:27+12:59
49Asle Sagli GudimIndre Østfold OK51:34+13:06
50Christoffer NorrmanAttunda OK51:37+13:09
51Daniel PerssonTorsås OK51:43+13:15
52Mattias StockhedenOK Gränsen51:55+13:27
53Fredrik PerssonHalmstad OK52:01+13:33
54Martin TerryIFK Lidingö SOK52:12+13:44
55Jonas AnderssonIF Thor52:26+13:58
56Thomas JohanssonGamleby OK52:29+14:01
57Sigleif SteinsvaagHaugesund IL Orientering52:33+14:05
58Christopher LindqvistIFK Enskede52:49+14:21
59Per HåstlundAlmby IK53:30+15:02
60Ola SöderbergOK Skogsfalken53:34+15:06
61Jonas ErikssonLänna IF53:37+15:09
62Magnus PetterssonSOK Viljan53:46+15:18
63Peter WoxlinSkogslöparna53:50+15:22
64Martin JuhlinVästerås SOK53:52+15:24
65Mattias EklundOckelbo OK53:55+15:27
66Helge MidttunBardu IL54:02+15:34
67Claes-Tommy HerlandIndre Østfold OK54:30+16:02
68Gunnar ÅhlénRånäs OK54:39+16:11
69Henrik KlassonOK Gisle54:56+16:28
70Johan WesterberghRasbo IK55:15+16:47
71Per WallOK Södertörn55:27+16:59
72Henrik TrofastTullinge SK55:28+17:00
73Roger LindénAttunda OK56:06+17:38
74Dag Arne LierIndre Østfold OK56:56+18:28
75Anders EklundSvaide Roma SOK57:12+18:44
76Martin JohanssonHalmstad OK57:22+18:54
77Mathias DanielssonOK Hammaren57:29+19:01
77Tomas PleinerTäby OK57:29+19:01
79Ulf JohanssonOK Gisle57:48+19:20
80Christer ÖbergGamleby OK58:30+20:02
81Johan AxelssonOK Älme59:02+20:34
82Martin SvenssonIF Rigor59:04+20:36
83Peter RydesäterRehns BK59:06+20:38
84Mikael GummessonNybro OK59:46+21:18
85Per-Johan JosefssonSkogslöparna1:00:07+21:39
86Andreas FredrikssonAttunda OK1:00:24+21:56
87Mats WarvelinLånghundra IF1:00:25+21:57
88Stefan GunnarssonOK Lindéna1:00:44+22:16
89Kalle LindqvistSkogsluffarnas OK1:01:08+22:40
90Magnus OlssonTorsås OK1:01:20+22:52
91Per GöthssonTäby OK1:01:46+23:18
92Mathias TärnlundOK Linné1:01:56+23:28
93Mikael HolmströmTäby OK1:02:21+23:53
94Tomas NilssonStigmännen Karlshamns OK1:03:11+24:43
95Joakim HansénOK Botnia1:03:46+25:18
96Johan TirénSkogsluffarnas OK1:04:00+25:32
97Emil ErdeliusIF Rigor1:04:02+25:34
98Joakim StenvallÖstersunds OK1:04:04+25:36
99Mikael NilssonSkogslöparna1:04:05+25:37
100Ian HargreavesCornwall OC1:04:08+25:40
101Mathias HanssonSOK Viljan1:04:18+25:50
102Jonas HåkanssonEksjö SOK1:04:34+26:06
103Johan GranforsIF Rigor1:04:43+26:15
104Henrik AskrothKFUM Örebro OK1:04:45+26:17
105Daniel BernhedRånäs OK1:05:32+27:04
105Karl-Johan RydbergGamleby OK1:05:32+27:04
107Håkan GustavssonIK Vista1:05:47+27:19
108Henrik BladhTullinge SK1:05:54+27:26
109Mikael HallendalIFK Enskede1:06:07+27:39
110Jonas BlombergSegersta OK1:06:08+27:40
111Nic KruysIF Thor1:06:41+28:13
112Mattias AnderssonKalmar OK1:07:10+28:42
113Fredrik AlzénGustavsbergs OK1:07:15+28:47
114Magnus AnderssonSundbybergs IK1:07:49+29:21
115Per Arne JohanssonOK Gisle1:07:52+29:24
116Anders WiknerOK Österåker1:07:57+29:29
117David FlobergÅrsunda IF1:09:37+31:09
118Magnus EliassonFK Friskus-Varberg1:09:58+31:30
119Björn LundquistOK Ravinen1:10:07+31:39
119Richard OlovssonGamleby OK1:10:07+31:39
121Niclas HörnquistAnderstorps OK1:10:08+31:40
122Johan KyhlbergTenhults SOK1:10:53+32:25
123Johan NilssonStigmännen Karlshamns OK1:11:10+32:42
124Magnus EmilssonOK Skogsfalken1:12:20+33:52
125Hans LarssonEds SK1:12:23+33:55
126Mats EliassonFK Friskus-Varberg1:12:24+33:56
127Stefan LundellLjungskile FK1:12:28+34:00
128Erik LindénJärfälla OK1:12:44+34:16
129Anders GalinSurahammars SOK1:12:53+34:25
130Fredrik MalmKFUM Örebro OK1:13:11+34:43
131Glenn BerglandIndre Østfold OK1:13:21+34:53
132Mikko PääkkönenOunasvaaran Hiihtoseura1:13:50+35:22
133Lars WallinOK Hammaren1:13:55+35:27
134Nils FlemströmOK Linné1:14:39+36:11
135Fredrik WallstedtSkogsluffarnas OK1:16:21+37:53
136Johan EdströmBottnaryds IF1:17:47+39:19
137Magnus KäckAttunda OK1:18:03+39:35
138Magnus HolmströmSkogsluffarnas OK1:22:29+44:01
139Niklas EriksenAlmby IK1:22:40+44:12
140Henrik BechtelFK Friskus-Varberg1:23:20+44:52
141Fredrik PalmgrenSkogsluffarnas OK1:23:36+45:08
142Johan EricsonFagersta OK1:24:14+45:46
143Fredrik EvertssonLessebo OK1:27:31+49:03
144Jonny LindénVäxjö OK1:30:07+51:39
145Jonas HellströmAttunda OK1:36:38+58:10
146Fredrik NorénOK Lindéna1:39:51+1:01:23
147Christer LindOK Lindéna1:40:11+1:01:43
148Erik JonssonLånghundra IF2:01:46+1:23:18
Henrik HallinSurahammars SOKej godkänd
Dan LarssonOK Tisarenej godkänd
Inge Andreas LindsethNydalens SKej godkänd
Olle NyströmBrattås CKej godkänd
Øystein SnuggerudGjø-Vard OLej godkänd
Jakob BergKFUM Örebro OKej start
Daniel BjörnbergVästerås SOKej start
Mattias BrandtHällefors OKej start
Mandus EngmanIFK Lidingö SOKej start
Stefan GraadIF Rigorej start
Petter HalvorsenNydalens SKej start
Jimmy HäggFK Friskus-Varbergej start
Fredrik JonssonAttunda OKej start
Torbjørn KravdalGjø-Vard OLej start
Fredrik LindellIF Thorej start
Håkan LindströmRonneby OKej start
Asgeir LiumFet OLej start
Johan MichelsenFossum IFej start
Ronny NelsonLardal OLej start
Kristian Bernhard NilsenFossum IFej start
Mika NumminenOK Linnéej start
Torgny NäslundSkogslöparnaej start
Johan SwartzOK Orionej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser