Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 5

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Västvärmlands OK

35 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Jan FogelbergH70 (607)35:569:50
4Thorbjörn NilssonH70 Motion (294)44:39+5:2213:34
7John LarssonH85 (87)1:08:50+18:3823:49
8Laila OlssonD70 Motion (211)47:56+7:1718:21
9Emilia CarlmanD35 Motion (351)49:54+4:3112:36
9Rolf AnderssonOpen 10 (422)42:32+7:0210:52
13Fredrik KarlssonH40 Motion (456)1:03:39+9:1911:30
13Jonas Fogelberg2-days Men (131)59:56+15:348:23
23Karina Östlund2-days Women (67)1:07:00+29:3813:11
26Thomas GabrielssonH55 Kort (872)41:15+7:099:14
26Emil JohanssonU1 (2187)18:40+4:1911:10
29Kristin JanssonD21 Kort-2 (742)50:36+16:3010:37
30Jenny GullqvistD35 (286)1:05:29+16:5010:43
31Anders Fogelberg2-days Men (131)1:18:36+34:1411:00Ladda ner rutt i gpx-format
42Christina GabrielssonD50 Kort (901)35:06+7:1411:04
44Kristin JohanssonD45 (859)44:11+8:519:51
48Maja JosefssonD10 (1269)26:43+7:5310:56
50Rune OlssonH70 Motion (294)1:36:24+57:0729:18
51Mary OlssonD60 (365)49:02+17:3315:08
58Elias JosefssonH10 (1337)21:43+6:438:54
63Tord JanssonH55 Kort (872)46:22+12:1610:23
64Thomas ÖstlundH50 Kort-2 (763)45:35+12:019:59
68Maria DåverhögD40 (496)55:38+18:5211:33
73Tony GullqvistH50 Motion (409)1:38:30+55:0921:30
85Sven-Arne NilssonH70 Kort (920)39:14+11:2313:54
90Kristina DersjöD35 Kort (631)56:21+22:0512:51
99Lars OlssonH60 (671)58:03+23:1912:27
123Peter   CarlmanH40 Kort-2 (789)1:09:11+32:0111:59
125Jonas GabrielssonH21 Kort-2 (1030)1:26:51+34:4311:06
133Lovisa GullqvistD11 (851)45:54+25:2015:46
133Tim ÖstlundU1 (2187)24:40+10:1914:46
153Elias GabrielssonH21 Kort-2 (1030)1:44:33+52:2513:22
358Gunilla PetersonOpen 5 (2438)1:19:57+50:1123:39
Joel DåverhögInskolning (2140)fullföljt
Robin GullqvistInskolning (2140)fullföljt
Oskar JohanssonH20 (281)ej start
Marianne GerbornD60 Kort (442)ej start
Malte BlomgrenU1 (2187)ej start
Anna GerbornOpen 3 (2726)ej start
Joakim Mellkvist2-days Difficult (70)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser