Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 5

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

FK Göingarna

45 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Anna PerssonD21 Elit 2 (180)1:07:298:04
3Thomas  FrickOpen 10 (422)38:51+3:219:56
4Wilmer SelinH11 (1108)21:44+1:127:26
11Jon MobergH40 Motion (456)1:03:07+8:4711:24
14Johan LindgårdH35 Motion (153)1:12:57+21:4912:49
16Svante SelinH11 (1108)23:40+3:088:06
18Hjalmar AxelssonH10 (1337)17:44+2:447:16
31Magnus GranqvistH40 Kort-2 (789)48:04+10:548:19
32Aina NordströmD70 Motion (211)1:18:32+37:5330:05
33Jesper HåkanssonH40 (1146)59:17+10:527:55
34Alice OlvegårdD12 (1025)26:38+5:009:14
36Tuva SelinD11 (851)29:46+9:1210:13
38Hilda AxelssonD15 (801)42:38+9:459:30
38Edvin SelinH13 (1083)34:44+8:349:01
38Börje PerssonH50 Motion (409)1:08:00+24:3914:50
39Camilla SelinD40 Kort-1 (655)46:29+12:5611:20
40Anders SelinH45 Kort-1 (980)41:55+8:148:29
41Håkan GunnarssonH40 (1146)1:00:48+12:238:07
44Emil LarssonOpen 4 (995)1:05:15+25:0213:14
46Carl-Johan OlvegårdH10 (1337)21:05+6:058:38
50Rickard MattissonH50 Motion (409)1:15:20+31:5916:26
56Louise AxelssonD45 (859)46:00+10:4010:16
59Claes OlvegårdH50 Motion (409)1:23:32+40:1118:14
63Linda GranqvistD35 Kort (631)49:38+15:2211:19
64Anna MobergD40 Motion (764)1:02:10+21:4116:24
66Kerstin OlvegårdD40 Motion (764)1:02:15+21:4616:25
71Fritjof AxelssonH18 Elit (573)59:26+14:458:20
74Kerstin PerssonD55 (669)49:32+14:5513:23
83Caroline LindgårdD35 Kort (631)54:22+20:0612:24
89Robin LarssonOpen 8 (1300)47:33+19:4110:35
105Mikael PerssonH35 Kort (1001)1:00:37+21:309:49
108Ann-Katrin AlmquistD40 Motion (764)1:19:09+38:4020:53
109Pia LarssonD45 Kort-2 (681)1:00:42+29:0117:08
113Inger FrickD55 (669)1:07:45+33:0818:18
125Charlotta MahrsD21 Kort-1 (837)1:03:04+29:0713:25
130Sven Erik FrickH65 Kort (958)50:14+18:4214:31
133Sölvi BjörsvikD40 Motion (764)1:33:00+52:3124:32
151Karin JohanssonD45 (859)1:18:16+42:5617:28
178Albin GranqvistH10 (1337)30:35+15:3512:32
187Hjalmar LindgårdU1 (2187)26:37+12:1615:56
236Ulrika JohanssonOpen 5 (2438)1:01:24+31:3818:09
332Ellen MobergU2 (1872)53:45+36:2521:56
Frida MobergInskolning (2140)fullföljt
Axel PerssonInskolning (2140)fullföljt
Håkan AxelssonH45-1 (730)ej godkänd
Gustav GranqvistH10 (1337)ej start
Jörgen GöranssonH50 Kort-1 (778)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser