*** Instance-specific ***

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 5

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Rånäs OK

42 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Jesper HenrikssonH45 Motion (509)49:00+9:049:57
6Bente HenrikssonD45 Motion (966)42:32+3:1711:52
16Lars OhlinH60 (671)41:11+6:278:50
20Lena Nyström-NilssonD65 Kort (470)40:22+6:3513:55
21Henrik SundblomOpen 7 (1692)30:01+7:189:56
26Lena JohnssonD65 Kort (470)41:13+7:2614:12
32Hugo ÖrtlundH10 (1337)19:39+4:398:03
33Mattias ÖrtlundH40 Motion (456)1:10:54+16:3412:49
35Anna JanssonD35 Kort (631)44:12+9:5610:05
38Sara BergquistD21 Motion (510)1:03:22+20:1614:12
40Daniel MatseniusOpen 2 (501)47:51+21:0013:24
51Fanny RostöD20 (349)1:23:58+36:2715:39
53Monica OhlinD60 Kort (442)47:12+17:3816:13
57Hans OhlinH60 (671)49:06+14:2210:32
58Beata LarssonD20 (349)1:41:20+53:4918:54
58Oskar SundblomH14 (1160)34:15+8:558:45
58Hannah ÖrtlundD14 Kort (312)59:16+37:1120:17
61Marica TynellD45 Kort-2 (681)46:48+15:0713:13
68Simon BohmanH21-2 (800)1:26:04+20:349:03
68Gunnar ÅhlénH40 Kort-1 (820)54:39+16:119:34
76Eddie BjärrenholtH55 Kort (872)47:46+13:4010:42
77Christina OhlinD60 Kort (442)1:01:03+31:2920:58
80Evelina RostöD21 Motion (510)1:24:26+41:2018:55
83Carl HenrikssonH14 (1160)37:58+12:389:42
87Leif AnderssonH50 Kort-2 (763)49:00+15:2610:44
95John LarssonH18 Elit (573)1:06:48+22:079:22
95Magnus BergströmH50 Kort-2 (763)50:53+17:1911:09
105Daniel BernhedH40 Kort-1 (820)1:05:32+27:0411:28
109Jacob HenrikssonH12 (1032)35:09+12:0511:38
110Agneta KarlssonD50 Kort (901)42:48+14:5613:30
114Boris AnderssonH70 Kort (920)42:39+14:4815:07
120Emil HåsteenH21 Kort-1 (1006)1:31:17+43:2811:46
130Malin JanssonD21 Kort-1 (837)1:03:54+29:5713:35
133Ulrika LarssonOpen 3 (2726)41:18+19:3424:43
135Håkan RostöH50 Kort-2 (763)1:04:23+30:4914:07
151Per-Erik NyströmH60 Kort (990)55:29+24:0214:54
152Monica RostöD50 Kort (901)51:21+23:2916:11
168Rasmus RostöH21 Kort-1 (1006)2:05:23+1:17:3416:10
201Kevin BernhedH10 (1337)35:27+20:2714:31
246Eric HenrikssonH10 (1337)54:46+39:4622:26
259Else-Britt AnderssonOpen 7 (1692)59:24+36:4119:40
356Robin BernhedU1 (2187)37:44+23:2322:35
Joel BohmanH21 Kort-1 (1006)ej start
Alva SundblomD12 (1025)ej start
Leif Erik  KarlssonH65 Kort (958)ej start
Thord AnderssonH75 (592)ej start
Roger TynellOpen 7 (1692)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser