Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 5

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

IK Hakarpspojkarna

133 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Isak EskilssonH11 (1108)20:327:01
1Bo GranstedtH50 Kort-2 (763)33:347:21
1Susanne DittmerD60 Kort (442)29:3410:09
2Emma LingD14 (924)31:12+0:087:53
2Anette GranstedtD45 (859)35:23+0:037:53
2Kristian PalmH45 Kort-1 (980)33:58+0:176:52
3Amanda LeoD21 Kort-2 (742)38:58+4:528:11
3Moa GranstedtD17-20 Kort (207)49:56+1:3711:38
3Tilda PalmD13 (1017)32:52+3:038:41
3Eva ÖhlundD40 (496)38:32+1:468:00
3Stefan SandahlH40 Kort-1 (820)40:23+1:557:04
3Anna EnvallD45 (859)36:35+1:158:09
3Per LindgrenH60 Kort (990)31:45+0:188:32
3Daniel BjärsvikH45 Motion (509)46:52+6:569:31
4Sofia OlssonU2 (1872)19:37+2:178:00
6Hanna PalmD40 (496)39:21+2:358:10
7Minna PalmD10 (1269)21:14+2:248:42
8Ida EskilssonD13 (1017)35:43+5:549:26
8Helena SandahlD40 Kort-2 (637)35:59+2:278:51
8Maria OssianssonD45 (859)38:26+3:068:34
8Klas KarlssonH45-2 (713)45:12+3:576:52
9Eric HanssonH21-1 (853)1:14:03+9:137:52
9Alma Holmqvist JohanssonD15 (801)37:09+4:168:17
10Annie ÖnstenD20 Elit (499)54:59+6:328:12
10Kurt SvenssonH60 (671)39:46+5:028:32
11Evelina Svensson FinndahlD13 (1017)36:20+6:319:36
11Stella RangertD12 (1025)24:43+3:058:34
11Emil LingH10 (1337)16:58+1:586:57
12Filip OssianssonH20 Elit (617)1:10:17+5:387:29
12Hilda Holmqvist JohanssonD14 (924)35:43+4:399:02
12Olle KarlssonH12 (1032)24:27+1:238:05
12Jan-Olof NybergH65 Kort (958)36:14+4:4210:28
13Emma OlinD11 (851)25:24+4:508:43
14Arvid NordH20 Elit (617)1:10:24+5:457:29
14Fredrik Lindgren2-days Men (131)1:01:52+17:308:39
15Adam GranstedtH21-1 (853)1:14:43+9:537:56
15Isa EnvallD16 (875)39:12+4:488:29
15Joar HertinH15 (929)44:50+7:308:14
15Peter JacobssonH45-2 (713)47:36+6:217:14
16Elin SvenssonD21-2 (671)1:06:06+11:049:44
16Noa PruthH18 (472)59:00+13:459:27
16Helena GunnarssonD45 (859)40:14+4:548:58
18Fridolf EskilssonH45-2 (713)48:23+7:087:21
18Ellen LoreforsOpen 2 (501)40:28+13:3711:20
19Emmy GranstedtD12 (1025)25:17+3:398:46
19Helena SandbergD45 Kort-1 (747)36:44+4:2710:22
20Isak HertinH18 Elit (573)49:59+5:187:01
21Stefan ErikssonH50 Kort-2 (763)39:07+5:338:34
22Sara GranstedtD16 (875)39:32+5:088:33
22Erik LingH13 (1083)32:28+6:188:25
22Leo PruthOpen 5 (2438)38:11+8:2511:17
23Tova OlssonD18 Elit (551)52:54+5:529:21
23Sandra LingD11 (851)28:12+7:389:41
23Andreas RangertH45-2 (713)49:36+8:217:32
25Bo SöderqvistOpen 9 (584)1:15:13+20:119:49
26Emil BjörnlingerH18 Elit (573)50:29+5:487:05
26Lennart SöderbergH45-2 (713)50:13+8:587:37
27Julia RangertD15 (801)41:09+8:169:11
28Mats GranstedtH45 Kort-1 (980)39:49+6:088:03
29Ola OlssonOpen 10 (422)50:15+14:4512:51
31Viktor GunnarssonH13 (1083)33:26+7:168:41
31Signe EskilssonD10 (1269)25:13+6:2310:20
32Jakob IngströmH16 (1024)44:12+7:047:55
32Lena BarkestamD65 (320)45:52+13:2214:53
32Daniel Örn2-days Men (131)1:19:19+34:5711:06
33Sophia BjörnlingerD18 Elit (551)53:36+6:349:29
34Gabriella GustafssonD20 Elit (499)1:01:33+13:069:11
34Elias RangertH14 Kort (375)40:09+15:0613:31
35Anna OlinD40 Kort-2 (637)43:06+9:3410:36
35Matti EnvallH45-2 (713)52:41+11:268:00
36Oskar LjungqvistH21 Elit (372)1:34:22+13:187:20
36Adrian SjödinH12 (1032)27:18+4:149:02
36Tova RangertD11 (851)29:46+9:1210:13
36Vilda PerssonD12 Kort (249)35:14+14:4314:37
37Elna ForsbergD21 Elit (365)1:27:13+18:259:19
37Måns SandahlU2 (1872)24:21+7:019:56
40Andreas GustafssonH18 Elit (573)52:21+7:407:21
40Albin AxelssonH21 Elit 2 (662)1:32:30+8:347:58
43Anna SerrallongaD21 Elit (365)1:30:34+21:469:40
43Ludwig LjungqvistH21 Elit (372)1:37:00+15:567:33
43Pia EliassonD10 (1269)26:29+7:3910:51
45Emil ÖhlundH15 (929)53:17+15:579:47
46Malin HolmqvistD40 (496)47:26+10:409:51
47Svante BjurgrenH60 (671)47:04+12:2010:06
48Martin DjerfH20 Elit (617)1:21:57+17:188:43
48Engla PruthD11 (851)31:18+10:4410:45
48Anders LingH45 Kort-1 (980)43:31+9:508:48
50Amanda RangertD18 Elit (551)57:46+10:4410:13
51Gert JonssonH50 Kort-2 (763)43:42+10:089:35
53Viktor OssianssonH18 Elit 2 (534)1:01:50+16:149:17
54Nike PruthD14 (924)43:17+12:1310:57
54Mattias ÖhlundH13 (1083)37:35+11:259:45
56Moa SvenssonD21-2 (671)1:17:09+22:0711:22
58Håkan JohanssonH45-2 (713)56:28+15:138:34
58Evelina ErikssonOpen 3 (2726)34:33+12:4920:41
59Oscar OlinH13 (1083)37:57+11:479:51
61Klas LoreforsOpen 8 (1300)43:52+16:009:46
62Hans EliassonH45 Motion (509)1:22:24+42:2816:44
63Hugo LinderöH14 Kort (375)1:02:54+37:5121:10
64Maja ÅkessonD15 (801)49:16+16:2310:59
65Joel BjörnlingerH13 (1083)39:31+13:2110:15
66Malin JonssonOpen 4 (995)1:11:00+30:4714:24
69Anton HanssonH20 Elit (617)1:31:40+27:019:45
70Hanna GunnarssonD21 Kort-2 (742)57:15+23:0912:01
78Magnus JohanssonH21 Elit 2 (662)1:46:23+22:279:10
78Arto BlomdahlH55 (967)50:47+18:219:49
85Elis TällbergH75 (592)1:02:27+29:5818:55
86Karin OlinOpen 3 (2726)37:01+15:1722:09
90Ayan LingOpen 3 (2726)37:35+15:5122:30
91Kalle ÖhlundH11 (1108)30:38+10:0610:29
93Sven-Åke KarlssonH65 Kort (958)44:23+12:5112:49
101Lukas GranstedtH16 (1024)53:56+16:489:39
104Markus OlinH40 (1146)1:11:14+22:499:31
106Anton ThorstenssonH21-1 (853)1:40:56+36:0610:43
108Susanne LinderöD45 Kort-1 (747)52:44+20:2714:53
109Staffan DittmerH60 Kort (990)47:49+16:2212:51
112Alva LoreforsOpen 4 (995)1:26:27+46:1417:32
117Sofia ÖhlundU2 (1872)29:05+11:4511:52
117Andreas PruthOpen 8 (1300)50:20+22:2811:12
118Ulrika EliassonOpen 4 (995)1:29:51+49:3818:13
119Ella PalmD16 (875)58:51+24:2712:44
119Thomas PeterssonH60 Kort (990)48:45+17:1813:06
125Albin HjellströmH13 (1083)52:03+25:5313:31
132Helena PerssonD45 Motion (966)1:16:36+37:2121:23
137Ingrid KarlssonD45 Motion (966)1:17:56+38:4121:46
165Måns EliassonH12 (1032)49:48+26:4416:29
197Viggo PerssonH10 (1337)34:36+19:3614:10
Gustaf SparrevikH21 Elit (372)ej godkänd
Gustav HjellströmH18 (472)ej godkänd
Hampus LindmanH18 (472)ej godkänd
Frida KarlssonD10 (1269)ej godkänd
Mattias OssianssonH45-2 (713)ej godkänd
Marie ErikssonOpen 2 (501)ej godkänd
Ebba EnvallD18 Elit (551)ej start
Hugo AlmquistH16 (1024)ej start
Ebba LindmanD15 (801)ej start
Meja EnvallD10 (1269)ej start
Åsa EskilssonD40 Kort-2 (637)ej start
Lennart BarkestamH65 Kort (958)ej start
Lotta RangertD45 Motion (966)ej start
Åsa CarlströmOpen 3 (2726)ej start
Alice AxelssonOpen 7 (1692)ej start
Elin GranstedtOpen 7 (1692)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser