Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 5

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Malmö OK

41 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
7Malin MalmbergD45 Motion (966)43:34+4:1912:10
9Arne GustafssonH75 (592)40:48+8:1912:21
13Jonathan GunnarssonH21 Kort-2 (1030)57:51+5:437:23
14Oskar Jensen SondénH21-1 (853)1:14:36+9:467:55
15Margit GlansD70 Motion (211)53:34+12:5520:31
17Hannah LarsenD16 Kort (253)1:04:47+22:4616:11
23Anna IsgrenD21 Motion (510)56:59+13:5312:46
24Marlene BjärehedD35 (286)1:01:01+12:229:59
34Håkan BrostH75 (592)48:34+16:0514:43
37Carolina LandinOpen 11 (308)1:18:01+35:2714:26
38Åsa AxénD21-2 (671)1:13:06+18:0410:46
40Håkan MalmgrenH70 Motion (294)1:18:48+39:3123:57
46Katarina StejreD50 Motion (592)1:06:42+19:3419:20
47Bertil KollénH70 Motion (294)1:30:03+50:4627:22
51Lena PerssonD70 Kort (357)56:06+17:4322:05
70Gunilla PerssonD50 Kort (901)39:01+11:0912:18
77Håkan GrubbH40 Kort-2 (789)58:41+21:3110:10
93Johanna BerntssonD35 Kort (631)56:47+22:3112:57
104Matilda JeppssonOpen 5 (2438)48:30+18:4414:20
111Love PerssonU2 (1872)28:31+11:1111:38
131Sebastian WahlströmH21-1 (853)1:59:16+54:2612:40
132Mauritz RahnastoH65 (766)1:04:16+26:2515:31
143Lars JohanssonH60 Kort (990)52:45+21:1814:10
144Siri WahlströmD21 Kort-1 (837)1:13:57+40:0015:44
149Wiviann OttossonD21 Kort-1 (837)1:20:22+46:2517:05
159Kaare HanssonH65 Kort (958)1:00:14+28:4217:24
169Marie LarsenD45 Motion (966)1:35:12+55:5726:35
172Karl UtterbackH21 Kort-2 (1030)1:55:17+1:03:0914:44
177Roland DahlmanH60 Kort (990)1:08:45+37:1818:28
189Malin KarlssonOpen 5 (2438)56:04+26:1816:35
193Filip PerssonU2 (1872)34:13+16:5313:57
193Ronny SchalinOpen 8 (1300)1:05:17+37:2514:32
203Lisa GrubbOpen 3 (2726)46:05+24:2127:35
242Sofia JeppssonOpen 3 (2726)50:06+28:2230:00
242Stein ØstbyOpen 5 (2438)1:02:27+32:4118:28
278Hanna NilssonU2 (1872)41:16+23:5616:50
286Erik Landin grubbOpen 5 (2438)1:07:18+37:3219:54
298Filip NilssonU2 (1872)44:11+26:5118:02
Simon SennebergInskolning (2140)fullföljt
Jennica SennebergD40 Kort-1 (655)ej godkänd
Anders NilssonOpen 6 (571)ej godkänd
Linus MalmstenH35 Kort (1001)ej start
Bengt NygrenH75 (592)ej start
Ingemar TuressonH75 (592)ej start
Anders JeppssonH50 Motion (409)ej start
Jan-Erik GlansH70 Motion (294)ej start
Evelina EkelundOpen 7 (1692)ej start
Jonas BjärehedChallenge H 5 (390)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser