Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 5

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

NAIS Orienteringsklubb

51 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
10Emilia SamuelssonD17-20 Kort (207)58:50+10:3113:42
10Daniel AlmgrenH40 Motion (456)1:02:19+7:5911:16
12Viktor WaernqvistH15 (929)44:07+6:478:06
17Linus ClassonH17-20 Kort (293)1:01:14+24:1112:06
17Kajsa TräffD12 Kort (249)28:38+8:0711:52
17Eskil JussilaU2 (1872)21:53+4:338:55
20Amanda WärnD12 Kort (249)28:55+8:2411:59
21Linnea SamuelssonD15 (801)40:00+7:078:55
28Marie AnderssonD40 Kort-2 (637)42:04+8:3210:21
28Tobias JanssonH35 Motion (153)1:39:18+48:1017:27
30Helena LindgrenD35 Motion (351)1:01:13+15:5015:27
31Gustav TräffH15 (929)49:15+11:559:03
32Josefin BovellanD18 Elit 2 (265)1:03:34+15:1212:17
33Iris JussilaOpen 3 (2726)32:27+10:4319:25
40Åsa GranströmD40 Kort-2 (637)44:01+10:2910:50
45Mattis NilssonH14 (1160)32:57+7:378:25
45Lotta ClassonD40 Kort-2 (637)45:14+11:4211:08
46Anders JohanssonH45 Kort-2 (992)45:20+10:249:09
47Johan WaernqvistOpen 5 (2438)42:32+12:4612:35
60Petra NilssonD40 Kort-2 (637)47:59+14:2711:49
65Anna MartinD40 Kort-2 (637)49:02+15:3012:04
70Erik WikströmH14 (1160)35:56+10:369:11
74Vesa JussilaOpen 8 (1300)45:15+17:2310:04
94Stina BergOpen 7 (1692)37:34+14:5112:26
97Ida WaernqvistD13 (1017)50:56+21:0713:28
97Mattias SamuelssonH11 (1108)31:01+10:2910:37
97Stefan TräffH40 Kort-2 (789)1:02:41+25:3110:51
105Leif BerggrenH65 Kort (958)46:12+14:4013:21
120Ingrid HydénD40 Kort-2 (637)1:35:25+1:01:5323:30
121Sara BergqvistD45 Kort-2 (681)1:17:08+45:2721:47
121Edwin WedinU2 (1872)29:19+11:5911:57
125Erik KjellgrenH21 Kort-1 (1006)1:32:17+44:2811:54
129Lars-Åke ClassonH45 Kort-2 (992)58:07+23:1111:44
137Ture BergqvistH13 (1083)54:24+28:1414:07
137Niklas SamuelssonH45 Kort-2 (992)59:21+24:2511:59
138Mattis GranströmH13 (1083)54:34+28:2414:10
140Ludvig ClassonH14 (1160)44:53+19:3311:28
141Jens WärnH40 Kort-2 (789)1:21:00+43:5014:02
141Axel JarlU1 (2187)24:48+10:2714:51
162Gustav GranströmH11 (1108)40:35+20:0313:53
162Peter HydénH45 Kort-2 (992)1:07:40+32:4413:40
171Erik WedinH45 Kort-2 (992)1:13:04+38:0814:45
190Emma LindgrenD10 (1269)42:41+23:5117:29
241Lotta WaernqvistOpen 3 (2726)49:48+28:0429:49
242Sandra HydénU2 (1872)37:39+20:1915:22
243Rasmus WärnH10 (1337)49:34+34:3420:18
249Sixten JarlU2 (1872)37:58+20:3815:29
289Torbjörn LindgrenOpen 5 (2438)1:07:57+38:1120:06
312Alice ClassonU2 (1872)47:07+29:4719:13
Elias WedinInskolning (2140)fullföljt
Simon NybergH21 Kort-1 (1006)ej godkänd
Fia WärnD40 Kort-2 (637)ej start
Carl GranströmH40 Kort-2 (789)ej start
Ralf LindgrenH60 (671)ej start
Ylva-Li JarlInskolning (2140)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser