Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 5

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Karlskrona SOK

65 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Marie BerglinChallenge D 10 (268)1:42:06+3:1510:23
4Magnus LarssonH45 Kort-1 (980)35:00+1:197:05
6Magnus KronmarH40 Motion (456)1:00:45+6:2510:59
6Jörgen LarssonH50 Motion (409)48:18+4:5710:32
7Emma ZettervallD11 (851)23:22+2:488:01
10Arvid KronmarH14 (1160)28:16+2:567:13
10Eva PetterssonD50 (838)36:57+7:519:25
10Helena GummessonChallenge D 10 (268)1:52:57+14:0611:29
12Frida BerglinOpen 3 (2726)28:09+6:2516:51
18Oscar JohanssonH18 Elit (573)49:36+4:556:57
19Elias KronmarU2 (1872)22:13+4:539:04
20Linda AllwoodOpen 12 (366)2:16:35+56:1013:38
21Linda IngemarssonD40 Kort-1 (655)42:13+8:4010:17
21Lennart BohmanH70 (607)41:50+5:5411:27
24Tommy OlssonH70 (607)42:16+6:2011:34
25Albin HenryssonH18 (472)1:03:41+18:2610:12
25Anders PetterssonH50 Kort-2 (763)41:00+7:268:59
26Maja PetterssonD21 Kort-1 (837)45:02+11:059:34
28Ebba BerglinD15 (801)41:19+8:269:13
28Anne JohanssonD45 Kort-2 (681)39:28+7:4711:08
30Linda LarssonD40 Kort-1 (655)44:25+10:5210:50
33Jeanette AnderssonD45 Kort-2 (681)40:09+8:2811:20
34Peter AllwoodChallenge H 5 (390)57:45+18:0811:55
39Anton ÖsterbladH21 Kort-1 (1006)1:07:24+19:358:41
39Håkan AnderssonH50 Kort-2 (763)42:44+9:109:22
44Ulf JohanssonH50 Kort-2 (763)43:05+9:319:26
45Anders JohanssonH50 Kort-2 (763)43:07+9:339:27
46Caroline FredrikssonChallenge D 5 (445)1:01:41+24:4512:43
48Gunilla AnderssonD65 Kort (470)45:55+12:0815:50
52Emil PetterssonH18 (472)1:13:53+28:3811:50
53Björn AnderssonH40 (1146)1:03:10+14:458:26
55Peter WilhelmssonH50 Kort-2 (763)44:09+10:359:40
55Göran MånssonH55 (967)47:43+15:179:13
57Emil FolinoH21 Kort-1 (1006)1:11:33+23:449:13
58Lovisa JohanssonD15 (801)48:02+15:0910:43
60Maja-Stina MalmqvistD70 Kort (357)1:11:31+33:0828:09
60Gunnel HenryssonD50 Motion (592)1:10:38+23:3020:28
61Thomas AlmqvistH60 Kort (990)41:45+10:1811:13
65Stefan CaleklintH40 Motion (456)1:27:01+32:4115:44
66Magnus JohanssonH45 Kort-1 (980)46:04+12:239:19
66Annika JosefssonD50 (838)43:54+14:4811:11
66Kristin JohanssonD60 (365)1:03:35+32:0619:37
68Moa PetterssonD20 Elit (499)1:15:57+27:3011:20
69Kristina AnderssonD40 Kort-1 (655)51:47+18:1412:37
70Hugo LarssonH13 (1083)40:32+14:2210:31
70Kristina BerlinD40 Kort-1 (655)51:52+18:1912:39
70Leif IngemarssonH70 (607)51:03+15:0713:59
76Axel HalvarssonH18 Elit (573)1:00:04+15:238:26
79Björn ZettervallH45 Kort-1 (980)47:59+14:189:42
83Adam GeorgssonH21-1 (853)1:30:52+26:029:39
83Lova KronmarD10 (1269)29:20+10:3012:01
87Inge GötessonH55 (967)52:04+19:3810:04
92Aymonn AnderssonH70 Kort (920)39:46+11:5514:06
94Monika FredrikssonD40 Motion (764)1:09:17+28:4818:16
106Olof IngemarssonH40 (1146)1:11:43+23:189:35
126Lisa FolinoD21 Kort-1 (837)1:03:29+29:3213:30
131Emma LarssonD11 (851)45:20+24:4615:34
148Ronny FredrikssonH45 Kort-1 (980)58:41+25:0011:52
153Johanna WilhelmssonD16 (875)1:15:03+40:3916:14
177Jakob WilhelmssonH14 (1160)51:49+26:2913:15
231Susanna CaleklintOpen 7 (1692)53:18+30:3517:38
315Disa LundbergU1 (2187)34:25+20:0420:36
337Tina IvarssonU2 (1872)56:58+39:3823:15
399Josefin MolanderOpen 5 (2438)1:40:12+1:10:2629:38
Leo LarssonInskolning (2140)fullföljt
Ida Andersson PostekD21 Kort-1 (837)ej start
Christer NilssonH65 Kort (958)ej start
Stefan BerglinOpen 9 (584)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser