Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 5

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Sundbybergs IK

102 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Rune CarlssonH80 (240)34:2711:43
5Tyko SmedbornOpen 1 (777)21:28+3:079:03
6Kajsa BogrenD14 (924)33:52+2:488:34
7Ella EricsonD16 Kort (253)54:52+12:5113:43
7Anna FalkD40 (496)39:23+2:378:11
8Matilda LindhD14 (924)35:14+4:108:55
9Malin RobertssonD17-20 Kort (207)58:04+9:4513:32
9Arvid HellbergU1 (2187)16:55+2:3410:07
11Jan FalkH70 Motion (294)50:01+10:4415:12
13Joakim Skantze2-days Difficult (70)49:16+14:589:33
15Anders WettemarkH65 Motion (231)1:02:34+18:1216:49
15Mårten Thalén2-days Middle (146)49:40+17:5912:13
16Stefan AbrahamssonH50 Motion (409)53:41+10:2011:43
17Sigrid CarlssonD13 (1017)38:01+8:1210:03
17Emelie TillegårdChallenge D 5 (445)52:18+15:2210:47
18Viktor EricsonH12 Kort (228)26:50+7:4110:51
18Ronny FalkH45-1 (730)51:08+7:077:46
19Margareta Huitfeldt AhlqvistD65 (320)41:05+8:3513:20
26Jan-Olof BogrenH50-2 (739)50:26+10:008:39
27Mats KaijserOpen 11 (308)1:14:22+31:4813:46
28Maja FalkD10 (1269)25:03+6:1310:15
28RANDI RobertssonChallenge D 10 (268)2:23:48+44:5714:37
32Kristoffer TengrothH16 (1024)44:12+7:047:55
34Sofia BengtssonD18 Elit 2 (265)1:07:09+18:4712:59
34Christian LindhH18 (472)1:07:09+21:5410:45
34Ronja StåhlD13 (1017)41:19+11:3010:55
36Göran DoyleH60 Kort (990)38:29+7:0210:20
43Carina DoyleD55 (669)44:50+10:1312:07
45Bengt MellinH55 Motion (262)1:45:02+59:5823:55
47Martin KihlH17-20 Kort (293)2:27:21+1:50:1829:07
47Göran JonssonH50-2 (739)56:01+15:359:37
47Lisa ErikssonD21 Motion (510)1:08:01+24:5515:15
50Jonatan StåhlH15 (929)54:02+16:429:55
50Vilde WoldD14 (924)42:31+11:2710:45
50Gunilla RudanderD50 Kort (901)35:53+8:0111:19
50Johan SmedbornChallenge H 10 (442)1:56:34+46:0611:47
51Ida Skantze2-days Middle (146)1:16:32+44:5118:51
53Niklas CarlssonH18 Elit (573)54:50+10:097:42
54Anders TillegårdH40 (1146)1:03:11+14:468:26
56Sindre WoldH18 (472)1:17:09+31:5412:21
59Jörgen AhlqvistH65 Kort (958)41:10+9:3811:53
60Joel Thalén2-days Middle (146)1:45:00+1:13:1925:51
61Elisabeth MellinD50 Motion (592)1:11:03+23:5520:35
62Börje WahlgrenH65 Kort (958)41:15+9:4311:55
63David MellinH21-1 (853)1:25:14+20:249:03
64John ÖstlundH70 (607)49:48+13:5213:38
67Liisa WettemarkD21 Kort-1 (837)51:28+17:3110:57
67Simon MellinH21 Kort-1 (1006)1:16:59+29:109:56
68Thomas LundinOpen 6 (571)1:51:08+1:01:4719:21
70Tove SundD21 Kort-1 (837)52:18+18:2111:07
71Edvin SkantzeU2 (1872)26:08+8:4810:40
76Rasmus KihlH16 (1024)49:26+12:188:51
78Madelene BjernulfD55 Kort (582)44:40+15:0414:53
80Vera BogrenD18 (475)1:33:21+48:1919:05
81Jonas CarlssonH20 Elit (617)1:41:01+36:2210:45
83Jan KihlH55 Kort (872)48:49+14:4310:56
85Meta NordesjöD18 (475)1:47:24+1:02:2221:57
85Anders BengtssonH50-2 (739)1:05:45+25:1911:17
88Robert NordesjöH45 Motion (509)1:37:38+57:4219:50
89Charlotte StåhlD45 Kort-1 (747)47:47+15:3013:29
91Caroline IvarssonD21-2 (671)1:30:54+35:5213:24
92Jonas EricsonH50 Kort-1 (778)52:17+19:0711:27
95Astrid SimonssonD18 Elit (551)1:21:13+34:1114:22
101Mårten SundH21-1 (853)1:37:25+32:3510:21
101Mats CarlssonH50-2 (739)1:09:05+28:3911:52
102Ronny NordgrenH55 (967)54:00+21:3410:26
103Morgan KarlssonH21-1 (853)1:38:26+33:3610:27
106Anders KolmskogH45-1 (730)1:12:04+28:0310:57
109Cecilia WestströmD50 (838)51:17+22:1113:04
111Jan LindhH50 Kort-1 (778)57:31+24:2112:36
114Magnus AnderssonH40 Kort-1 (820)1:07:49+29:2111:52
118Urban StåhlH45 Kort-1 (980)52:41+19:0010:39
122Tuva FalkD14 (924)55:00+23:5613:55
122Hans OlsénH50-2 (739)1:21:28+41:0213:59
137Sissel WidehagOpen 5 (2438)51:36+21:5015:15
141Ebba NordesjöD45 Kort-1 (747)1:10:49+38:3220:00
142Tobias AbrahamssonH16 (1024)1:03:22+26:1411:21
142Liselott KihlD50 (838)1:06:55+37:4917:04
145Ingegerd CarlssonD50 Kort (901)49:56+22:0415:45
157Ylva LundinOpen 4 (995)2:12:01+1:31:4826:46
169Åsa LindhD50 Kort (901)1:13:36+45:4423:13
179Henrik PerssonH40 (1146)1:31:02+42:3712:10
180Peter SundH60 Kort (990)1:23:04+51:3722:19
182Ludvig SundströmU2 (1872)33:26+16:0613:38
185Ingrid TillegårdD10 (1269)41:44+22:5417:06
188Irma WidehagD10 (1269)42:28+23:3817:24
216Hanna Von ZweigbergkOpen 5 (2438)58:32+28:4617:19
240Botvid SimonssonH10 (1337)48:10+33:1019:44
271Kajsa PerssonOpen 3 (2726)52:04+30:2031:10
272Tina KolmskogOpen 3 (2726)52:05+30:2131:11
275Thomas WidehagOpen 5 (2438)1:05:55+36:0919:30
326Polly von ZweigbergkU1 (2187)35:07+20:4621:01
327Magdalena WoldOpen 3 (2726)59:09+37:2535:25
341Olof RobertssonOpen 3 (2726)1:01:13+39:2936:39
347Filip KarlströmOpen 3 (2726)1:02:07+40:2337:11
348Pontus AbrahamssonOpen 3 (2726)1:02:11+40:2737:14
401Esther von ZweigbergkOpen 5 (2438)1:42:31+1:12:4530:19
Betty PerssonInskolning (2140)fullföljt
Erik TillegårdInskolning (2140)fullföljt
Gustav TillegårdInskolning (2140)fullföljt
Jakob MellinH17-20 Kort (293)ej godkänd
Eskil WidehagH13 (1083)ej godkänd
Ellen HellesöyD17-20 Kort (207)ej start
Joel RudanderH17-20 Kort (293)ej start
Anna BogrenD50 Kort (901)ej start
Malin BörjesjöChallenge D 10 (268)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser