Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 5

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

OK Österåker

39 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
11Kerstin SjökvistD50 Kort (901)31:03+3:119:47
12Simon LundellH11 (1108)23:20+2:487:59
20Emma AnderssonD21 Motion (510)56:14+13:0812:36
22Linus NilssonH11 (1108)24:19+3:478:19
25Tomas AlbinssonH40 Kort-1 (820)45:46+7:188:00
30Charlotte WiknerD40 Motion (764)53:57+13:2814:14
43Kalle PerssonH50-2 (739)54:36+14:109:22
43Tomas SjökvistH50 Kort-1 (778)43:01+9:519:26
44Eva Persson2-days Middle (146)1:11:18+39:3717:33
46Erik AnderssonH50 Kort-1 (778)43:31+10:219:32
46Niclas NilssonOpen 9 (584)1:29:28+34:2611:41
52Anna AxelssonD40 Motion (764)58:31+18:0215:26
52Fredrik LundellH40 Motion (456)1:18:36+24:1614:12
66Linus SvanströmOpen 5 (2438)44:40+14:5413:12
72Michaela LundellD40 (496)57:49+21:0312:01
74Isabelle SjöbergD21 Kort-1 (837)52:44+18:4711:13
74Lena NilssonD45 Motion (966)1:01:43+22:2817:14
75Anette LantzD50 (838)45:02+15:5611:29
77Karin ÅhlénD35 Kort (631)52:46+18:3012:02
80Fredrik StenbeckH18 Elit 2 (534)1:12:48+27:1210:55
96Nina LundkvistD21-2 (671)1:36:32+41:3014:14
108Pontus BergströmH21-2 (800)1:38:36+33:0610:22
109Tobias AnderssonH21 Kort-1 (1006)1:28:25+40:3611:24
110Signe AlbinssonU1 (2187)23:31+9:1014:04
116Anders WiknerH40 Kort-1 (820)1:07:57+29:2911:54
132Anders HolmströmOpen 8 (1300)53:04+25:1211:49
145Therese NilssonD14 (924)1:01:42+30:3815:37
147William ErlandssonH21 Kort-1 (1006)1:45:18+57:2913:35
151Axel WiknerH11 (1108)37:38+17:0612:53
158Malte AlbinssonH11 (1108)38:30+17:5813:11
162Jeanette JonssonD50 Kort (901)55:26+27:3417:29
165Hampus WiknerH14 (1160)48:24+23:0412:22
235Sofia KarlssonOpen 5 (2438)1:01:11+31:2518:06
318Mikaela WallerströmOpen 5 (2438)1:12:26+42:4021:25
332Robert SjöbergOpen 5 (2438)1:15:04+45:1822:12
334Susanna HolmströmOpen 3 (2726)59:39+37:5535:43
337Charlotte SjöbergOpen 5 (2438)1:15:41+45:5522:23
Mårten HolmströmH21 Kort-1 (1006)ej godkänd
Patrik FagerströmH40 Motion (456)ej godkänd
Caroline WestbomD35 Kort (631)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser