Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 5

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

IF Rigor

59 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6Jonas TofteredH18 Elit 2 (534)49:42+4:067:27
6Egon JohanssonOpen 1 (777)21:50+3:299:12
13Adam BrobergChallenge H 10 (442)1:27:20+16:528:50
21Max GustafssonH14 Kort (375)37:04+12:0112:28
32Jens ArvidssonH45-2 (713)51:33+10:187:50
32Ingrid AnderssonD55 Motion (356)1:03:49+27:1920:39
35Tobias BruhnChallenge H 5 (390)57:50+18:1311:56
36Linus GustafssonH14 Kort (375)40:44+15:4113:42
36Ulrika GranforsD40 Kort-2 (637)43:40+10:0810:45
38Sven-Åke AnderssonH60 (671)44:56+10:129:38
39Martin BobergH45-2 (713)53:08+11:538:04
43Emil SeldénH11 (1108)26:16+5:448:59
44Alicia EinarssonD16 Kort (253)1:30:27+48:2622:36
44Alfred ErdeliusH13 (1083)35:42+9:329:16
44Niklas GustafssonChallenge H 5 (390)1:04:45+25:0813:22
51Emelie SvenssonD18 (475)1:05:03+20:0113:18
59Eric TofteredH50 Kort-1 (778)46:33+13:2310:12
62Thilda SeldénD13 (1017)45:19+15:3011:59
70Malin BruhnD40 Kort-2 (637)49:29+15:5712:11
76Lena MelvinsdotterD40 Kort-2 (637)51:48+18:1612:45
79Fredrik HanssonH40 Motion (456)1:46:36+52:1619:16
82Martin SvenssonH40 Kort-1 (820)59:04+20:3610:20
85Malin KruseD45 Motion (966)1:03:10+23:5517:38
90Per-Martin JohanssonH55 Kort (872)49:52+15:4611:10
90Wilma JohanssonOpen 1 (777)37:12+18:5115:41
96Andrea ErdeliusD45 Motion (966)1:06:25+27:1018:33
97Emil ErdeliusH40 Kort-1 (820)1:04:02+25:3411:12
103Johan GranforsH40 Kort-1 (820)1:04:43+26:1511:20
105Kirsten TofteredD50 Kort (901)42:19+14:2713:20
112Fredrik AnderssonH21-1 (853)1:42:55+38:0510:56
114Elsa BobergD12 (1025)35:42+14:0412:23
116Unni GranforsD13 (1017)54:40+24:5114:27
116Karin ClarinD50 (838)52:22+23:1613:21
120Pia AndrénOpen 4 (995)1:30:52+50:3918:25
125Andy GranforsH10 (1337)25:24+10:2410:24
131Lina ErdeliusD16 (875)1:01:43+27:1913:21
131Maja GraadD12 (1025)38:03+16:2513:12
157Ivar LampaH13 (1083)1:02:06+35:5616:07
162Olof AnderssonH65 Kort (958)1:03:28+31:5618:20
167Ida BruhnD12 (1025)45:48+24:1015:54
167Melwin ArvidssonH11 (1108)42:20+21:4814:29
168Martin KruseH45 Kort-2 (992)1:11:34+36:3814:27
181Jonatan LampaH45 Kort-2 (992)1:23:42+48:4616:54
191Julia ArvidssonD13 (1017)2:18:06+1:48:1736:32
191Martin HanssonH12 (1032)1:12:35+49:3124:02
210Simon HanssonH10 (1337)36:51+21:5115:06
247Katarina LampaOpen 3 (2726)50:31+28:4730:14
248Annette JohanssonOpen 3 (2726)50:34+28:5030:16
287Jacob RuderfeltU1 (2187)32:31+18:1019:28
298Emelie BokerudOpen 3 (2726)54:48+33:0432:48
312Håkan FärnlöfOpen 5 (2438)1:11:56+42:1021:16
347Molly GraadU1 (2187)37:06+22:4522:12
383Åsa HanssonOpen 3 (2726)1:05:43+43:5939:21
Fanny GunnarssonInskolning (2140)fullföljt
Ella RuderfeltInskolning (2140)fullföljt
Alexander BokerudH16 (1024)ej godkänd
Terese RuderfeltD35 Kort (631)ej godkänd
Mikael BokerudH45 Motion (509)ej godkänd
Peter BrobergChallenge H 10 (442)ej godkänd
Albin KruseH13 (1083)ej start
Anna SvenssonD12 (1025)ej start
Stefan GraadH40 Kort-1 (820)ej start
Fredrik Berg H45 Kort-2 (992)ej start
Bernt AnderssonH60 (671)ej start
Ylva HäggströmD70 (252)ej start
Steffen HäggströmH70 (607)ej start
Nils-Eric TofteredH75 (592)ej start
Mikael RuderfeltH35 Motion (153)ej start
Vera TofteredD80 Motion (12)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser