*** Instance-specific ***

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 5

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Hässleholms OK

45 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Andreas Ljungkvist2-days Easy (72)41:56+0:2411:42
10Nellie RydlundD14 (924)35:28+4:248:58
13Emmy HelmerssonD18 Elit 2 (265)55:29+7:0710:43
17Linnea RydlundD12 (1025)25:10+3:328:44
21Ludvig PernetunOpen 4 (995)56:47+16:3411:31
24Ida Ljungkvist2-days Women (67)1:08:18+30:5613:26
28Britt ÅkessonD65 Motion (243)1:02:53+23:3422:57
39Eva EskilssonD70 Kort (357)50:21+11:5819:49
41Carina RydlundD45 (859)43:43+8:239:45
42Andreas PernetunH45 Motion (509)1:08:57+29:0114:00
43Annika EngelD50 Kort (901)35:13+7:2111:06
51Robin WibergH14 Kort (375)47:36+22:3316:01
54Edvin SidemyrH14 Kort (375)50:00+24:5716:50
56Ivar HelmerssonH13 (1083)37:44+11:349:48
60Eleonore BjerstedtD21 Kort-1 (837)50:27+16:3010:44
60Åke OlssonH70 (607)48:40+12:4413:20
68Erika BjörckD40 Kort-1 (655)51:36+18:0312:35
71Emelie AnderssonD21 Kort-1 (837)52:28+18:3111:09
72Helena KristianssonD45 Kort-2 (681)48:46+17:0513:46
76Maria HelmerssonD40 Kort-1 (655)52:29+18:5612:48
84Erik NordqvistH21 Kort-2 (1030)1:17:46+25:389:56
86Cecilia SvenssonD45 Motion (966)1:03:29+24:1417:43
87Simon BjörckH12 (1032)33:05+10:0110:57
88Yvonne AnderssonD55 Kort (582)47:32+17:5615:50
90Hans LarssonH65 Kort (958)44:16+12:4412:47
96Lars HallabroH50-2 (739)1:07:30+27:0411:35
115Simon EngelH21-1 (853)1:45:46+40:5611:14
116Per AndénH50 Kort-1 (778)58:01+24:5112:43
121Marie KempffOpen 1 (777)49:19+30:5820:48
124Clara SvenssonD10 (1269)33:36+14:4613:46
125Nils HelmerssonH45-1 (730)1:21:17+37:1612:21
127Mia HallabroD45 Motion (966)1:15:18+36:0321:02
128Anders NilssonOpen 7 (1692)40:21+17:3813:21
139Amanda WibergD10 (1269)35:12+16:2214:25
140Björn LöfdahlOpen 7 (1692)40:57+18:1413:33
142Matts AnderssonH55 Kort (872)1:01:37+27:3113:48
147Carl PernetunH13 (1083)57:48+31:3815:00
147Daniel KempffOpen 7 (1692)41:42+18:5913:48
161Joel BjerstedtH35 Kort (1001)1:19:17+40:1012:50
163Ludvig HallabroH16 (1024)1:09:38+32:3012:28
180Noah PernetunH13 (1083)1:15:36+49:2619:38
305Helen SidemyrOpen 3 (2726)55:42+33:5833:21
Anton SvenssonH15 (929)ej godkänd
Roger SvenssonH45 Motion (509)ej godkänd
Maria PernetunOpen 4 (995)ej godkänd
Tomas NilssonH50-2 (739)ej start
Connie RoslundH65 Kort (958)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser