Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 5

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Garphyttans IF

61 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
8Lars SchagerströmH50-1 (836)45:10+6:317:44
15Niklas DoeringH40 Motion (456)1:04:46+10:2611:42
15Emma KallinOpen 2 (501)39:15+12:2410:59
17Martin RisbergOpen 6 (571)1:10:18+20:5712:14
17Rasmus LarssonChallenge H 5 (390)48:05+8:289:56
18Ulf LarssonH50 Kort-2 (763)37:57+4:238:19
18Niclas RisbergH50 Motion (409)53:48+10:2711:44
20Torun PahlmD50 (838)38:58+9:529:56
20Lena JanssonD55 (669)41:59+7:2211:20
22Nils SchagerströmH14 (1160)30:07+4:477:42
24Ylva DoeringOpen 3 (2726)30:58+9:1418:32
25Eva SchagerströmOpen 3 (2726)31:04+9:2018:36
27Johan ErikssonOpen 1 (777)27:02+8:4111:24
29Björn BergqvistH40 Motion (456)1:10:18+15:5812:42
31Anders EdlundH50-1 (836)49:46+11:078:31
35Elin SchagerströmD16 (875)41:52+7:289:03
40Tryggve Malm LagerqvistH45 Kort-2 (992)44:11+9:158:55
42Måns BergqvistH11 (1108)26:15+5:438:59
43Terése EricssonOpen 2 (501)49:58+23:0713:59
44Karin NilssonD45 Kort-2 (681)41:43+10:0211:47
50Axel NilssonH10 (1337)21:26+6:268:47
53Simon EricssonH14 Kort (375)48:51+23:4816:26
58Ivar EdlundU2 (1872)25:27+8:0710:23
59Lars WalldoffH55 Kort (872)45:29+11:2310:11
61Signe SchagerströmD12 (1025)29:35+7:5710:16
65Torben MalmH45 Kort-2 (992)47:54+12:589:40
67Gabriella ÖstlundD40 Kort-2 (637)49:12+15:4012:07
67John TellestedtH40 Motion (456)1:30:55+36:3516:26
71Kia LagerqvistD40 Motion (764)1:03:27+22:5816:44
71Gösta CarlssonOpen 2 (501)1:14:02+47:1120:44
71Helmina PallhedOpen 3 (2726)35:32+13:4821:16
75Erik NilssonH40 Motion (456)1:42:16+47:5618:29
85Karl WegerfeltH65 Kort (958)43:26+11:5412:33
87Nelly MårtenssonD11 (851)35:50+15:1612:18
97Ludwig GertzellH14 (1160)39:08+13:4810:00
108Axel EdlundU2 (1872)28:20+11:0011:33
110Christina FredrikssonOpen 3 (2726)39:39+17:5523:44
126Erik KallinOpen 8 (1300)51:49+23:5711:32
140Ronald KarlssonOpen 4 (995)1:42:20+1:02:0720:45
145Nils KallinU2 (1872)31:08+13:4812:42
145Mia GertzellOpen 4 (995)1:48:42+1:08:2922:02
149Anna NilssonD13 (1017)1:05:01+35:1217:12
155Stina BernD12 (1025)42:25+20:4714:43
159Rasmus DoeringH11 (1108)38:32+18:0013:11
188Jonathan TellestedtH13 (1083)1:28:19+1:02:0922:56
188Fabian BergqvistU2 (1872)33:51+16:3113:48
189Elin DoeringU2 (1872)33:53+16:3313:49
190Lukas PallhedH11 (1108)50:09+29:3717:10
194Madeleine LarssonOpen 7 (1692)47:42+24:5915:47
203Isak FredrikssonH11 (1108)1:02:36+42:0421:26
321David FredrikssonU2 (1872)49:29+32:0920:11
337Peter MårtenssonOpen 3 (2726)59:54+38:1035:52
338Arne LagerqvistU1 (2187)36:26+22:0521:48
411Lilly GertzellU1 (2187)50:36+36:1530:17
Jonna DoeringInskolning (2140)fullföljt
Alfred KallinInskolning (2140)fullföljt
Martin TellestedtInskolning (2140)fullföljt
Oskar KarlssonH10 (1337)ej godkänd
Sofia EricssonU2 (1872)ej godkänd
Joel FredrikssonU2 (1872)ej godkänd
Linnéa SkeppnerOpen 3 (2726)ej godkänd
David MårtenssonH14 (1160)ej start
Johan GertzellH13 (1083)ej start
Emmy KarlssonD12 (1025)ej start
Kaisa MårtenssonD40 Motion (764)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser