Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 5

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

IFK Lidingö SOK

123 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Alexandra VejedalD21 Kort-1 (837)33:577:13
2Daniel WendeliusH16 Kort (197)44:41+5:4411:06
2Martin JohnssonH40 Kort-1 (820)39:40+1:126:56
2Birgitta ThunellD75 (210)40:04+1:4713:51
3Sofia TörnqvistD21-2 (671)58:34+3:328:38
3Erik WretöH16 Kort (197)45:32+6:3511:19
5Erik Ivarsson SandbergH21 Kort-1 (1006)53:32+5:436:54
5Julia RajanD16 (875)37:32+3:088:07
5Anders HedmanH35 Kort (1001)43:38+4:317:04
5Vincent WidlundU2 (1872)20:05+2:458:11
6Christian HjalmarssonH21-1 (853)1:13:04+8:147:45
6Solveig SpångbergD80 (39)1:35:05+50:0237:43
7Johanna SanderiD21 Elit 2 (180)1:23:58+16:2910:02
8Frida BakkmanD21-2 (671)1:01:52+6:509:07
8Ebba GanslandtD18 (475)50:50+5:4810:23
8Emma TarandiD35 Kort (631)37:52+3:368:38
8Hans Olof AmblieH35 Kort (1001)44:24+5:177:11
10Magnus RajanH50 Kort-1 (778)37:18+4:088:10
10Hedvig HillerhagOpen 2 (501)38:21+11:3010:44
12Stig ThunellH50 Kort-1 (778)38:49+5:398:30
13Alice HugossonD21 Elit (365)1:19:11+10:238:27
14Elisabeth HanssonD21-2 (671)1:05:00+9:589:35
15Anneli SalomonssonD40 Kort-2 (637)38:21+4:499:26
17Hector HainesH21 Elit (372)1:27:52+6:486:50
17Andreas EdlundH35 (318)1:04:14+13:158:14
18Susanne CurmanD45 Kort-1 (747)36:32+4:1510:19
19Annica GustafssonD21 Elit (365)1:21:33+12:458:42
19Petter BodingH17-20 Kort (293)1:01:49+24:4612:13
19Linus KajsajunttiH35 Kort (1001)46:42+7:357:34
19Martin LarboH40 (1146)54:20+5:557:15
19Mattias PernebyOpen 8 (1300)36:44+8:528:10
21Hans TarandiH55 (967)41:44+9:188:04
21Ulf ÖjeboOpen 9 (584)1:13:44+18:429:38
23Karin HedmanD21 Kort-1 (837)44:24+10:279:26
23Mattias JohanssonH35 Kort (1001)47:39+8:327:43
25Anita RahmqvistD55 Motion (356)57:29+20:5918:36
26Nicolas SimoninH21 Elit (372)1:30:21+9:177:02
26Britt-Louise EdlundD60 Motion (303)1:00:35+20:4220:40
27Mikael JanssonH35 Kort (1001)48:41+9:347:53
28Mia LiljaD45 Kort-1 (747)38:50+6:3310:58
32Sofia AdolfssonD21-2 (671)1:10:54+15:5210:27
32Sofie Von FrenckellChallenge D 10 (268)2:33:05+54:1415:34
34Clara Olsson KihlborgD16 Kort (253)1:24:00+41:5921:00
34Mattias GanslandtChallenge H 10 (442)1:44:05+33:3710:32
36Lisa ThunellD13 (1017)41:50+12:0111:04
39Jan SöderbergOpen 7 (1692)32:18+9:3510:41
40Wilhelm Von FrenckellChallenge H 10 (442)1:52:31+42:0311:23
41Antonio SeriniH35 Kort (1001)50:29+11:228:10
42Anders CarlssonH21 Elit (372)1:36:05+15:017:28
43Agnes DambergD13 (1017)43:15+13:2611:26
43Magnus BjärnlidOpen 10 (422)1:04:30+29:0016:29
44Emma BjessmoD21 Elit (365)1:31:32+22:449:46
44Magnus JohanssonOpen 8 (1300)40:53+13:019:06
49Iris VallstenD60 Motion (303)1:42:03+1:02:1034:49
51Sofia EfraimssonOpen 6 (571)1:35:42+46:2116:40
52Per DambergH45 Kort-1 (980)44:05+10:248:55
53Niina HulkkonenD21 Elit (365)1:41:10+32:2210:48
54Martin TerryH40 Kort-1 (820)52:12+13:449:08
57Christina PernebyD50 (838)42:47+13:4110:54Ladda ner rutt i gpx-format
58Jutta JussilaD20 Elit (499)1:10:05+21:3810:27
59Simon SchusterH18 Elit (573)56:07+11:267:52
59Annica JanssonD45 (859)46:30+11:1010:22
60Jari PöyhönenH55 (967)48:22+15:569:21
63Karolina BjärnlidD18 (475)1:09:37+24:3514:14
63Anna KarlqvistD40 (496)54:09+17:2311:15
65Sixten HillerhagH20 Elit (617)1:29:16+24:379:30
66Anders RahmqvistH55 Kort (872)46:37+12:3110:27
69Henrik SandénH21 Kort-2 (1030)1:15:08+23:009:36
71Ville KeskisaariH21 Elit 2 (662)1:42:53+18:578:52
71Emma DahlstedtD40 Kort-2 (637)50:24+16:5212:24
73Amelie RajanD14 (924)46:00+14:5611:38
80Lars-Gunnar FalkH60 Kort (990)44:18+12:5111:54
82Jörgen HillerhagOpen 1 (777)35:11+16:5014:50
84Karin RahmqvistD21-2 (671)1:26:10+31:0812:42
84Ulric CarlssonH65 Kort (958)43:25+11:5312:32
87Elin JarlemarkD18 Elit (551)1:09:27+22:2512:17
88Maja LiljaD11 (851)35:53+15:1912:19
90Pär LiljaH40 (1146)1:09:38+21:139:18
91Jonatan GraversenH15 (929)1:04:19+26:5911:49
96Anna FuruheimD21 Kort-1 (837)56:26+22:2912:00
96Måns TistadOpen 8 (1300)47:59+20:0710:41
101Klara GraversenD12 (1025)33:15+11:3711:32
103Charlotta DambergOpen 1 (777)40:24+22:0317:02
103Jeanette JarlemarkOpen 4 (995)1:23:13+43:0016:52
104Jennifer WendeliusD21 Kort-1 (837)57:07+23:1012:09
107Håkan WidlundOpen 4 (995)1:24:33+44:2017:09
113Ebba EngmanOpen 3 (2726)39:58+18:1423:55
116Carina WidlundD45 Kort-1 (747)53:58+21:4115:14
120Patrik WendeliusH50-2 (739)1:21:09+40:4313:56
124Rune GraversenH45-1 (730)1:21:07+37:0612:19
125Mia HillerhagD55 (669)1:28:41+54:0423:58
126Helena GanslandtD45 Motion (966)1:15:05+35:5020:58
136Ludvig JarlemarkH14 (1160)44:40+19:2011:25
142Robert Olsson KihlborgH14 (1160)45:06+19:4611:32
144Lukas WernerH14 (1160)45:18+19:5811:35
160Jonathan BlomlöfH13 (1083)1:03:07+36:5716:23
162Anneli WendeliusD45 (859)1:36:25+1:01:0521:31
170Tomas TapperOpen 8 (1300)59:52+32:0013:20
175Fredrik SundströmH45 Kort-1 (980)1:13:56+40:1514:57
177Henrik BodingH55 (967)1:34:44+1:02:1818:19
183Torbjörn JarlemarkH45 Kort-1 (980)1:25:23+51:4217:17
186Anders WidlundH14 (1160)54:46+29:2614:00
187Ann-Carol WallgrenD45 Motion (966)2:07:58+1:28:4335:44
207Waldemar Von FrenckellH14 (1160)1:06:04+40:4416:53
216Simon LiljaH14 (1160)1:19:25+54:0520:18
232Jasinta RajanOpen 8 (1300)1:31:15+1:03:2320:19
239Lotta TapperOpen 8 (1300)1:42:12+1:14:2022:45
257Siri KihlborgU1 (2187)30:57+16:3618:31
265Ebba FrendeliusU1 (2187)31:26+17:0518:49
283Mira VejedalU1 (2187)32:25+18:0419:24
311Helene SwartzOpen 5 (2438)1:11:43+41:5721:13
364Lukas TarandiU1 (2187)38:24+24:0322:59
Smilla Dahlstedt KajsajunttiInskolning (2140)fullföljt
Noel HedmanInskolning (2140)fullföljt
Irma JarlemarkInskolning (2140)fullföljt
Elna JohanssonInskolning (2140)fullföljt
Hanna SundströmInskolning (2140)fullföljt
Elsa TerryInskolning (2140)fullföljt
Joel SanderiH21 Kort-1 (1006)ej godkänd
Ebba LotsanderD13 (1017)ej godkänd
Lovisa KihlborgD45 Motion (966)ej godkänd
Åke EngmanU2 (1872)ej godkänd
Isabella TapperOpen 8 (1300)ej godkänd
Anna BachmanD21 Elit (365)ej start
Helena KarlssonD21 Elit (365)ej start
Rasmus Palmqvist AslaksenH21 Elit 2 (662)ej start
Elin RahmqvistD21-2 (671)ej start
Thomas FuruheimH21 Kort-1 (1006)ej start
Teodora von FrenckellD20 (349)ej start
Evelyn WendeliusD18 Elit 2 (265)ej start
Rafaela Von FrenckellD18 (475)ej start
Niclas LimnefeltH18 (472)ej start
Signe HillerhagD13 (1017)ej start
Ida WikströmD35 Kort (631)ej start
Mandus EngmanH40 Kort-1 (820)ej start
Ingemar StenbeckH45-1 (730)ej start
Björn LovangH45 Kort-1 (980)ej start
Mikael TarandiH60 (671)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser