Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 5

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Arboga OK

53 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Lena JansonD65 (320)33:19+0:4910:49
7Kenneth JakobssonH45 Motion (509)50:06+10:1010:10
8Anna StrandD16 Kort (253)58:54+16:5314:43
11Rasmus MöllerH18 (472)56:26+11:119:02
12Per HolmstrandOpen 7 (1692)28:29+5:469:25
23Lukas LarssonH21 Motion (406)1:21:43+25:5212:15
27Maria SahlinD50 Kort (901)33:37+5:4510:36
27Per-Ivar MöllbergH70 Kort (920)33:39+5:4811:55
29Håkan SöderkvistH70 Kort (920)33:53+6:0212:00
35Sven-Olov WiklundH65 (766)44:32+6:4110:45
48Casper VånsjöH15 (929)53:28+16:089:49
52Tilda WigforssD14 Kort (312)50:36+28:3117:19
53Annika LarssonD55 (669)46:20+11:4312:31
54Hanna WigforssOpen 4 (995)1:07:25+27:1213:40
62Berit WetterD50 (838)43:37+14:3111:07
62Roland NotstamH55 (967)48:34+16:089:23
63Peter BäckOpen 7 (1692)34:20+11:3711:22
68Henrik WickströmH21 Kort-2 (1030)1:14:49+22:419:34
68Anders StrandH50 Kort-1 (778)47:49+14:3910:29
80Arvid WigforssOpen 2 (501)1:33:35+1:06:4426:12
96Torbjörn ZetterljungH50 Kort-1 (778)53:20+20:1011:41
98Ann-Louise Notstam HjorthD50 Kort (901)41:35+13:4313:07
100Eric BäckH12 (1032)34:19+11:1511:21
102Jan GrannH55 Kort (872)52:19+18:1311:43
104Jenny GustafssonD40 Kort-2 (637)1:06:25+32:5316:21
106Simon JakobssonH14 (1160)39:54+14:3410:12
107Amanda BäckD10 (1269)32:01+13:1113:07
108Sofie WetterD21-1 (652)1:35:11+35:3714:04
109Peder WickströmH60 Kort (990)47:49+16:2212:51
111Tua WigforssOpen 4 (995)1:26:14+46:0117:29
121Tova GrönbergD11 (851)42:26+21:5214:34
123Alva WickströmD11 (851)42:59+22:2514:46
135Gustav GöranssonH14 (1160)44:06+18:4611:16
136Kristina BäckOpen 3 (2726)41:30+19:4624:51
145Anders GöranssonOpen 7 (1692)41:32+18:4913:45
147Filip BäckH14 (1160)45:31+20:1111:38
159Tord ÅhlgrenH60 Kort (990)57:41+26:1415:30
163Per JakobssonH70 Kort (920)56:22+28:3119:59
165Michael WickströmH21 Kort-2 (1030)1:52:04+59:5614:19
175Jonatan VånsjöH11 (1108)43:46+23:1414:59
193Cajsa VånsjöD13 (1017)2:43:51+2:14:0243:20
195Anders PayerlOpen 7 (1692)47:50+25:0715:50
206Erik MöllerOpen 7 (1692)48:46+26:0316:08
215Rasmus VånsjöU2 (1872)35:33+18:1314:30
219Ture HolmstrandU2 (1872)36:03+18:4314:42
219Lina MöllerOpen 5 (2438)58:57+29:1117:26
230Christian PayerlOpen 7 (1692)53:14+30:3117:37
263Selma WickströmU1 (2187)31:16+16:5518:43
341Linnea ZetterljungU2 (1872)58:26+41:0623:51
Tova HolmstrandInskolning (2140)fullföljt
Isaac JohanssonInskolning (2140)fullföljt
Fredrik GrannH21 Kort-2 (1030)ej godkänd
Anna-Karin VånsjöOpen 3 (2726)ej godkänd
Robert Håkman GrannH21 Kort-2 (1030)ej start
Daniel JensenH15 (929)ej start
Bo HanssonH70 Kort (920)ej start
Ove PetterssonH70 Kort (920)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser