Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 5

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Ronneby OK

61 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Henrik JohannessonH18 Elit (573)45:13+0:326:21
4Matilda GraadD16 Kort (253)51:26+9:2512:51
8Samuel HåkanssonH16 Kort (197)48:53+9:5612:09
9Thomas JohannessonH45 Kort-1 (980)36:35+2:547:24
9Ann-Christin Nero ForsmanD55 (669)39:33+4:5610:41
10Linus VernströmH12 (1032)24:11+1:078:00
11Fredrik JohanssonOpen 5 (2438)35:25+5:3910:28
12Simon ElmH14 Kort (375)33:17+8:1411:12
21Denys ShcherbakovH21 Elit (372)1:28:58+7:546:55
23Ture LiljaH11 (1108)24:24+3:528:21
28Jon EngkvistH40 Kort-1 (820)46:12+7:448:05
30Lennart SmedenmarkH60 Kort (990)37:52+6:2510:10
32Jörgen SvenssonOpen 11 (308)1:15:43+33:0914:01
33Susanne JohannessonD45 Motion (966)52:56+13:4114:47
35Mathias ElmOpen 1 (777)28:01+9:4011:49
37Hanna JohannessonD15 (801)42:30+9:379:29
39Gabriel HåkanssonH14 Kort (375)41:15+16:1213:53
40Alexander GraadH18 (472)1:09:14+23:5911:05
41Carl GlivesonH10 (1337)20:51+5:518:32
43Karin LindqvistD35 (286)1:16:35+27:5612:32
45Stefan KarlssonChallenge H 10 (442)1:54:06+43:3811:32
46Samuel GiselssonH17-20 Kort (293)2:22:03+1:45:0028:04
48Stefan PerssonH40 Motion (456)1:16:48+22:2813:53
53Barbro EngqvistD65 Kort (470)46:33+12:4616:03
54Ingela SmedenmarkD21-2 (671)1:16:58+21:5611:21
57Kajsa BäcklundOpen 2 (501)56:11+29:2015:44
58Mathias BlomsterH18 (472)1:17:52+32:3712:28
61Fredrik HåkanssonH40 Motion (456)1:26:03+31:4315:33
66Martin JohanssonOpen 3 (2726)35:13+13:2921:05
81Simon GiselssonH15 (929)1:02:11+24:5111:25
84Anton GlivesonH16 (1024)50:08+13:008:59
87Arvid BlomsterH14 (1160)38:10+12:509:45
90Conny AnderssonH45 Motion (509)1:42:22+1:02:2620:48
94Jennie SaleskogOpen 3 (2726)37:59+16:1522:44
101Hugo BäcklundU1 (2187)22:49+8:2813:39
105Maria Espenkrona HåkanssonOpen 1 (777)41:13+22:5217:23
115Elin SaleskogD10 (1269)32:27+13:3713:17
116Anna Lilja-RasmussonD35 Kort (631)1:41:19+1:07:0323:07
118Sven GiselssonH50 Kort-2 (763)57:16+23:4212:33
118Eva-Lotta JohanssonD40 Motion (764)1:23:38+43:0922:04
119Magnus GraadH45 Kort-1 (980)52:44+19:0310:40
121Wille VernströmH10 (1337)25:19+10:1910:22
126Gustav BäcklundOpen 8 (1300)51:49+23:5711:32
139Ulrik JohanssonOpen 5 (2438)51:43+21:5715:18
142Anders SaleskogOpen 3 (2726)42:15+20:3125:17
143Axel LindénH35 Kort (1001)1:11:58+32:5111:39
148Hanna BäcklundD10 (1269)36:30+17:4014:57
157Olle SaleskogU2 (1872)32:03+14:4313:04
161Maja BäcklundD12 (1025)43:43+22:0515:10
167Albin LiljaH14 (1160)50:06+24:4612:48
169Helena BlomsterOpen 3 (2726)43:46+22:0226:12
170Ann-Marie MånssonOpen 3 (2726)43:50+22:0626:14
180Mari GraadOpen 5 (2438)54:36+24:5016:09
214Fabian AnderssonH14 (1160)1:13:45+48:2518:51
268Anne ElmOpen 3 (2726)51:47+30:0331:00
329Mikael LindOpen 5 (2438)1:14:57+45:1122:10
345Ida JohanssonOpen 3 (2726)1:02:03+40:1937:09
422Carina AlmOpen 3 (2726)1:18:27+56:4346:58
Jakob ElmInskolning (2140)fullföljt
Olle HåkanssonInskolning (2140)fullföljt
Bengt AspvallH60 (671)ej godkänd
Håkan LindströmH40 Kort-1 (820)ej start
Sven-Gustav EdenströmH90 (5)ej start
Anja LindOpen 3 (2726)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser