Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 5

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Linköpings OK

130 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Edvin ÅttingU2 (1872)17:207:04
2Fredrika VångellD21 Kort-1 (837)35:33+1:367:33
2Åsa SaxD35 Motion (351)45:33+0:1011:30
3Mia EronnD40 Kort-2 (637)34:26+0:548:28
4Klara LjunggrenD18 (475)49:13+4:1110:03
5Sofia MagnussonD16 Kort (253)51:27+9:2612:51
5Amanda IvehammarOpen 4 (995)47:14+7:019:34
6Johanna GuståsD18 (475)49:34+4:3210:08
7Inger GuståsD45 Kort-2 (681)36:50+5:0910:24
8Olof LjunggrenH15 (929)42:23+5:037:47
8Bertil EronnH40 Kort-2 (789)41:12+4:027:08
9Kristina LjunggrenD45 (859)38:43+3:238:38
15Hannele MöllerD17-20 Kort (207)1:03:23+15:0414:46
15Sigrid LjunggrenD11 (851)26:00+5:268:56
16Stefan SaxOpen 4 (995)55:15+15:0211:12
17Kajsa HammarströmD21-1 (652)1:06:58+7:249:54
18Per ErikssonH65 (766)42:23+4:3210:14
19Sixten ElehedH18 (472)1:02:34+17:1910:01
23Alva OlssonD21 Elit (365)1:22:03+13:158:45
23Jonas Detterfelt2-days Middle (146)55:29+23:4813:39
24Andreas AxelssonH21 Kort-1 (1006)1:03:11+15:228:09
24Maria OlofssonD45 Kort-2 (681)38:58+7:1711:00
25Annika IvarssonD45 (859)41:06+5:469:10
25Pedro LundqvistH50-2 (739)50:23+9:578:39
25Ulla KjellD60 Motion (303)1:00:26+20:3320:37
27Emma S JohanssonD18 (475)56:38+11:3611:34
27Emanuel HerberthsonH15 (929)48:11+10:518:51
27Julia ÅttingD11 (851)28:35+8:019:49
27Inga-Lill PetterssonD65 (320)44:19+11:4914:23
28Anna Sofie BarkD50 (838)39:42+10:3610:07
28Julia IvehammarOpen 3 (2726)31:53+10:0919:05
29Sofia SalomonssonD21-1 (652)1:09:23+9:4910:15
29Malin BorgD14 Kort (312)38:32+16:2713:11
29Per GuståsH50-2 (739)51:14+10:488:48
30Gustav LevanderH14 Kort (375)39:19+14:1613:14
31Roger DanielssonH70 (607)43:29+7:3311:54
38Rasmus ElmelidH21 Elit (372)1:35:38+14:347:26
38Christian ErikssonH40 Kort-2 (789)50:16+13:068:42
39Pia VångellD50 Kort (901)35:05+7:1311:04
40Yngve PetterssonH65 Kort (958)39:36+8:0411:26
41Niklas OlssonH21-2 (800)1:18:01+12:318:12
41Anders KjellH65 Kort (958)39:38+8:0611:27
43Peter ErikssonH21-2 (800)1:18:12+12:428:13
44Frida AnderssonD21-1 (652)1:12:59+13:2510:47
44Linnea KjellD21 Kort-1 (837)47:29+13:3210:06
44Joel FrancénH21 Kort-1 (1006)1:08:21+20:328:49
45Josefine JylltorpU1 (2187)19:48+5:2711:51
45Roushan Rezvani Arany2-days Men (131)1:39:49+55:2713:58
46Christer LindellOpen 7 (1692)32:51+10:0810:52
48Maxime BonneauH21-2 (800)1:18:57+13:278:18
48Åsa WidarssonOpen 4 (995)1:05:48+25:3513:20
49Hanna Modig TjärnströmD21-1 (652)1:13:37+14:0310:53
49Gunnar EngströmH16 (1024)46:22+9:148:18
49Magnus VahlbergH40 Kort-2 (789)52:28+15:189:05
49Ludvig ForslundOpen 7 (1692)33:23+10:4011:03
50Amanda LindgrenU2 (1872)25:02+7:4210:13
51Maria ElmelidD21-1 (652)1:13:40+14:0610:53
52Matilda JonssonD21 Kort-1 (837)49:02+15:0510:25
52Ole PedersenOpen 11 (308)1:32:55+50:2117:12Ladda ner rutt i gpx-format
53Tove EkströmD16 (875)44:24+10:009:36
54Johan ÅttingH50 Kort-1 (778)45:11+12:019:54
54Anne BössfallD55 (669)46:28+11:5112:33
55Hanna LundgrenD14 (924)43:25+12:2110:59
55Åke LjunggrenH45-2 (713)55:42+14:278:27
58Ludvig EronnH11 (1108)28:05+7:339:37
58Stefan EngströmH50-2 (739)58:13+17:4710:00
59Gitte EngströmD50 Kort (901)37:04+9:1211:41
60Linus ErikssonOpen 9 (584)1:42:23+47:2113:23
61Robert HögbergOpen 11 (308)2:01:47+1:19:1322:33
62Sofia BorgD18 (475)1:09:29+24:2714:12
62Monica LindgrenD70 Kort (357)1:25:01+46:3833:28
62Emelie AdolfssonD21 Motion (510)1:15:23+32:1716:54
65Tina LindgrenD45 Kort-2 (681)47:53+16:1213:31
66Frida SahlmanD16 (875)46:35+12:1110:04
67Hanna RothD14 (924)45:10+14:0611:26
69Maria RostD21 Kort-1 (837)51:51+17:5411:01
70Sarah MagnussonD18 Elit (551)1:00:18+13:1610:40
70Johan AllardH21 Kort-1 (1006)1:17:54+30:0510:03
70Thomas AdolfssonH45-2 (713)1:00:11+18:569:08
71Liselott RothD45 Kort-2 (681)48:45+17:0413:46
73Andreas MidestadH21 Motion (406)2:19:53+1:24:0220:58
73Emma LindellOpen 7 (1692)35:25+12:4211:43
74Jonas LundgrenH21 Elit 2 (662)1:44:28+20:329:00
74Anders HaglundOpen 9 (584)1:56:19+1:01:1715:12
76Sven EngströmH20 Elit (617)1:37:36+32:5710:23
76Ove MöllerH45 Motion (509)1:27:33+47:3717:47
78Jonathan JylltorpH16 (1024)49:30+12:228:52
78Rikard BorgH50-2 (739)1:03:09+22:4310:51
79Jonas RothH50 Kort-1 (778)49:26+16:1610:50
87Magnus HerberthsonH50-2 (739)1:05:57+25:3111:19
87Elisabeth ÖsterbergD65 Kort (470)1:08:31+34:4423:37
90Magnus SahlmanH45-2 (713)1:04:18+23:039:46
90Lotta BorgD45 Kort-2 (681)51:50+20:0914:38
91Frida KarlssonD21 Kort-1 (837)55:14+21:1711:45
94Otto NilssonH11 (1108)30:52+10:2010:34
95Ingrid JohanssonD55 Kort (582)50:54+21:1816:58
99Urban PeterssonH50 Kort-1 (778)53:50+20:4011:48
106Julia Modig TjärnströmD21-1 (652)1:34:37+35:0313:59
108Karin OlofssonD45 Kort-2 (681)1:00:36+28:5517:07
111Thomas RimhagenH50-2 (739)1:12:24+31:5812:26
113Marcus HanssonH21-2 (800)1:41:04+35:3410:37
114Johan ErikssonH21-2 (800)1:41:18+35:4810:39
115Emmy LindgrenD14 (924)52:49+21:4513:22
115Jesper JohanssonH45 Kort-2 (992)54:54+19:5811:05
129Eva JylltorpOpen 3 (2726)40:59+19:1524:32
133Johan JylltorpH45 Kort-2 (992)58:22+23:2611:47
135Elin VahlbergU2 (1872)30:29+13:0912:26
137Alice LevanderD10 (1269)35:07+16:1714:23
137Leif LindgrenH40 Kort-2 (789)1:17:17+40:0713:23
138Albin EronnH14 (1160)44:48+19:2811:27
139Karin MidestadD21 Kort-1 (837)1:09:28+35:3114:46
141Åsa DetterfeltD45 (859)1:10:21+35:0115:42
141Per O MagnussonH45 Kort-2 (992)59:45+24:4912:04
141Jan LundgrenH55 Kort (872)1:01:28+27:2213:46
142Christer JohanssonH60 Kort (990)52:36+21:0914:08
155Cecilia VahlbergOpen 4 (995)2:10:51+1:30:3826:32
161Lena StrömbäckD50 Kort (901)54:37+26:4517:13
162Markus JohanssonH35 Kort (1001)1:21:25+42:1813:11
205Arvid RothH11 (1108)1:07:38+47:0623:09
254Maud LundgrenOpen 7 (1692)58:13+35:3019:16
331Stefan IvehammarOpen 3 (2726)59:23+37:3935:33
348Carolina MagnussonOpen 5 (2438)1:18:28+48:4223:12
405Pernilla IvehammarOpen 3 (2726)1:10:45+49:0142:21
Arvid SaxInskolning (2140)fullföljt
Erik MartinssonH21 Elit 2 (662)ej godkänd
Henrik TostebergH21-2 (800)ej godkänd
Stina SternerD21 Kort-1 (837)ej godkänd
Fredrik JohanssonH21 Kort-1 (1006)ej godkänd
Kristin HerberthsonD13 (1017)ej godkänd
Sara GertssonD21 Motion (510)ej godkänd
Therese KlintbergD21-1 (652)ej start
Linnea BorgD20 (349)ej start
Elin KjellmanD13 (1017)ej start
Oscar KjellmanH10 (1337)ej start
Peter AronssonH35 (318)ej start
Maria KjellmanD45 Motion (966)ej start
Julie LindbladU1 (2187)ej start
Sandrine LindbladU1 (2187)ej start
Susanna LindellOpen 3 (2726)ej start
Alexander VahlbergOpen 4 (995)ej start
Emma Miléus2-days Women (67)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser