Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 5

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

OK Klemmingen

41 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6Louise-Marie NilssonD65 (320)36:28+3:5811:50
18Knut-Åke HallebroH65 Kort (958)36:43+5:1110:36
20Sonja FribergD60 Kort (442)37:52+8:1813:00
22Arne JanssonH50-1 (836)47:55+9:168:12
22Christofer MartinsonH60 Motion (269)1:12:42+28:5717:43
23Elin PramlidD21 Elit 2 (180)1:49:24+41:5513:05
29Monica SvärdD60 Kort (442)40:03+10:2913:45
31Simon JärplingH20 (281)1:34:30+38:3112:42
31Kjell NilssonH70 Kort (920)34:07+6:1612:05
33Edvard DavidssonOpen 9 (584)1:20:18+25:1610:29
35Björn PramlidH21 Kort-1 (1006)1:06:09+18:208:32
38Johan HagströmerH18 Elit 2 (534)57:09+11:338:34
40Kjell-Åke PramlidOpen 10 (422)57:40+22:1014:44
44Lisbeth ÅhlundD65 Kort (470)45:03+11:1615:32
44Simon MartinssonChallenge H 10 (442)1:53:30+43:0211:29
46Göran DavidssonH65 Kort (958)39:53+8:2111:31
48Ylva PaavoChallenge D 5 (445)1:01:43+24:4712:43
52Norna MolinD18 (475)1:05:39+20:3713:25
55Sven-Arne NilssonH70 Kort (920)36:23+8:3212:54
63Doris NilssonD70 Kort (357)1:29:00+50:3735:02
69Ebba AskeljungD21-1 (652)1:17:14+17:4011:25
71Annika DavidssonD55 Kort (582)43:48+14:1214:36
79Gun JanssonD50 Kort (901)39:46+11:5412:32
81Alfred AskeljungOpen 9 (584)2:05:06+1:10:0416:21
89Göran SvärdH65 Kort (958)44:02+12:3012:43
94Charlotte JohnsonD50 Kort (901)40:59+13:0712:55
97Charlotta AskeljungD50 (838)48:37+19:3112:24
99Micael StammH40 Kort-2 (789)1:03:06+25:5610:56
102Oscar VagmanH21-2 (800)1:37:54+32:2410:17
102Örjan SahlH50-1 (836)1:03:27+24:4810:51
103Håkan PalmH21-2 (800)1:37:59+32:2910:18
106Anders GranbergH21 Kort-1 (1006)1:27:16+39:2711:15
107Fred ÅhlundH65 Kort (958)46:33+15:0113:27
113Tove PaavoD21 Kort-2 (742)1:06:46+32:4014:01
117Linnea NordD21-1 (652)1:41:50+42:1615:03
124Ann JärplingD50 Kort (901)44:59+17:0714:11
128Erik JohnsonH50-1 (836)1:11:12+32:3312:11
141Peter AskeljungH50-1 (836)1:16:41+38:0213:07
155Gunilla SahlD50 Kort (901)52:24+24:3216:31
220Olle MolinH14 (1160)1:25:58+1:00:3821:59
445Victoria KolehmainenOpen 3 (2726)1:34:50+1:13:0656:47
Ebba JärplingD21-1 (652)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser