Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 5

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

OK Kåre

75 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Albin BergkvistH17-20 Kort (293)37:037:19
1Hans Eric RobertssonH85 (87)50:1217:22
2Fredrik MattssonH21 Elit 2 (662)1:24:09+0:137:15
2Olle RingiH11 (1108)21:29+0:577:21
4Isac von KrusenstiernaH18 Elit (573)45:57+1:166:27
7Lisa RisbyD21 Elit (365)1:17:10+8:228:14
8Wille SöderqvistH11 (1108)22:55+2:237:50
9Vendela SöderqvistD13 (1017)35:48+5:599:28
9Julia Hagelberg NordahlD12 Kort (249)25:56+5:2510:45
9Sture Roland JosefssonH85 (87)1:17:04+26:5226:40
11Elsa KaipeD11 (851)24:06+3:328:16
12Eric JohanssonH12 Kort (228)25:13+6:0410:12
13Tove RingiD14 (924)35:54+4:509:05
13Emma ForsbergOpen 10 (422)42:45+7:1510:56
17Matilda MelénD18 Elit 2 (265)58:36+10:1411:20
17Alma BirklinD14 Kort (312)33:47+11:4211:34
20Johannes ÖgrenH16 (1024)41:27+4:197:25
20Rasmus NordgrenOpen 10 (422)46:14+10:4411:49
21Kajsa RisbyD21 Elit (365)1:21:48+13:008:44
26André AnderssonH20 Elit (617)1:13:09+8:307:47
28Anette LöfgrenOpen 1 (777)27:13+8:5211:29
30Sigge LöfgrenU1 (2187)18:53+4:3211:18
31Olle DalinH11 (1108)24:44+4:128:28
34Vilma Von KrusenstiernaD18 Elit (551)54:01+6:599:33
42Melker NordgrenH14 (1160)32:37+7:178:20
43Jonas GustafssonH20 Elit (617)1:19:56+15:178:30
43Ida JohnssonD15 (801)44:19+11:269:53
47Jan BergmanOpen 9 (584)1:29:45+34:4311:43
48Markus MelénH13 (1083)36:52+10:429:34
55Emil ÅbergH20 Elit (617)1:24:55+20:169:02
56Nora NordlundD10 (1269)26:59+8:0911:03
60Hilma DalinD10 (1269)27:02+8:1211:04
61Kajsa MattssonD20 Elit (499)1:11:04+22:3710:36
61Alva RingiD16 (875)45:57+11:339:56
64Jakob WidelundH13 (1083)39:10+13:0010:10
68Karl GranathH14 (1160)35:44+10:249:08
72Emilia JohnssonD13 (1017)46:52+17:0312:23
72Leo AlvolinH12 (1032)31:51+8:4710:32
73Cecilia LindgrenD15 (801)51:08+18:1511:24
78Ronja JungåkerD18 Elit (551)1:03:54+16:5211:18
82Hugo AtterbrandH11 (1108)29:44+9:1210:10
82Vilma Hagelberg NordahlU1 (2187)22:00+7:3913:10
83Hans NordströmOpen 7 (1692)36:08+13:2511:57
85Lucas GranbergH16 (1024)50:34+13:269:03Ladda ner rutt i gpx-format
90John GranathH16 (1024)51:51+14:439:17
94Gustav ÖgrenH18 Elit (573)1:06:21+21:409:19
97Enni LundbergD11 (851)37:42+17:0812:57
101Erik BerglundH20 Elit (617)2:27:34+1:22:5515:42
102Olof OlssonH11 (1108)31:27+10:5510:46
104Ulrika JanssonOpen 7 (1692)38:44+16:0112:49
106Rasmus WidelundH11 (1108)31:48+11:1610:53
106Melvin LöfgrenH10 (1337)24:11+9:119:54
106Edvin JohanssonU1 (2187)23:05+8:4413:49
108Klara ErssonD12 (1025)34:16+12:3811:53
109Ida AtterbrandU1 (2187)23:28+9:0714:03
112Lina WidelundD10 (1269)32:24+13:3413:16
119Walter SöderqvistH10 (1337)25:04+10:0410:16
124Kajsa KolmskogOpen 5 (2438)50:18+20:3214:52
129Albin SjöblomH12 (1032)38:06+15:0212:36
131Olof ErssonH10 (1337)26:04+11:0410:40
136Martin DanielssonH16 (1024)1:01:47+24:3911:04
175Oskar KaipeH10 (1337)30:17+15:1712:24
249Viggo LindgrenH10 (1337)56:42+41:4223:14
276Frida SjöblomU1 (2187)31:50+17:2919:03
317Helldal ElinU1 (2187)34:33+20:1220:41
Nora HelldalInskolning (2140)fullföljt
Viktor LindgrenInskolning (2140)fullföljt
Ingrid OlssonInskolning (2140)fullföljt
Elsa SidenvallInskolning (2140)fullföljt
Vera SidenvallInskolning (2140)fullföljt
Ludvig StåbiInskolning (2140)fullföljt
Nils StåbiInskolning (2140)fullföljt
Eric DanielssonH20 Elit (617)ej godkänd
Christoffer LindgrenH13 (1083)ej godkänd
Mikael LöfgrenOpen 4 (995)ej godkänd
Ronja BjörklundD20 Elit (499)ej start
Martin MörsellH18 Elit (573)ej start
Viktor WallinH16 (1024)ej start
Hilda PermanD11 (851)ej start
Olle GahnshagH11 (1108)ej start
Halle GahnshagInskolning (2140)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser