Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 5

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

OK Skogsfalken

43 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Christina SmedbergD50 (838)33:00+3:548:25
10Sofia ForsgrenD21-2 (671)1:02:39+7:379:14
14Elin EmilssonD14 (924)36:08+5:049:08
14Albin EmilssonU1 (2187)17:43+3:2210:36
17Jakob HöstH18 (472)1:00:46+15:319:44
17Eva BlomkvistD70 Motion (211)54:27+13:4820:51
18Ella SöderbergD13 (1017)38:15+8:2610:07
18Ulf JungstrandH55 (967)40:47+8:217:53
23Emma EmilssonD12 (1025)26:03+4:259:02
24Edvin SmedbergH20 Elit (617)1:13:01+8:227:46
24Anton WibergH21-1 (853)1:16:51+12:018:10
26Jonathan LjungbergH16 Kort (197)1:12:37+33:4018:03
29Birgitta OlssonD55 (669)42:40+8:0311:31
36Lena SöderbergD65 (320)48:38+16:0815:47
38Anders BlomqvistH50 Kort-2 (763)42:43+9:099:22
38Patrik WåhlinH45 Motion (509)1:05:45+25:4913:21
41Herman AlbinssonH14 Kort (375)42:28+17:2514:17
48Elina LiljedahlD14 Kort (312)47:34+25:2916:17
54Fredrik SmedbergH45-2 (713)54:59+13:448:21
58Emil ViktorssonH13 (1083)37:53+11:439:50
60Ola SöderbergH40 Kort-1 (820)53:34+15:069:22
61Josefine AlbinssonD45 (859)46:31+11:1110:22
61Paul OlssonChallenge H 10 (442)2:18:31+1:08:0314:01
63Henrik ViktorssonH40 Motion (456)1:26:23+32:0315:37
64Emil AlbinssonH11 (1108)28:37+8:059:48
70Anton FilipssonH21-1 (853)1:26:27+21:379:11
72John D SöderbergH21 Motion (406)2:13:15+1:17:2419:58
85Olof OlssonU1 (2187)22:06+7:4513:14
93Agneta EmilssonD40 Kort-1 (655)57:14+23:4113:57
110Carin ErlandssonD55 Kort (582)1:14:38+45:0224:52
118Elvira LjungbergD13 (1017)54:52+25:0314:30
124Magnus EmilssonH40 Kort-1 (820)1:12:20+33:5212:40
128Pierre DanielssonH45 Kort-1 (980)54:55+21:1411:07
129Barbro KärvhagD50 Kort (901)45:46+17:5414:26
129Willy OlssonH65 Kort (958)50:07+18:3514:29
138Max KärvhagOpen 5 (2438)51:42+21:5615:17
140Ingrid SöderbergD21 Kort-1 (837)1:09:37+35:4014:48
140Tova DanielssonD14 (924)1:00:19+29:1515:16
140Jonas K JohanssonH45 Kort-1 (980)57:07+23:2611:33
151Anna ViktorssonD11 (851)56:32+35:5819:25
159Per ErlandssonH55 Kort (872)1:16:27+42:2117:08
159Oskar SöderbergU1 (2187)25:34+11:1315:18
179Peter LiljedahlH45 Kort-1 (980)1:18:51+45:1015:57
Ola OlssonH45 Kort-1 (980)ej start
Sven Olle SöderbergH65 Kort (958)ej start
Oscar OlssonChallenge H 10 (442)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser