Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 5

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

OK Löftan

45 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Patrik CorneliussonH35 Motion (153)51:088:59
4Johanna MobergD35 Motion (351)47:02+1:3911:52
5Jesper JohanssonH14 (1160)27:22+2:026:59
16Tobias JohanssonH12 (1032)25:02+1:588:17
18Mikael NilssonH45 Motion (509)54:50+14:5411:08
19Anna FosseliusD21-1 (652)1:07:29+7:559:58
25Johanna RönnqvistD35 Motion (351)58:13+12:5014:42
25Madelene HanssonD40 Motion (764)52:17+11:4813:47
29Adrian VartiaH15 (929)48:23+11:038:53
29Magnus JohanssonH45-2 (713)50:43+9:287:42
35Alice HultinD18 Elit 2 (265)1:07:36+19:1413:04
35Magnus HanssonH40 Kort-1 (820)48:14+9:468:26
49Hugo CorneliussonU2 (1872)24:56+7:3610:10
51Liselotte JohanssonD45 Kort-2 (681)44:22+12:4112:31
53Jakob MobergH13 (1083)37:21+11:119:42
64Jeanette PerssonD40 Motion (764)1:02:10+21:4116:24
65Josefin HanningOpen 7 (1692)34:26+11:4311:24
70Simon CorneliussonH11 (1108)29:09+8:379:58
72Johan AntonssonH21-1 (853)1:26:39+21:499:12
75Filip SvenssonH18 Elit 2 (534)1:09:55+24:1910:29
76Fredrik OlinderssonH40 Motion (456)1:42:26+48:0618:31
90Tobias ThorssonH21-1 (853)1:33:06+28:169:53
98Tommy VartiaOpen 5 (2438)48:05+18:1914:13
100Katarina VartiaOpen 5 (2438)48:17+18:3114:17
103Albin PaulssonH11 (1108)31:33+11:0110:48
104Victor HanssonH12 (1032)34:52+11:4811:32
105Henrik SvenssonH45-2 (713)1:13:44+32:2911:12
111Linda CorneliussonD35 Kort (631)1:10:34+36:1816:06
111Christer SamuelssonH65 (766)57:56+20:0513:59
113Johan HanssonH45-2 (713)1:20:13+38:5812:11
115Annie ErikssonD12 (1025)35:46+14:0812:25
115Filip HanssonH10 (1337)24:45+9:4510:08
121Gunilla GlimténD40 Kort-2 (637)1:57:23+1:23:5128:54
127Jonas HultinH45-2 (713)1:50:15+1:09:0016:45
136Andreas HandinH12 (1032)41:02+17:5813:35
144Johanna SvenssonD14 (924)1:01:39+30:3515:36
148Axel ErikssonH15 (929)1:37:25+1:00:0517:54
164Torbjörn ToresonH70 Kort (920)58:16+30:2520:39
166Daniel GlimténH16 (1024)1:13:28+36:2013:09
174Hugo ÅkerbergH12 (1032)54:06+31:0217:54
184Agnes PaulssonU2 (1872)33:32+16:1213:41
218Oskar MobergH10 (1337)38:38+23:3815:50
Tomas AxelsonH21-1 (853)ej godkänd
Lars-Olof RönnqvistH65 Kort (958)ej godkänd
Jenny RönnqvistOpen 5 (2438)ej godkänd
Christian NilssonH21-1 (853)ej start
Anna HandinD45 Kort-2 (681)ej start
Bengt HanssonH75 (592)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser