Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 5

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

OK Kullingshof

38 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6Marcus LööfOpen 11 (308)54:00+11:2610:00
7Ulla GranérD50 Motion (592)50:00+2:5214:29
9Annika BäckD45 Kort-2 (681)36:52+5:1110:24
26Lisa BjörssonD12 Kort (249)30:42+10:1112:44
27Bo-Lennart ClaessonH60 Motion (269)1:16:48+33:0318:43
30Lars BarkestedtH60 Motion (269)1:19:55+36:1019:29
34Gunnel LitzellD60 Motion (303)1:07:09+27:1622:55
36Åsa PetterssonChallenge D 10 (268)2:45:17+1:06:2616:48
38Carina IvarssonD45 Kort-2 (681)40:44+9:0311:30
40Margaretha JohanssonD60 Motion (303)1:17:21+37:2826:23
46Linnéa BjörssonD16 Kort (253)1:41:49+59:4825:27
46Kjell JohanssonH45 Motion (509)1:10:46+30:5014:23
52Anita ClaessonD55 Motion (356)1:15:10+38:4024:19
54Irené AnderssonD50 Motion (592)1:09:23+22:1520:06
55Oskar BjörssonH12 (1032)29:34+6:309:47
57Tommy BäckH50-2 (739)58:06+17:409:58
60Torbjörn PetterssonChallenge H 10 (442)2:14:19+1:03:5113:35
71Ingvar IvarssonH50-2 (739)1:01:11+20:4510:30
79Åsa MattssonD45 Kort-2 (681)49:18+17:3713:55
87Berit BarkestedtD50 Motion (592)1:28:00+40:5225:30
91Anders SjögrenH55 Kort (872)50:08+16:0211:14
94Anders MattssonH50-2 (739)1:07:24+26:5811:34
96Johan IvarssonH21-2 (800)1:35:52+30:2210:04
96Emma IvarssonD14 (924)49:41+18:3712:34
98Remo WüstH50-2 (739)1:07:49+27:2311:39
106Marie BjörssonD45 Kort-2 (681)59:34+27:5316:49
120Conny ErixonH45-1 (730)1:18:22+34:2111:54
124Frida MattssonD13 (1017)56:08+26:1914:51
125Göran LitzellH65 Kort (958)49:17+17:4514:14
131Ella PetterssonD10 (1269)34:31+15:4114:08
132Pontus JohanssonH21 Kort-2 (1030)1:29:02+36:5411:23
156Wilma PetterssonD12 (1025)42:35+20:5714:47
176Simon WallmanH21 Kort-2 (1030)2:01:17+1:09:0915:30
191Hans GranérOpen 8 (1300)1:04:59+37:0714:28
196Sture JohanssonOpen 7 (1692)47:52+25:0915:50
264Meja PetterssonU2 (1872)39:19+21:5916:02
Sara IvarssonD21-2 (671)ej godkänd
Carl BjörssonH50-2 (739)ej godkänd
Sofia SjögrenD21-2 (671)ej start
Tobias ErixonH15 (929)ej start
Per-Ola JohnssonH60 Kort (990)ej start
Jonas LarssonH65 (766)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser