Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 5

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

OK Ravinen

135 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Henrik SvenssonH12 (1032)23:047:38
3Josefine KlintbergD21 Kort-1 (837)37:41+3:448:01
4Ebba PegestamD20 (349)53:33+6:029:59
4Maria MogensenD40 (496)38:56+2:108:05
4Carl-Johan ThorellH50 Kort-1 (778)36:09+2:597:55
5Allan MogensenH45-1 (730)46:48+2:477:06
7Per MårtenssonH45-1 (730)47:10+3:097:10
7Per WollbrandH50 Kort-1 (778)36:44+3:348:03
9Jonas Rinnbäck2-days Difficult (70)45:32+11:148:50
10Camilla EngelD45 Kort-1 (747)35:19+3:029:58
10Evelina BergOpen 3 (2726)27:50+6:0616:40
11Linn StillbergerD35 Kort (631)38:56+4:408:53
11Dagny TirénD70 Kort (357)43:12+4:4917:00
12Martina CraigD21 Kort-1 (837)41:47+7:508:53
13Martin LindskogH40 (1146)53:31+5:067:09
14Eva AlmD50 Kort (901)31:39+3:479:59
16Martin HunhammarH21-1 (853)1:14:46+9:567:56
16Love BerzellH21 Kort-2 (1030)58:45+6:377:30
16Malin LindskogD40 Kort-2 (637)38:56+5:249:35
16Ann GranqvistD45 Kort-1 (747)36:17+4:0010:14
17Jenny BergD40 (496)41:33+4:478:38
19Ruslan GlebovH21 Elit (372)1:28:31+7:276:53
19Julia Frejd2-days Women (67)1:03:22+26:0012:28
20Kalle BergmanH21 Elit (372)1:28:35+7:316:53
21Kerstin ForsbergD60 Motion (303)59:02+19:0920:08
21Emma RisbyOpen 11 (308)1:09:43+27:0912:54
22Kjell AlmgrenH45-1 (730)51:50+7:497:52
23Erik LundquistH11 (1108)24:24+3:528:21
23Stefan BergH45 Kort-1 (980)38:26+4:457:46
24Simon SjöbergU2 (1872)23:04+5:449:24
25Frida ForsbergD21-2 (671)1:08:13+13:1110:03
26Tilda AnderssonD18 (475)56:32+11:3011:33
27Alvin CraigH12 (1032)25:59+2:558:36
28Smilla MogensenD13 (1017)40:32+10:4310:43
29Linus ForsbergH11 (1108)24:36+4:048:25
30Tilda MårtenssonD13 (1017)40:52+11:0310:48
30Anders ÖnerudH50 Kort-1 (778)40:59+7:498:59
30Lars ForsbergOpen 8 (1300)39:15+11:238:44
31Ove RinnbäckH50 Kort-1 (778)41:10+8:009:01
33Albin AnderssonH18 Elit 2 (534)56:19+10:438:27
33Hannes MogensenH11 (1108)24:53+4:218:31
36Peter BergOpen 3 (2726)32:47+11:0319:37
37Emil GranqvistH21 Elit (372)1:34:49+13:457:23
37Jacob LindstamH21 Kort-1 (1006)1:06:50+19:018:37
37Lasse ForsbergH40 Kort-1 (820)49:10+10:428:36
38Karin HallstenD40 Kort-2 (637)43:53+10:2110:48
41Amanda GranqvistD13 (1017)42:57+13:0811:21
42Stephen CraigH21 Kort-1 (1006)1:07:53+20:048:45
42Johan HörnfeldtH40 Kort-1 (820)50:29+12:018:50
42Stefan KarlssonH50-2 (739)54:32+14:069:22
42Heidi BjerkhaugD60 Motion (303)1:21:19+41:2627:45
45Annie ForsbergD21-2 (671)1:15:44+20:4211:10
45Olle ForsbergOpen 9 (584)1:29:26+34:2411:41
47Erik HerneH18 Elit (573)53:29+8:487:30
48Simon TörnqvistH18 (472)1:12:39+27:2411:38
49Elin BergD15 (801)45:29+12:3610:09
50Anette ÖnerudD21 Kort-1 (837)48:51+14:5410:23
51Liv HerneD12 (1025)28:18+6:409:49
51Anna EkOpen 8 (1300)41:46+13:549:18
52Ulrika ForsbergD40 Kort-2 (637)46:13+12:4111:23
55Karin TechelD40 Kort-2 (637)46:32+13:0011:27
55Andreas HerneChallenge H 10 (442)2:02:21+51:5312:23
60Christin ForsbergD21 Motion (510)1:13:51+30:4516:33
61Hugo LindskogH12 (1032)30:41+7:3710:09
64Hanna KorhonenD20 Elit (499)1:13:28+25:0110:57
64Peter LübckeOpen 5 (2438)44:39+14:5313:12
68Moa WestbladD18 Elit (551)59:54+12:5210:36
70Axel GranqvistH18 Elit (573)59:18+14:378:19
70Emma AlmgrenD13 (1017)46:32+16:4312:18
70Stefan GotheH45 Motion (509)1:25:32+45:3617:23
72 Anna   Lundquist D35 Kort (631)51:26+17:1011:44
75Hanna RöstinD18 Elit (551)1:02:08+15:0610:59
76Viktoria HelmerssonD21-2 (671)1:22:16+27:1412:08
76Svante ForsbergOpen 7 (1692)35:40+12:5711:48
77Curt RahlénH60 Kort (990)43:51+12:2411:47
78Lukas HellgrenH18 Elit 2 (534)1:11:34+25:5810:44
78Michael GranqvistH50 Kort-1 (778)49:22+16:1210:49
79Assar HellströmH21 Elit 2 (662)1:48:04+24:089:19
79Annica LübckeOpen 3 (2726)36:29+14:4521:50
80Melker HörnfeldtH15 (929)1:02:08+24:4811:25
80Ture LindskogU1 (2187)21:45+7:2413:01
85Niklas WansölinH21 Kort-1 (1006)1:23:15+35:2610:44
85Lars-Erik SjöbergH50 Kort-1 (778)50:20+17:1011:02
85Miranda GotheOpen 3 (2726)36:48+15:0422:02
86Magnus LönnqvistH45 Kort-1 (980)48:49+15:089:52
87Ewa AlbrektssonD45 (859)50:51+15:3111:21
89Tone AlbrektssonD18 Elit (551)1:11:46+24:4412:42
93Albin LindskogH14 (1160)38:41+13:219:53
93Emma BergU1 (2187)22:20+7:5913:22
97Jason BransomeH18 Elit (573)1:07:42+23:019:30
101Mimmi Eriksson WestbladD50 Kort (901)42:03+14:1113:15
105Lena HellströmD55 (669)59:44+25:0716:08
110Baptiste GirardH21 Kort-1 (1006)1:28:37+40:4811:26
113Matts AnderssonH55 Kort (872)54:28+20:2212:12
119Björn LundquistH40 Kort-1 (820)1:10:07+31:3912:16
119Gunilla BergD45 Kort-1 (747)55:07+22:5015:34
119Elisabeth LindstedtD40 Motion (764)1:23:39+43:1022:04
120Lova AggeforsD15 (801)1:04:38+31:4514:25
121Glenn WiderströmH55 (967)57:17+24:5111:04
123Mikael NyströmH35 Kort (1001)1:04:51+25:4410:30
125Edvin WollbrandH11 (1108)34:33+14:0111:49
126Olivia EngelD11 (851)44:03+23:2915:08
128Gustav LübckeH10 (1337)25:56+10:5610:37
132Ebba ForsbergD11 (851)45:48+25:1415:44
133Vilma GotheD16 (875)1:02:03+27:3913:25
134Hugo NyströmU1 (2187)24:41+10:2014:46
137Per SöderstenH70 Kort (920)45:19+17:2816:04
142Ellen EkströmD15 (801)1:31:12+58:1920:21
143Tuvali EkenmanD15 (801)1:31:53+59:0020:30
148Hugo AggeforsU2 (1872)31:15+13:5512:45
153Joel AggeforsH13 (1083)1:00:50+34:4015:48
153Bure NoréusOpen 8 (1300)56:59+29:0712:41
158Marie MartinssonOpen 4 (995)2:13:25+1:33:1227:03
161Edvin ForsbergH12 (1032)49:13+26:0916:17
161Tomas BruceH70 Kort (920)56:00+28:0919:51
161Lena RisbyOpen 8 (1300)58:13+30:2112:57
162Martin RinnbäckH14 (1160)48:06+22:4612:18
169Johnny RahlénH21 Kort-1 (1006)2:08:19+1:20:3016:33
169Olle KallurH13 (1083)1:07:46+41:3617:36
170Sanna RinnbäckD12 (1025)48:10+26:3216:43
171Rebecca CraigD10 (1269)39:54+21:0416:21
173Elinor LangeOpen 7 (1692)45:35+22:5215:05
226Katarina HanssonOpen 3 (2726)47:51+26:0728:39
249Sara BergU1 (2187)30:23+16:0218:11
254Vera AggeforsU1 (2187)30:46+16:2518:25
264Anna AggeforsOpen 7 (1692)1:02:30+39:4720:41
289Julia EkU2 (1872)43:07+25:4717:35
295Gustav NyströmU2 (1872)43:57+26:3717:56
351Sanna-Kaisa NyströmOpen 5 (2438)1:18:53+49:0723:20
408Svante SjöbergU1 (2187)46:55+32:3428:05
Agnes LübckeInskolning (2140)fullföljt
Yngve RahlénH17-20 Kort (293)ej godkänd
Johanna AlmgrenD13 (1017)ej godkänd
Oscar LundquistH10 (1337)ej godkänd
Marita AxelssonD50 (838)ej godkänd
Alice TörnlundD20 Elit (499)ej start
Hugo ThorellH18 (472)ej start
Emilia EngelD15 (801)ej start
Max LönnqvistH14 Kort (375)ej start
Johan BergH12 (1032)ej start
Wilma MårtenssonD10 (1269)ej start
Malin MårtenssonD45 Kort-1 (747)ej start
Peo EkströmH45 Kort-1 (980)ej start
Peter AlbrektssonH50-2 (739)ej start
Annakarin RahlénD50 Kort (901)ej start
Maj Eriksson GotheOpen 3 (2726)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser