Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 5

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Järfälla OK

117 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Lars LöthmanH80 Motion (49)49:3716:45
2Isak LangerakH20 (281)57:33+1:347:44
3Thomas AhlbinH50 Motion (409)46:59+3:3810:15
4Björn Lidman2-days Middle (146)40:57+9:1610:05
6Johan LangerakH15 (929)41:53+4:337:41
6William GrunderH13 (1083)29:49+3:397:44
9Anne LundmarkD65 (320)38:53+6:2312:37
13Anton SilierH15 (929)44:36+7:168:11
15Dan BrabieOpen 1 (777)23:47+5:2610:02
16Anders BoströmH21-1 (853)1:14:46+9:567:56
16Henrik HanssonOpen 12 (366)2:12:42+52:1713:15
19Oskar NilssonH14 Kort (375)36:34+11:3112:18
21Anna AhlbinU2 (1872)22:49+5:299:18
23Magdalena GrunderChallenge D 10 (268)2:15:10+36:1913:45
24Tove HammarbergOpen 11 (308)1:10:34+28:0013:04
26Leif MörkforsH50 Motion (409)1:00:11+16:5013:08
26Märit Nordlund2-days Women (67)1:13:31+36:0914:28
28My LennartssonD14 Kort (312)38:21+16:1613:08
28Britt-Marie ReinholdssonD60 Motion (303)1:01:41+21:4821:03
29Mårten WaldenfjordH40 Kort-1 (820)46:37+8:098:09
31Birgitta BillstamD65 (320)45:37+13:0714:48
31Catharina Karlsson BrabieOpen 2 (501)43:20+16:2912:08
33Johan LundbäckH14 (1160)31:59+6:398:10
34Tomas JonssonH45-1 (730)54:09+10:088:13
35Ludwig BergfalkH20 (281)1:45:15+49:1614:08
36Marcus GrunderH11 (1108)25:03+4:318:34
37Julia PetterssonU1 (2187)19:29+5:0811:40
38Maria PedersenD40 Kort-2 (637)43:53+10:2110:48
39Manne HammarbergH14 (1160)32:25+7:058:17
39Erik BovalliusH13 (1083)34:57+8:479:04
39Siv ErikssonD60 Kort (442)42:56+13:2214:45
40Jonatan AndersonH11 (1108)26:09+5:378:57
40Nils EdvardssonH45-1 (730)56:27+12:268:34
40Susanne AhlstrandD40 Motion (764)55:46+15:1714:42
42Cecilia KarlsenOpen 6 (571)1:29:17+39:5615:33
43Noel WaldenfjordH16 (1024)45:41+8:338:11
49Magnus LennartssonH35 (318)1:23:22+32:2310:42
49Jon Sundberg2-days Men (131)1:42:13+57:5114:18Ladda ner rutt i gpx-format
50Agnes LundqvistD18 (475)1:04:45+19:4313:14
53Juliet WaldenfjordD12 (1025)28:31+6:539:54
53Henrik AndersonOpen 6 (571)1:36:42+47:2116:50
54Sara AndersonD40 Kort-2 (637)46:21+12:4911:24
55Ove GustafssonH45-1 (730)59:29+15:289:02
59Mats LundbäckH45-1 (730)59:54+15:539:06
59Sven-Inge NylundH65 (766)47:34+9:4311:29
59Björn BoströmH40 Motion (456)1:24:31+30:1115:16
60Therese BoströmD40 Motion (764)1:00:50+20:2116:03
61Anders Johnny KarlsenOpen 6 (571)1:43:52+54:3118:05
62Anne-Li Lidman2-days Middle (146)1:46:41+1:15:0026:16
63Ola BovalliusH45-1 (730)1:00:14+16:139:09
63Lars JonassonH70 (607)49:17+13:2113:30
65Joakim ByströmH21 Kort-1 (1006)1:16:07+28:189:49
66Albin KvarnefalkH18 (472)1:25:33+40:1813:42
66Niklas SvenssonH15 (929)58:17+20:5710:42
66Birgitta NylundD70 Kort (357)1:48:39+1:10:1642:46
69Stella ÖstblomD10 (1269)28:09+9:1911:32
72Karina LangerakD50 (838)44:28+15:2211:20
72Conny AnderssonH40 Motion (456)1:38:35+44:1517:49
74Benjamin LangerakH18 Elit (573)59:36+14:558:22
74Per NilssonH45-1 (730)1:03:12+19:119:36
74Simon AndersonU2 (1872)26:27+9:0710:47
75Eric RollerH45-1 (730)1:03:19+19:189:37
81Arne KvarnefalkH18 (472)1:51:17+1:06:0217:50
81Marie SvenssonOpen 6 (571)2:26:40+1:37:1925:33
82Joakim ÖstblomH40 (1146)1:08:13+19:489:07
82Per SvenssonOpen 6 (571)2:26:42+1:37:2125:33
86Max BoströmU1 (2187)22:08+7:4713:15
90Johan WestringH45-1 (730)1:07:26+23:2510:14
95Robert PedersenH40 (1146)1:09:52+21:279:20
99Petra LundbäckD40 Kort-2 (637)1:04:40+31:0815:55
100Frank SteinerH50 Kort-1 (778)54:19+21:0911:54
100Bo WinanderH65 (766)55:34+17:4313:25
101Andreas GrunderH45-1 (730)1:10:17+26:1610:40
103Jessica KarlsenD15 (801)59:11+26:1813:12
105Aleksandr ManoilovH21 Elit 2 (662)2:55:59+1:32:0315:11
105Annika AhlbinD50 Motion (592)1:46:43+59:3530:55
106Bella PedersenD12 (1025)34:08+12:3011:51
113Stefan SundeliusH55 (967)56:10+23:4410:51Ladda ner rutt i gpx-format
113Kjell LindblomH65 (766)58:44+20:5314:11
114Ove KarlssonH60 Kort (990)48:20+16:5312:59
115Ann RollerD45 (859)56:51+21:3112:41
117Sofia EdvardssonD14 (924)53:43+22:3913:35
118Stina PedersenD10 (1269)32:50+14:0013:27
118Malin KvarnefalkD45 Kort-1 (747)55:05+22:4815:33
119Göran LundqvistH45-1 (730)1:18:05+34:0411:52
122Ebba WestringD10 (1269)33:16+14:2613:38
123Andrea SilierD45 (859)58:35+23:1513:04
123Ulf NilssonH45-1 (730)1:20:40+36:3912:15
127Oskar ÅsmanU2 (1872)30:09+12:4912:18
128Erik LindénH40 Kort-1 (820)1:12:44+34:1612:44
130Jonna LundbäckD16 (875)1:01:21+26:5713:16
134Amanda MörkforsU1 (2187)24:41+10:2014:46
135Camilla ThorellD40 Motion (764)1:35:50+55:2125:17
136Martin StenbackH45-1 (730)1:44:22+1:00:2115:51
136Cornelia StenbackOpen 4 (995)1:39:44+59:3120:13
146Alex KarlsenH13 (1083)57:47+31:3715:00
151Anton MörkforsH12 (1032)46:44+23:4015:28
153Göran ReinholdssonH60 Kort (990)56:13+24:4615:06
155Jannick BrabieH12 (1032)47:53+24:4915:51
164Kenneth PetterssonH55 (967)1:13:17+40:5114:10
168Thea LennartssonD12 (1025)46:00+24:2215:58
179Miia RollerD12 (1025)52:07+30:2918:05
181Theodor BrabieH13 (1083)1:19:46+53:3620:43
187Ton LangerakH55 (967)2:11:26+1:39:0025:25
212Vigdis KuoskuU2 (1872)35:25+18:0514:27
214Edith KuoskuU2 (1872)35:28+18:0814:28
232Moa RollD10 (1269)1:01:15+42:2525:06
306Hanna LennartssonOpen 3 (2726)55:44+34:0033:22
350Tilda StenbackU2 (1872)1:04:26+47:0626:17
363Astrid RollU1 (2187)38:19+23:5822:56
Ida PetterssonInskolning (2140)fullföljt
Astrid ÅsmanInskolning (2140)fullföljt
Andreas SchönningH21-1 (853)ej godkänd
Rebecca WaldenfjordD18 (475)ej godkänd
Lukas GustafssonH14 (1160)ej godkänd
Johan SköldH45-1 (730)ej godkänd
Fanny LindénOpen 4 (995)ej godkänd
Oskar EdvardssonH18 Elit (573)ej start
Christoffer SchönningH21-1 (853)ej start
Jefta LangerakH21 Kort-1 (1006)ej start
Isa LundqvistD16 (875)ej start
Emil GustafssonH16 (1024)ej start
Isak WestringH14 (1160)ej start
Paula SilierD11 (851)ej start
Maria EdvardssonD40 Kort-2 (637)ej start
Lars-Åke JonssonH45-1 (730)ej start
Susanne BovalliusD50 Kort (901)ej start
Peter LundbergH55 (967)ej start
Viveka LundqvistD55 Motion (356)ej start
Ingrid UlfstedtD55 Motion (356)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser