Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 5

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

OK Pan-Kristianstad

67 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Jörgen OlssonH40 Kort-2 (789)37:106:26
3Eva Folkesson LööfD55 (669)36:58+2:219:59
6Peo BengtssonH80 (240)43:27+9:0014:46
6Håkan JönssonH45 Motion (509)49:45+9:4910:06
7Nelly CarlssonD20 Elit (499)54:45+6:188:10
9Elin CarlssonD20 Elit (499)54:58+6:318:12
9Rasmus SvantessonH21 Elit 2 (662)1:26:12+2:167:26
10Mikael Kristensson2-days Men (131)54:24+10:027:37
12Gernot KerschbaumerH21 Elit (372)1:25:58+4:546:41
15Nicole LjungdahlD21 Elit (365)1:19:52+11:048:31
17Marianne NilssonD45 Kort-2 (681)37:44+6:0310:39
18Marie EngD35 (286)57:24+8:459:23
18Henrik ModigH40 Kort-2 (789)45:02+7:527:48
19Fredrik NilssonH21-1 (853)1:15:29+10:398:01
19Frida EmanuelssonD21 Kort-1 (837)44:00+10:039:21
21Jannike ÅkessonChallenge D 10 (268)2:14:18+35:2713:39
21Ulla EngelbyChallenge D 5 (445)53:20+16:2410:59
22Joel SjöholmH21 Motion (406)1:19:34+23:4311:55
24Line CederbergD20 Elit (499)58:46+10:198:46
24Katarina FastD55 Motion (356)57:28+20:5818:35
25Jannie HagårdD21 Kort-1 (837)44:48+10:519:31
30Dan SjöholmOpen 6 (571)1:19:31+30:1013:51
31Johanna KarlssonD35 (286)1:06:39+18:0010:54
31Björn HellrupOpen 8 (1300)39:25+11:338:46
32Elise JosefssonD18 Elit (551)53:35+6:339:29
34Oscar ModigH16 (1024)44:31+7:237:58
35Victor ModigH13 (1083)33:57+7:478:49
36Olivia NilssonD18 Elit (551)54:04+7:029:34
36Niklas OlofssonH21-1 (853)1:19:24+14:348:26
37Simon WikströmH20 Elit (617)1:19:12+14:338:26
38Vilma SvantessonD16 (875)42:09+7:459:07
38Algot NajvikH16 (1024)45:03+7:558:04
39Gustav AnderssonH12 (1032)27:51+4:479:13
46Klara AnderssonD18 Elit (551)57:18+10:1610:08
51Robert WetterlöfH21-1 (853)1:22:00+17:108:42
53Melker AnderssonH14 (1160)33:53+8:338:39
54Henric HöglindH45-1 (730)59:01+15:008:58
55Elinor DelinChallenge D 5 (445)1:06:07+29:1113:37
57Ursula KadanD21 Elit (365)1:47:50+39:0211:31
57Maria ModigD45 Kort-2 (681)45:18+13:3712:47
62Richard SjöholmH21 Elit 2 (662)1:39:52+15:568:36
66Pim HedbergD20 Elit (499)1:14:52+26:2511:10
68Mats KehlmeierH45 Motion (509)1:23:27+43:3116:57
69Thomas NajvikH45-1 (730)1:01:09+17:089:17
71Johan IdbergOpen 6 (571)1:56:26+1:07:0520:17
72Anna LööfOpen 8 (1300)45:08+17:1610:03
74Göran FastH45 Motion (509)1:26:01+46:0517:28
77Henrik EngH21-1 (853)1:28:41+23:519:25
78Eva NordahlD65 Kort (470)55:07+21:2019:00
83Richard EngH40 Kort-2 (789)59:41+22:3110:20
86Sofie JosefssonD18 Elit (551)1:08:26+21:2412:06
88Markus SvenssonH21-1 (853)1:33:05+28:159:53
89Isak EngH10 (1337)23:18+8:189:32
91Henrik JohanssonH40 Kort-2 (789)1:01:32+24:2210:39
106Kajsa JönssonD16 (875)55:35+21:1112:01
106Elisabeth OhrlanderOpen 1 (777)41:37+23:1617:33
113Mattias JohanssonH35 Kort (1001)1:02:07+23:0010:04
122Tommy HautopH60 (671)1:09:24+34:4014:53
125Ellen AnderssonU2 (1872)29:50+12:3012:10
134Mikael SvenssonH55 Kort (872)59:11+25:0513:16
141Rolf OhrlanderH60 Kort (990)52:25+20:5814:05
167Erik NilssonH12 (1032)50:27+27:2316:42
192Olivia EkD13 (1017)2:26:40+1:56:5138:48
217Lukas CarlssonH14 (1160)1:22:06+56:4620:59
412Eivor MagnussonOpen 5 (2438)1:53:18+1:23:3233:31
Victoria HöglindInskolning (2140)fullföljt
Anton PerssonH21-1 (853)ej godkänd
Melinda YmsénD21 Kort-1 (837)ej start
Olof OttossonH35 Kort (1001)ej start
Anders WallnerH60 Kort (990)ej start
Raimo SalminenH75 (592)ej start
Clarie EkD80 (39)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser