Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 5

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

OK Njudung

55 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
7Gustav RibbholmH14 Kort (375)31:10+6:0710:29
11Ulrika RibbholmD45 Motion (966)45:47+6:3212:47
11Per SundlingOpen 4 (995)53:10+12:5710:47
12Bengt HesslekransH50-1 (836)46:58+8:198:02
17Oscar HultgrenH13 (1083)31:36+5:268:12
17Mio PalmgrenH12 Kort (228)26:47+7:3810:50
23Lars RibbholmOpen 7 (1692)30:10+7:279:59
24Jan-Ola KarlssonH60 (671)42:48+8:049:11
25Albin TollH15 (929)47:31+10:118:44
28Karl PetersénH14 (1160)31:14+5:547:59
31Amanda KarmetunD14 (924)39:19+8:159:57
31Bo HultgrenOpen 7 (1692)31:43+9:0010:30
32Eric LöfqvistH18 Elit 2 (534)56:06+10:308:25
32Felicia GustafssonD10 (1269)25:19+6:2910:22
32Per FranssonH50-1 (836)50:08+11:298:35
32Clas LöfqvistH50 Kort-2 (763)42:04+8:309:13
34Thomas ElofssonOpen 7 (1692)31:47+9:0410:31
35Emma RosénD21 Kort-2 (742)51:34+17:2810:50
35Marina NilssonD35 Motion (351)1:02:26+17:0315:45
39Wilhelm KarmetunH10 (1337)20:28+5:288:23
43Hans FranssonH40 Kort-1 (820)50:36+12:088:51
49Maria SundbergD40 Kort-2 (637)46:04+12:3211:20
62Stefan JennerstrandChallenge H 10 (442)2:19:10+1:08:4214:05
63Martina SundlingOpen 3 (2726)34:57+13:1320:55
68Ellen TollD12 (1025)29:49+8:1110:21
70Alexander GustavssonH12 (1032)31:31+8:2710:26
76Anders PeterssonH45-2 (713)1:01:10+19:559:17
78Dennis TollH45-2 (713)1:01:26+20:119:20
78Maria PetterssonOpen 3 (2726)36:13+14:2921:41
81Joakim KarmetunH40 (1146)1:08:11+19:469:06
81Kristina JennerstrandOpen 4 (995)1:14:59+34:4615:12
91Lia FranssonU2 (1872)27:23+10:0311:10
92Lovisa LjungD21 Kort-2 (742)1:01:34+27:2812:56
92Edwin SundlingU2 (1872)27:27+10:0711:12
96Melker ElofssonH15 (929)1:05:36+28:1612:03
98Ulf SvenssonH60 (671)57:44+23:0012:23
99Marina JohanssonD45 (859)53:34+18:1411:57
109Marianne RosgrenD55 (669)1:04:13+29:3617:21
110Cecilia KarmetunD40 Kort-2 (637)1:10:08+36:3617:16
116Elin JennerstrandD14 (924)53:25+22:2113:31
120Filip JennerstrandH13 (1083)50:50+24:4013:12
137Cecilia ElofssonOpen 3 (2726)41:43+19:5924:58
163Olle PetersénH11 (1108)40:54+20:2214:00
209Alicia NilssonU2 (1872)35:17+17:5714:24
217Stella NilssonU1 (2187)28:02+13:4116:47
249Lotta PetersénOpen 3 (2726)50:37+28:5330:18
257Ulrika FranssonOpen 3 (2726)51:08+29:2430:37
312Theo ElofssonU1 (2187)34:14+19:5320:29
334Ebba SundlingU1 (2187)36:02+21:4121:34
400Linn PalmgrenU1 (2187)44:52+30:3126:51
Isak FranssonH13 (1083)ej godkänd
Christina SternerD50 (838)ej godkänd
Dennis GustafssonOpen 12 (366)ej godkänd
Fredrik NilssonOpen 12 (366)ej godkänd
Tomas PetersénOpen 12 (366)ej godkänd
Edvin SchillerH15 (929)ej start
Kjell RosgrenOpen 3 (2726)ej start
Frida SchillerOpen 3 (2726)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser