Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 5

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Nybro OK

41 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Lena JakobssonD35 Kort (631)37:10+2:548:29
27Jonathan JohanssonH17-20 Kort (293)1:06:33+29:3013:09
29Ros-Mari KarlssonD70 (252)47:38+15:1116:02
34Anders BuhréH70 (607)44:07+8:1112:05
36Johan ZetterlundOpen 6 (571)1:24:15+34:5414:40
39Leif LindströmH70 (607)45:01+9:0512:20
43Erik LiljebjörnH18 (472)1:10:21+25:0611:16
43Claes-Göran AlrikssonH55 Motion (262)1:31:46+46:4220:54
52Stefan JonssonH50 Kort-2 (763)43:51+10:179:36
57Vanja GummessonD65 (320)1:07:26+34:5621:53
57Henrik PeterssonH45 Motion (509)1:19:59+40:0316:15
64Mattias JonssonH21 Kort-1 (1006)1:15:34+27:459:45
72Marie-Louise KarlssonD65 Kort (470)52:36+18:4918:08
73Caroline LiljebjörnD45 Kort-1 (747)45:14+12:5712:46
74Amanda Stensson BohmanOpen 7 (1692)35:29+12:4611:44
82Linda PeterssonD40 Motion (764)1:05:32+25:0317:17
83Lars-Olof LundquistH50-1 (836)59:26+20:4710:10
84Mikael GummessonH40 Kort-1 (820)59:46+21:1810:28
94Boo JonssonOpen 9 (584)2:45:41+1:50:3921:39
99Kerstin LundqvistD45 Motion (966)1:07:26+28:1118:50
103Karolina KarlssonD45 Kort-1 (747)51:03+18:4614:25
104Eva DjupforsOpen 1 (777)41:02+22:4117:18
107Johan LiljebjörnH21 Kort-1 (1006)1:27:24+39:3511:16
109Ulf LiljebjörnH45-2 (713)1:15:31+34:1611:28
110Annika WirefeldtOpen 1 (777)42:15+23:5417:49
116Patrik LundqvistH45-2 (713)1:25:01+43:4612:55
120Rasmus JohanssonH14 (1160)42:30+17:1010:52
127Stina AlrikssonD45 Kort-1 (747)57:17+25:0016:10
146Ebba AlrikssonD16 (875)1:09:00+34:3614:56
173Bengt PeterssonH70 Kort (920)1:07:37+39:4623:58
182Molly WirefeldtD10 (1269)41:00+22:1016:48
183Fredrik KarlssonOpen 8 (1300)1:03:03+35:1114:02
192Erik AlrikssonH13 (1083)1:40:01+1:13:5125:58
192Viktor LundqvistH12 (1032)1:13:36+50:3224:22
197Thomas BohmanOpen 7 (1692)48:04+25:2115:54
233Niklas GenchelOpen 5 (2438)1:01:03+31:1718:03
246Emilia JakobssonU2 (1872)37:53+20:3315:27
272Alvin JakobssonU1 (2187)31:42+17:2118:58
374Ann-Mari JohanssonOpen 5 (2438)1:26:36+56:5025:37
Jakob JakobssonH35 Kort (1001)ej godkänd
Emelie SegergrenOpen 5 (2438)ej godkänd
Filip GummessonH10 (1337)ej start
Michael AdamssonH45-2 (713)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser