Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 5

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Nyköpings OK

86 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Isak AnängenH14 (1160)25:206:28
2Philip CarlssonH15 (929)38:14+0:547:01
2Carina ErikssonD55 Motion (356)40:08+3:3812:59
3Cajsa AleniusD10 (1269)19:30+0:407:59
5Per EkH45-1 (730)46:48+2:477:06
6Odin EkH11 (1108)22:20+1:487:38
6Inga JohanssonD70 (252)36:46+4:1912:22
7Axel Björnberg FärdigH10 (1337)16:25+1:256:43
8Henrik AnängenH40 (1146)51:49+3:246:55
9Dan NilssonH50 Kort-2 (763)36:12+2:387:56
11Marcus BerggrenH21 Kort-1 (1006)58:38+10:497:33
11Mona ForsbergD65 Kort (470)38:17+4:3013:12
12Marika Nylund EkD45 (859)39:19+3:598:46
13Edvin HellstenH13 (1083)30:41+4:317:58
16Sandra EdhagerD35 Kort (631)40:56+6:409:20
16Oscar Arman2-days Difficult (70)51:43+17:2510:02
18Andreas KågemalmOpen 4 (995)56:16+16:0311:24
21Tomas ReibringH21 Kort-1 (1006)1:01:43+13:547:57
21Petra NorbergOpen 1 (777)25:22+7:0110:42
22Jens WängdahlH21 Elit (372)1:29:03+7:596:56
22Wiwi-Anne NilssonD75 (210)1:03:43+25:2622:02
22Rebecca KågemalmD35 Motion (351)57:36+12:1314:32
23Filippa GuttkeD10 (1269)24:04+5:149:51
25Filippa Arman2-days Middle (146)56:49+25:0813:59
27Olle Arman2-days Middle (146)58:08+26:2714:19
30Helena DelvénOpen 10 (422)50:41+15:1112:57
33Miranda FredrikssonD12 (1025)26:34+4:569:13
33Reneé MyrmanD35 Motion (351)1:02:11+16:4815:42
36William NilssonH16 (1024)44:50+7:428:02
41Kristin KällströmerD35 (286)1:14:49+26:1012:14
41Pär EricsonH45-1 (730)57:14+13:138:41
42Axel LindgrenH13 (1083)35:14+9:049:09
43Ludvig EkH18 Elit (573)52:45+8:047:24
43Love RasmussenOpen 1 (777)29:34+11:1312:28
44Daniel NilssonH21 Elit 2 (662)1:33:57+10:018:06
44Eva-Lena JonssonD50 (838)41:24+12:1810:33
44Gustav RasmussenOpen 1 (777)29:37+11:1612:29
49Alva RasmussenD18 (475)1:04:28+19:2613:11
49Alice EkD13 (1017)44:16+14:2711:42
52Carl CarlssonH18 Elit (573)54:38+9:577:40
52Inge SundströmH70 Kort (920)35:51+8:0012:42
56Meja AleniusD12 (1025)28:48+7:1010:00
59Royne MyrmanH40 Kort-2 (789)55:14+18:049:34
62Magnus FärdigH40 Kort-2 (789)56:01+18:519:42
63Olof MusslinderH11 (1108)28:36+8:049:47
65Caroline GuttkeD13 (1017)45:44+15:5512:05
66Henning HallH21 Kort-1 (1006)1:16:44+28:559:54
70Vilgot HellstenU2 (1872)26:01+8:4110:37
71Lennart JohanssonH21 Kort-1 (1006)1:18:23+30:3410:06
71Sara HellstenD35 Kort (631)51:25+17:0911:44
72Oskar EngmanH20 Elit (617)1:33:10+28:319:55
73Monica CarlssonD45 Motion (966)1:01:26+22:1117:09
77Johan ScherlinH50-2 (739)1:02:53+22:2710:48
79Göran ForsbergH65 Kort (958)42:32+11:0012:17
80Lovis HellstenD11 (851)35:05+14:3112:03
82Mathias LindgrenH40 Kort-2 (789)59:40+22:3010:20
82Per CarlssonH50-1 (836)59:23+20:4410:10
90Anders JohanssonH75 (592)1:05:01+32:3219:42
96Sofia BjörnbergD35 Kort (631)58:10+23:5413:16
101Ida HylanderD21-1 (652)1:33:12+33:3813:47
103Anton BergströmH21 Kort-1 (1006)1:26:12+38:2311:07
104Andreas HolmqvistH13 (1083)47:54+21:4412:26
110Kent BergendahlH60 (671)1:00:42+25:5813:01
111Signe NilssonD15 (801)1:01:05+28:1213:38
112Albin FalkH15 (929)1:13:30+36:1013:30
121Isak ErikssonH16 (1024)57:41+20:3310:20
121Peter RasmussenH60 (671)1:07:47+33:0314:32
123Erik DelvénOpen 5 (2438)50:09+20:2314:50
130Erik HellstenH35 Kort (1001)1:07:45+28:3810:58
132Kurt NilssonH70 Kort (920)44:46+16:5515:52
138Stefan MusslinderH50-1 (836)1:14:56+36:1712:49
138Anna GuttkeOpen 4 (995)1:41:37+1:01:2420:36
144Anders MagnussonH45 Kort-1 (980)57:16+23:3511:35
147Elsa BrunbergD10 (1269)36:05+17:1514:47
157Maria FredrikssonD45 Motion (966)1:27:07+47:5224:20
173Maria RasmussenD45 Motion (966)1:38:06+58:5127:24
184Mikael AleniusH45 Kort-1 (980)1:29:26+55:4518:06
185Patrick HolmqvistH45 Kort-1 (980)1:29:30+55:4918:07
187Liana LagervikD12 (1025)57:05+35:2719:49
195Jonas MusslinderH14 (1160)58:10+32:5014:52
208Mikael GuttkeH40 (1146)1:56:33+1:08:0815:34
309Thomas DelvénOpen 5 (2438)1:11:26+41:4021:08
413Emilia EricsonU1 (2187)51:04+36:4330:34
Theo AleniusInskolning (2140)fullföljt
Iris KällströmerInskolning (2140)fullföljt
Kristin HylanderD21 Elit (365)ej godkänd
Didrik HallH21 Kort-1 (1006)ej start
Hanna AnängenD11 (851)ej start
Jessica KarlssonD35 Kort (631)ej start
Andreas RietzH40 (1146)ej start
Ulf HylanderH55 (967)ej start
Elisabeth ErikssonD60 Kort (442)ej start
Gunnar EricsonH85 (87)ej start
Magnus FredrikssonH50 Motion (409)ej start
Ludvig Björnberg FärdigU1 (2187)ej start
Inger AskestenOpen 7 (1692)ej start
Ove KarlssonOpen 7 (1692)ej start
Isak KarlssonInskolning (2140)ej start
Sebastian LejonedInskolning (2140)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser