Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 5

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Haninge SOK

51 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Erik NederheimH10 (1337)15:006:08
1P-O IvarssonH65 (766)37:519:08
2Aila HalttunenD65 Kort (470)35:19+1:3212:10
8Helena KorhonenD65 Kort (470)37:37+3:5012:58
9Helena FalkD45 Motion (966)44:29+5:1412:25
13Egil MorastH17-20 Kort (293)54:32+17:2910:46
16Nina PerssonD14 (924)36:44+5:409:17
17Reijo KorhonenH60 Kort (990)35:38+4:119:34
17Kajsa Eriksson2-days Women (67)1:01:14+23:5212:03
18Niclas SjögrenH35 (318)1:04:15+13:168:14
21Ingrid GraneliD65 Kort (470)40:31+6:4413:58
24Anton Dahlberg2-days Difficult (70)1:02:15+27:5712:05
27Kerstin OhlssonD55 Kort (582)36:43+7:0712:14
29Felix PerssonH16 (1024)43:34+6:267:48
35Joakim PerssonH45 Kort-1 (980)41:09+7:288:19
45Jakob IvarssonH21 Kort-1 (1006)1:08:32+20:438:50
55Elisabeth Bengtsson2-days Middle (146)1:25:18+53:3721:00
57Jakob Gadefors NauH14 (1160)34:10+8:508:44
58Henrik MorastH45 Kort-1 (980)44:40+10:599:02
72Sanna JanssonD21 Motion (510)1:18:53+35:4717:41
73Lena NileviD40 (496)58:13+21:2712:06
76Fredrik MorastH45 Kort-1 (980)47:26+13:459:36
78Catharina LjunggrenD50 Motion (592)1:18:49+31:4122:50
83Christel NilssonD55 Kort (582)46:19+16:4315:26
91Joakim SkärlénH20 Elit (617)1:52:36+47:5711:59
92Hugo DahlbergH20 Elit (617)1:52:57+48:1812:01
93Mats SandinH40 (1146)1:09:47+21:229:19
94Ingela GadeforsD50 Motion (592)1:34:20+47:1227:20
95Peter HaglundH45-1 (730)1:09:01+25:0010:29
96Susanne LindD50 Kort (901)41:15+13:2313:00
104Jan  EskilssonH55 Kort (872)52:56+18:5011:52
105Ulf AnderssonH45 Kort-1 (980)51:09+17:2810:21
107Ing-Mari EskilssonD55 Kort (582)1:03:42+34:0621:14
108Embla MorastD21-2 (671)1:55:06+1:00:0416:58
125Henrik SjögrenH40 (1146)1:15:18+26:5310:04
126Linus NileviH10 (1337)25:45+10:4510:33
127Jan DahlbergH45 Kort-1 (980)54:19+20:3810:59
130Sonia PerssonD45 Kort-1 (747)1:01:54+29:3717:29
147Ulf LundströmH60 Kort (990)54:25+22:5814:37
149Kerstin MorastD50 Kort (901)50:30+22:3815:55
152Fredrik WessmarkH21 Kort-1 (1006)1:47:12+59:2313:49
153Oskar NederheimH45 Kort-1 (980)1:01:10+27:2912:22
169Robert HaglundH45 Kort-1 (980)1:09:39+35:5814:05
173Gunnar SkärlénH45 Kort-1 (980)1:12:41+39:0014:42
176Gustav NirvinH16 (1024)1:19:59+42:5114:20
178Oskar HaglundH13 (1083)1:14:06+47:5619:14
186Martina MäkeläD13 (1017)1:32:28+1:02:3924:27
189Martin SkärlénH16 (1024)1:47:54+1:10:4619:20
Lovisa NederheimInskolning (2140)fullföljt
Robin NileviInskolning (2140)fullföljt
Therese WilsonOpen 10 (422)ej godkänd
Göran HaglundH75 (592)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser