Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 5

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

OK Nolaskogsarna

82 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Björn ByströmH40 Motion (456)59:59+5:3910:50
5Per MagnussonH55 (967)37:59+5:337:20
6Roger GrönlundH35 Motion (153)58:24+7:1610:15
6Henrik NäslundOpen 10 (422)41:34+6:0410:37
10Nora WesterlundD12 (1025)24:37+2:598:32
10Erik MagnussonOpen 9 (584)1:06:17+11:158:39
11Johanna RosenblomOpen 1 (777)23:26+5:059:53
11Sara Forsgren2-days Women (67)50:11+12:499:52
12Emilia JohanssonOpen 1 (777)23:28+5:079:54
15Linda StrömChallenge D 5 (445)51:16+14:2010:34
20Tom QuayleH40 Kort-1 (820)44:56+6:287:52
21Nora EngströmD12 (1025)25:45+4:078:56
23Simon DahlbergH18 Elit 2 (534)54:34+8:588:11
24Anna QuayleD40 (496)42:59+6:138:56
24Mathias WesterlundH40 Kort-1 (820)45:27+6:597:57
25Sören PeterssonH45-1 (730)51:55+7:547:53
25Fredrik Forsgren2-days Men (131)1:11:37+27:1510:01
26Monika WesterlundD40 Kort-1 (655)43:46+10:1310:40
26Åsa HägglundD45 Kort-2 (681)39:16+7:3511:05
27Roger ErikssonOpen 3 (2726)31:45+10:0119:00
28Karin ByströmOpen 4 (995)58:56+18:4311:57
29Marcus AnderssonOpen 9 (584)1:17:42+22:4010:09
31Jesper VikmanH18 Elit 2 (534)55:54+10:188:23
32Hugo ErikssonH18 Elit (573)51:22+6:417:12
32Elisabet BjörklundChallenge D 5 (445)56:54+19:5811:43
33Isac ErikssonH15 (929)49:51+12:319:09
35Gudrun WegelandD55 (669)43:43+9:0611:48
39Emma ForsgrenD10 (1269)26:00+7:1010:39
39Anders MannelqvistH50-1 (836)51:01+12:228:44
40Edvin HägglundH15 (929)52:12+14:529:35
41Ida AhlbergU1 (2187)19:44+5:2311:48
42Victoria ErikssonD18 (475)1:01:26+16:2412:33
42Elin ForsgrenD13 (1017)43:13+13:2411:25
43Anette AnderssonD55 Kort (582)39:39+10:0313:13
43Ingrid Selling AhlbergU1 (2187)19:45+5:2411:49
44Gerd WedmanD65 Motion (243)1:43:38+1:04:1937:49
47Jörgen NylénH45-1 (730)57:51+13:508:47
52Åke ErikssonOpen 5 (2438)43:04+13:1812:44
53Erik ByströmH12 (1032)29:23+6:199:43
54Tore StrömH45 Motion (509)1:18:52+38:5616:01
55Anders NäslundChallenge H 5 (390)1:10:05+30:2814:28
56Håkan WickbergH45 Motion (509)1:19:46+39:5016:12
58Maja PeterssonD18 (475)1:07:40+22:3813:50
61Anette ÅhlundOpen 10 (422)1:31:18+55:4823:21
64Lillemor ErikssonD45 Motion (966)59:37+20:2216:39
64Stina MagnussonOpen 8 (1300)44:06+16:149:49
66Charlotte BlomqvistD21 Motion (510)1:17:38+34:3217:24
70Ingmar AnderssonH60 Kort (990)43:09+11:4211:35
74Jonatan Selling AhlbergU1 (2187)21:12+6:5112:41
85Lars-Ola ForsgrenOpen 8 (1300)47:01+19:0910:28
87Clas EngströmH45-1 (730)1:06:18+22:1710:04
88Jan ÅhlundH45 Kort-2 (992)50:40+15:4410:14
92Annika GrönlundD40 Kort-1 (655)57:01+23:2813:54
93Torsten VestmanH75 (592)1:06:08+33:3920:02
101Ida WickbergD16 (875)54:42+20:1811:50
113Staffan MagnussonH45 Kort-2 (992)54:34+19:3811:01
119Malin NäslundOpen 4 (995)1:30:31+50:1818:21
125Frida HägglundD10 (1269)33:38+14:4813:47
131Anna MannelqvistOpen 4 (995)1:35:57+55:4419:27
132Malin PeterssonOpen 4 (995)1:35:58+55:4519:27
138Adrian JohanssonH16 (1024)1:02:28+25:2011:11
138Elin NäslundD12 (1025)39:30+17:5213:42
144Joel ByströmH10 (1337)26:55+11:5511:01
166Christer AhlbergH45 Kort-2 (992)1:10:16+35:2014:11
166Leif DahlbergOpen 3 (2726)43:24+21:4025:59
171Niklas NyströmH35 Kort (1001)1:26:41+47:3414:02
176Linus DahlbergH13 (1083)1:13:06+46:5618:59
178Ellen WesterlundD10 (1269)40:36+21:4616:38
184Axel MannelqvistH13 (1083)1:22:18+56:0821:22
194Gustaf HägglundH14 (1160)57:12+31:5214:37
215Samuel JohanssonH14 (1160)1:14:12+48:5218:58
228Karin NäslundOpen 3 (2726)47:59+26:1528:43
370Hannes HägglundU1 (2187)38:54+24:3323:17
Emma ByströmInskolning (2140)fullföljt
Thea ForsgrenInskolning (2140)fullföljt
Märta MannelqvistInskolning (2140)fullföljt
Ture MannelqvistInskolning (2140)fullföljt
Delisia NyströmInskolning (2140)fullföljt
Julina NyströmInskolning (2140)fullföljt
Milea NyströmInskolning (2140)fullföljt
Linus QuayleInskolning (2140)fullföljt
Ann-Marie LindgrenChallenge D 5 (445)ej godkänd
Erik WickbergH21-1 (853)ej start
Elin WickbergD17-20 Kort (207)ej start
Hugo PeterssonH11 (1108)ej start
Jan NäslundH45-1 (730)ej start
Ewa WickbergChallenge D 5 (445)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser