Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 5

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Almby IK

61 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Anne BodinD50 Kort (901)29:48+1:569:24
6Axel KylbornH10 (1337)16:20+1:206:41
9Henrik FranzénH13 (1083)30:14+4:047:51
10Maria KylbornD45 Motion (966)45:12+5:5712:37
13Ann-Britt GöranssonD60 (365)36:26+4:5711:14
14Per-Åke HullH65 Kort (958)36:35+5:0310:34
15Charlotte WahlströmD35 Kort (631)40:24+6:089:13
15Anders RobertssonH65 Kort (958)36:39+5:0710:35
15Eric LarssonH35 Motion (153)1:13:48+22:4012:58
17Karl-Göran WahlströmH65 Kort (958)36:42+5:1010:36
19Karl KylbornH12 (1032)25:23+2:198:24
23Fredrik KylbornH45 Kort-2 (992)41:10+6:148:18
28Sofie FranzénD14 (924)38:58+7:549:51
33Katarina PerssonD50 Kort (901)34:17+6:2510:48
38Jan HolgerssonChallenge H 5 (390)1:00:15+20:3812:26
39Gustav HolgerssonChallenge H 5 (390)1:00:21+20:4412:28
53Erik KylbornU2 (1872)25:14+7:5410:17
54Emma LarssonD35 Kort (631)47:32+13:1610:51
59Emil AlpbergH18 (472)1:18:59+33:4412:39
59Per HåstlundH40 Kort-1 (820)53:30+15:029:22
59Nils-Olof BodinH60 Kort (990)41:21+9:5411:06
69Mona HullD65 Kort (470)51:40+17:5317:48
74Johannes GreenH15 (929)1:00:43+23:2311:09
74Bruno GöranssonH12 (1032)32:14+9:1010:40
75Alvin IsenströmH10 (1337)22:35+7:359:15
75Annica KristofferssonD35 Kort (631)52:26+18:1011:58
77Mickael GöranssonH45 Kort-2 (992)49:27+14:319:59
81Magnus WidmarkH45 Motion (509)1:29:47+49:5118:14
84Petra MartinssonD40 Motion (764)1:05:43+25:1417:20
92Björn AlpbergH55 (967)52:52+20:2610:13
94Malin WiklundD40 Kort-2 (637)57:16+23:4414:06
94Gunilla SandströmD55 Kort (582)50:42+21:0616:54
96Alicia LundgrenD21 Motion (510)2:12:28+1:29:2229:42
97Gunilla MöllerD40 Motion (764)1:10:43+30:1418:39
98Jonatan KraftH13 (1083)46:21+20:1112:02
100Åke StridH55 Kort (872)51:54+17:4811:38
106Oscar KristofferssonU1 (2187)23:05+8:4413:49
110Nils KylbornH15 (929)1:11:06+33:4613:04
113Tore HolgerssonU2 (1872)28:45+11:2511:44
114Johan AlpbergH15 (929)1:13:57+36:3713:35
117Sofia GreenD13 (1017)54:44+24:5514:28
126Sofie BodinD13 (1017)56:36+26:4714:58
126Lovisa MöllerU1 (2187)24:18+9:5714:33
128Daniel KraftH11 (1108)34:48+14:1611:55
130Sixten WidmarkU2 (1872)30:17+12:5712:21
137Jonatan GreenH12 (1032)41:29+18:2513:44
139Niklas EriksenH40 Kort-1 (820)1:22:40+44:1214:28
140Linnéa BodinD16 (875)1:06:33+32:0914:24
174Anders LarssonH45 Kort-2 (992)1:16:12+41:1615:23
185Hanna GreenOpen 5 (2438)55:13+25:2716:20
211Klara IsenströmU1 (2187)27:30+13:0916:28
211Peter KristofferssonOpen 5 (2438)57:23+27:3716:58
216Astrid KraftD10 (1269)49:34+30:4420:18
257Stefan GreenOpen 5 (2438)1:03:48+34:0218:52
267Ulrika SchortzOpen 5 (2438)1:04:53+35:0719:11
314Måns DahlbergU1 (2187)34:20+19:5920:33
345Jonathan MöllerOpen 5 (2438)1:17:50+48:0423:01
383Noomi GreenU1 (2187)40:46+26:2524:24
Yvonne FranzénD45 (859)ej godkänd
Bengt RobertssonH55 Kort (872)ej godkänd
Gert LindeusH70 (607)ej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser