Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 5

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Länna IF

48 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
14Birgitta ErikssonD75 (210)55:44+17:2719:17
16Margaretha NyströmD75 (210)57:08+18:5119:46
26Nicklas DeWittH20 (281)1:31:15+35:1612:15
26Owe Mokvist2-days Middle (146)57:04+25:2314:03
27Kristian JohanssonOpen 4 (995)58:52+18:3911:56
36Stefan Mokvist2-days Middle (146)1:05:20+33:3916:05
39Karin Mokvist2-days Middle (146)1:09:02+37:2117:00
44Leif NordlundH70 (607)45:26+9:3012:26
54Johan GossasH21 Kort-1 (1006)1:11:26+23:379:13
56Kristina ErikssonD65 (320)1:02:09+29:3920:10
60Ewa NordlundD65 (320)1:13:30+41:0023:51
61Jonas ErikssonH40 Kort-1 (820)53:37+15:099:23
62Britt LarssonD60 (365)57:51+26:2217:51
64Cornelia KrafftD13 (1017)45:41+15:5212:05
64Per EdenhamnH55 (967)48:48+16:229:26
67Johan ÅhsOpen 3 (2726)35:17+13:3321:07
69Johan EdenhamnH18 Elit (573)59:16+14:358:19
72Johan LarssonH21 Kort-1 (1006)1:19:21+31:3210:14
83Karolina AnderssonD40 Kort-1 (655)54:21+20:4813:15
85Felicia KrafftD10 (1269)29:23+10:3312:02
89Sören ErikssonH70 (607)55:50+19:5415:17
93Malin HanssonOpen 5 (2438)47:40+17:5414:06
100Malin BromanD55 Kort (582)55:17+25:4118:25
101Åsa Marknell DewittD40 Kort-1 (655)1:00:38+27:0514:47
108Eleanore NealisD16 (875)56:24+22:0012:12
108Astrid LarssonOpen 8 (1300)49:27+21:3511:00
113Monica ErikssonD40 Kort-1 (655)1:13:17+39:4417:52
115Sofia KrafftD40 Kort-1 (655)1:13:36+40:0317:57
127Carl LundkvistOpen 7 (1692)40:20+17:3713:21
130Samuel DarOpen 3 (2726)41:04+19:2024:35
131Bengt-Göran StjernaH65 (766)1:03:54+26:0315:26
148Anton KarlssonH13 (1083)59:08+32:5815:21
154Aron BromanH11 (1108)38:05+17:3313:02
158Per-Olof SvenssonH55 Kort (872)1:15:52+41:4617:00
172Andreas KrafftH40 (1146)1:27:14+38:4911:39
172Jonathan NealisH45 Kort-1 (980)1:12:27+38:4614:39
176Elin LundkvistOpen 5 (2438)54:28+24:4216:06
191Jonas SellingH40 (1146)1:40:41+52:1613:27
206Ravi DarOpen 8 (1300)1:08:48+40:5615:19
223Luiza DarOpen 8 (1300)1:20:07+52:1517:50
276Kalle EjderfeltU2 (1872)41:10+23:5016:48
281Erik EjderfeltU2 (1872)41:33+24:1316:57
299Sheldon NealisU2 (1872)44:36+27:1618:12
299Jenny EjderfeltOpen 5 (2438)1:09:31+39:4520:34
301Petra ReichlerOpen 5 (2438)1:09:39+39:5320:36
Miria ErikssonInskolning (2140)fullföljt
Oliver ErlandssonInskolning (2140)fullföljt
Hedvig LundkvistOpen 3 (2726)ej godkänd
Sture LarssonH60 (671)ej start
Anna-Stina NyströmD70 Kort (357)ej start
Hanna KarlssonOpen 3 (2726)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser