Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 5

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Sjövalla FK

52 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
9Fabian AlinderH11 (1108)23:08+2:367:55
10Emma HimmelmannD20 (349)56:14+8:4310:29
12Hjalmar LjungbergH18 (472)57:13+11:589:10
16Ingrid AlinderOpen 3 (2726)28:51+7:0717:16
18Eva ThörnblomD65 (320)40:54+8:2413:16
26Malin LemurellChallenge D 10 (268)2:18:49+39:5814:07
30Solveig HedenblomD60 (365)41:57+10:2812:56
32Märta LjungbergD14 (924)39:47+8:4310:04
33Linn HimmelmannOpen 5 (2438)40:52+11:0612:05
34Ebbe HolmqvistH12 (1032)26:57+3:538:55
34Sören SvenssonH65 (766)44:17+6:2610:41
36Tobias HolmqvistH40 Kort-2 (789)49:31+12:218:34
37Barbro JohanssonD70 (252)1:00:30+28:0320:22
41Klara LemurellD14 Kort (312)44:06+22:0115:06
51Eleonora AlinderD13 (1017)44:21+14:3211:43
53Staffan OlofssonH45 Kort-2 (992)46:48+11:529:27
55Gunilla HimmelmannD45 Motion (966)57:49+18:3416:08
57Inger GreenD70 Kort (357)1:08:34+30:1126:59
64Maria HolmqvistD40 (496)54:34+17:4811:20
66Håkan BjörklundH50 Kort-2 (763)45:49+12:1510:02
68William BjörnbeckerU1 (2187)20:48+6:2712:27
70Lisa LarssonD55 Kort (582)43:35+13:5914:31
74Åse FuxborgD45 Kort-1 (747)45:19+13:0212:48
79Linus AlinderH11 (1108)29:36+9:0410:08
79Karin GreenD35 Kort (631)53:24+19:0812:11
85Phil MullinsH50 Kort-2 (763)48:58+15:2410:44
101Per JonssonH45 Kort-2 (992)52:19+17:2310:34
107Lars LjungbergH50 Kort-2 (763)54:59+21:2512:03
109Stefan LemurellH45-1 (730)1:14:18+30:1711:17
110Martin AnderssonH35 Kort (1001)1:01:28+22:219:57
111Linda HedenblomOpen 8 (1300)50:01+22:0911:08
113Claes GreenH70 Kort (920)42:32+14:4115:04
114Dick HimmelmannH50 Kort-2 (763)56:01+22:2712:17
116Henrik EssungerH45-1 (730)1:16:59+32:5811:41
129Jenny LjungbergD45 Motion (966)1:15:49+36:3421:10
130Isak LemurellH11 (1108)34:55+14:2311:57
137Johan HjelmérH16 (1024)1:01:52+24:4411:05
140Camilla BjörklundD50 Kort (901)48:32+20:4015:18
141Wilmer HolmqvistH14 (1160)44:59+19:3911:30
147Eric OlofssonH10 (1337)27:09+12:0911:07
164Amanda MullinsD16 (875)2:04:54+1:30:3027:02
169Lars LarssonH60 Kort (990)1:02:18+30:5116:44
177Frida OlofssonD12 (1025)51:19+29:4117:49
193Emelina HolmqvistD10 (1269)43:29+24:3917:49
202Karin WahlgrenOpen 7 (1692)48:28+25:4516:02
425Cecilia OlofssonOpen 3 (2726)1:20:02+58:1847:55
Astrid YtterstadInskolning (2140)fullföljt
FrANK YtterstadInskolning (2140)fullföljt
Jonatan Wedberg-KilnäsH18 Elit 2 (534)ej godkänd
Kyra JonssonD16 (875)ej godkänd
Per-Arne WahlgrenH50-2 (739)ej godkänd
Christina PetterssonD40 Motion (764)ej godkänd
Hannes EssungerH12 (1032)ej start
Niclas NilssonH35 Kort (1001)ej start
Hans WedbergH50 Kort-2 (763)ej start
Mailis HolmqvistU1 (2187)ej start
Ingalill MullinsOpen 5 (2438)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser