Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 5

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Sundsvalls OK

187 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Susanne LiukkonenD40 (496)36:59+0:137:41
2Kadri KalvoD21 Motion (510)44:59+1:5310:05
2Eddie EdströmChallenge H 10 (442)1:11:39+1:117:15
3Oskar VikströmH13 (1083)28:17+2:077:20
5Katharina SandströmD50 Motion (592)49:22+2:1414:18
6Frida VikströmD16 (875)37:36+3:128:08
6Pessi LiukkonenH45-2 (713)44:32+3:176:46
6Olov VikströmH45-2 (713)44:32+3:176:46
6Louise RohdénD21 Motion (510)48:54+5:4810:57
7Jenny ErlandssonD40 Kort-1 (655)38:35+5:029:24
9Sara LundstenD21 Kort-1 (837)41:40+7:438:51
10Hugo NordlanderH11 (1108)23:14+2:427:57
10Uno JohanssonH55 Kort (872)37:58+3:528:30
11Martin LundgrenH35 Kort (1001)45:23+6:167:21
13Ellinor FranssonD21-2 (671)1:04:00+8:589:26
13Wilmer RexH11 (1108)23:24+2:528:00
13Clary RexD45 Motion (966)47:15+8:0013:11
14Peter HanssonH55 Kort (872)39:43+5:378:54
15Rickard AnderssonChallenge H 5 (390)47:41+8:049:51
16Lovisa DufvaD11 (851)26:43+6:099:10
16Gustav NystedtOpen 9 (584)1:10:21+15:199:11
18Julia EdströmD21 Kort-1 (837)43:45+9:489:18
18Kjell AnderssonH70 Motion (294)54:49+15:3216:39
19Johan NordinH20 (281)1:29:05+33:0611:58
19Anders ErlandssonH40 Kort-2 (789)45:18+8:087:51
20Mattias BerglundH40 Motion (456)1:06:25+12:0512:00
21Stina NordinD18 Elit (551)52:20+5:189:15
21Sebastian FalkH35 Motion (153)1:21:38+30:3014:20
22Thomas RexH40 (1146)55:19+6:547:23
22Rolf JohanssonH50 Kort-1 (778)39:58+6:488:45
23Kristina NordlanderD40 Kort-1 (655)42:42+9:0910:24
23Vivian StorkampD50 Motion (592)58:59+11:5117:05
23Kerstin BrunnD70 Motion (211)1:02:44+22:0524:02
25Anna LampinenD17-20 Kort (207)1:14:21+26:0217:19
25Margareta NobornD70 Kort (357)45:51+7:2818:03
26Johanna SjölundD20 Elit (499)59:09+10:428:49
26Tobias EliassonH21 Kort-2 (1030)1:02:07+9:597:56
26Jonne LiukkonenH14 (1160)30:50+5:307:53
26Kajsa LakeD40 Motion (764)52:25+11:5613:49
26Magnus EdlundH45 Motion (509)59:38+19:4212:07
28Simon NordlanderH11 (1108)24:33+4:018:24
28Anders SjögrenH50 Kort-1 (778)40:41+7:318:55
29Alva EliassonD10 (1269)25:04+6:1410:16
29Fredrik NordlanderH40 Kort-2 (789)47:53+10:438:17
30Sten-Olov HellbergH70 Motion (294)1:03:39+24:2219:20
30Herman EliassonU1 (2187)18:53+4:3211:18
32Malin UnanderD35 Kort (631)43:59+9:4310:02
32Elin SvenssonD40 Kort-1 (655)45:49+12:1611:10
32Tommy FröjdH50 Kort-1 (778)41:14+8:049:02
33Annika CarlbergD21 Kort-1 (837)46:09+12:129:49
34Jenny NääsD35 (286)1:08:07+19:2811:08
35Elsa GranholmD12 (1025)26:45+5:079:17
36Jan NordinH55 (967)43:35+11:098:25
36Anna-Britt JohanssonD75 (210)1:29:14+50:5730:52
38Caroline HolmbergD21-2 (671)1:13:06+18:0410:46
38Axel LundgrenH14 (1160)32:23+7:038:16
40Anders LindholmH50 Kort-1 (778)42:36+9:269:20
41Hanna HugossonD18 Elit (551)54:46+7:449:41
41Albin ÅlinH40 Motion (456)1:15:28+21:0813:38
41Anders Meiton2-days Men (131)1:34:13+49:5113:11
42Fredrik GranholmOpen 7 (1692)32:33+9:5010:46
44Hedwig HaasD20 Elit (499)1:04:19+15:529:35
44Fabian PerssonH12 Kort (228)1:09:43+50:3428:13
45Roger HugossonH50-1 (836)51:56+13:178:53
45Ingrid PeterssonD70 Kort (357)52:46+14:2320:46
45Ivar LakeU2 (1872)24:49+7:2910:07
46Klara EdströmU2 (1872)24:52+7:3210:08
48Anna LundgrenD40 (496)48:07+11:2110:00
49Karin LarssonD40 Kort-1 (655)47:50+14:1711:40
49Gunnar BengtssonH70 Kort (920)35:34+7:4312:36
50Anders AxlingH21 Elit 2 (662)1:36:08+12:128:17
50Linda EdströmD21-2 (671)1:16:13+21:1111:14
50Peter LoréH35 Kort (1001)51:32+12:258:21
51Katarina JohanssonD21 Kort-1 (837)48:56+14:5910:24
51Pär-Mikael PerssonH45 Motion (509)1:16:31+36:3515:33
51Birgitta HammarbergD55 Motion (356)1:12:48+36:1823:33
52Martin StorkampH18 Elit 2 (534)1:01:18+15:429:12
52Catrin JohanssonD45 Kort-1 (747)42:33+10:1612:01
52Marie GustafssonD55 (669)46:12+11:3512:29
53Åke JohanssonH70 Motion (294)1:52:21+1:13:0434:08
54Cecilia EdströmD50 Kort (901)36:14+8:2211:25
55Hannes LindahlH14 (1160)34:02+8:428:42
56Sara TimnerD40 (496)52:23+15:3710:53
56Ulrik FrödinH45 Kort-2 (992)47:13+12:179:32
56Ingrid Wiklander NylanderD65 Kort (470)47:28+13:4116:22
57Jenny DanielssonD21 Kort-1 (837)49:33+15:3610:32
58Oskar MårtenssonH14 (1160)34:15+8:558:45
58Anna HammarbergD35 Kort (631)48:03+13:4710:58
58Elisabet LundgrenD65 Kort (470)48:18+14:3116:39
59Julia NordlanderD14 (924)44:20+13:1611:13
60Lars HenrikssonH45-2 (713)56:52+15:378:38
60Ivar GranholmU2 (1872)25:37+8:1710:27
62Magnus EngbergH45 Kort-2 (992)47:48+12:529:39
63Irené LarssonD35 Motion (351)1:56:03+1:10:4029:18
63Anna-Karin JeppssonOpen 2 (501)1:00:46+33:5517:01
66David HolmbergH21 Elit 2 (662)1:41:29+17:338:45
67Jerry LarssonH45 Kort-2 (992)48:15+13:199:44
68Nils LundgrenH16 (1024)48:30+11:228:41
69Jill JohanssonD21-2 (671)1:19:56+24:5411:47
70Alice LarssonD12 (1025)29:51+8:1310:21
73Mats JohanssonH45 Motion (509)1:25:49+45:5317:26
74Oskar ErlandssonH11 (1108)29:17+8:4510:01
75Anders VedinH21 Elit 2 (662)1:44:41+20:459:01
75Irmelie EnströmD13 (1017)48:00+18:1112:41
76Alex AnderssonH10 (1337)22:37+7:379:16
76Magnus JonssonH40 Kort-2 (789)58:40+21:3010:10
77Jenny UnanderD40 (496)1:00:25+23:3912:33
77Hans JohanssonH45-2 (713)1:01:20+20:059:19
79Lena AnderssonD40 Kort-1 (655)53:59+20:2613:10
81Gunilla RohdénD60 Kort (442)1:09:57+40:2324:02
82AnnCatrin ValfridssonD50 Motion (592)1:24:43+37:3524:33
84Anna ÅlinD21 Kort-1 (837)54:09+20:1211:31
87Truls LindholmH18 Elit 2 (534)1:16:32+30:5611:29
87Rickard KarlssonH45 Motion (509)1:36:05+56:0919:31
89Anna NystedtD21-2 (671)1:28:19+33:1713:01
89Ebba AnderssonD12 (1025)31:25+9:4710:54
90Astrid RexD13 (1017)49:55+20:0613:12
94Torbjörn AnderssonH45 Kort-2 (992)51:21+16:2510:22
96Karin LindD40 Motion (764)1:09:52+29:2318:26
98Markus FrödinH40 (1146)1:10:20+21:559:24
102Stefan IvarssonH35 Kort (1001)59:47+20:409:41
102Björn AbelssonH65 (766)55:57+18:0613:30
103Sören JanssonH75 (592)1:16:33+44:0423:11
105Johan AgåsH45 Kort-2 (992)53:00+18:0410:42
105Alexander DufvaU1 (2187)23:04+8:4313:48
107Wilma LarssonD11 (851)39:21+18:4713:31
109Mattias LarssonH11 (1108)32:05+11:3310:59
109Josefin BarckD40 Kort-1 (655)1:06:10+32:3716:08
110Henrik LundgrenH40 Kort-2 (789)1:05:11+28:0111:17
112Tina JohanssonD45 Motion (966)1:09:38+30:2319:27
116Ida JohanssonD21 Kort-1 (837)1:00:02+26:0512:46
116Björn JohanssonH16 (1024)55:50+18:4210:00
117Josef AnderssonH40 Kort-2 (789)1:06:37+29:2711:32
118Elis LiukkonenH11 (1108)33:07+12:3511:20
119Charlotte VikströmD45 (859)57:34+22:1412:50
120Ylva SandströmD12 (1025)36:07+14:2912:32
122Erik ToomingasH21-2 (800)1:43:14+37:4410:51
122Kristina PerssonD45 Motion (966)1:12:47+33:3220:19
123Stina LindholmD12 (1025)36:27+14:4912:39
123Pia LindholmD50 (838)54:40+25:3413:56
126Jonas ÅkerdahlH21 Kort-2 (1030)1:27:07+34:5911:08
127Tomas JohnssonH21-2 (800)1:45:48+40:1811:07
127Kaspar EricssonH10 (1337)25:50+10:5010:35
127Anna DufvaD40 Motion (764)1:28:08+47:3923:15
128Lukas JohanssonH14 (1160)43:07+17:4711:01
130Moa KarlssonD10 (1269)34:17+15:2714:03
130Michael LarssonH45 Kort-2 (992)58:10+23:1411:45
130Jan ÖstmanH55 Kort (872)58:03+23:5713:00
131Jan HammarbergH65 Kort (958)50:15+18:4314:31
136Emma JohanssonD12 (1025)39:20+17:4213:39
136Tomas EdströmH50 Kort-1 (778)1:07:31+34:2114:48
139Edvin LakeH12 (1032)41:57+18:5313:53
139Ove JanssonH60 Kort (990)52:06+20:3914:00
140Tore LundgrenH70 Kort (920)45:45+17:5416:13
144Eva WestinD45 Motion (966)1:21:18+42:0322:42
145Helena KarlssonD40 Motion (764)1:57:09+1:16:4030:54
148Emil LundgrenH10 (1337)27:14+12:1411:09
149Petter ErlandssonH13 (1083)59:16+33:0615:23
152Torbjörn JohanssonH55 Kort (872)1:06:58+32:5215:00
153Tyra KarlssonD13 (1017)1:08:40+38:5118:09
156Jesper UnanderH12 (1032)48:33+25:2916:04
162Robin EdlundH15 (929)2:27:43+1:50:2327:09
162Satu SvedbergOpen 5 (2438)53:56+24:1015:57
165Frida SvedbergOpen 5 (2438)53:58+24:1215:57
173Albin SöderbergH11 (1108)43:30+22:5814:53
183SARA HANSSONOpen 7 (1692)46:28+23:4515:23
187Anton SöderbergH14 (1160)54:50+29:3014:01
199Elisabet EngbergU2 (1872)34:38+17:1814:08
205Tomas KristoferssonH40 (1146)1:53:09+1:04:4415:07
222Per SöderbergOpen 5 (2438)59:30+29:4417:36
238Agnes FeilU1 (2187)29:08+14:4717:26
261Sofia MårtenssonU2 (1872)39:08+21:4815:58
267Freja LoréU2 (1872)40:04+22:4416:21
306Ylvalie EnströmU1 (2187)34:02+19:4120:22
316Petronella EnströmOpen 5 (2438)1:12:07+42:2121:20
399Filip PerssonU1 (2187)44:47+30:2626:48
412Elin FrödinU1 (2187)50:51+36:3030:26
414Jennifer FrödinU1 (2187)51:30+37:0930:50
458Anna WidmanOpen 3 (2726)2:50:59+2:29:151:42:23
Elsa LakeInskolning (2140)fullföljt
Jonas LindInskolning (2140)fullföljt
Olle LoréInskolning (2140)fullföljt
Wilma UnanderInskolning (2140)fullföljt
Oscar SundlöfH20 Elit (617)ej godkänd
Signe FeilD10 (1269)ej godkänd
Anna NordinD45 (859)ej godkänd
Johanna ÖhmanD35 Motion (351)ej godkänd
Jonna JungåkerD18 Elit (551)ej start
Ann JohanssonD18 (475)ej start
Caroline JohanssonD17-20 Kort (207)ej start
Sofie FröjdD15 (801)ej start
Nelly PerssonD15 (801)ej start
Elin UnanderD15 (801)ej start
Simon DalebrandH16 Kort (197)ej start
Alva LarssonD14 (924)ej start
Tove EricssonD13 (1017)ej start
Ebba LindholmD12 (1025)ej start
Arvid CarlssonH12 (1032)ej start
Tomas UnanderH35 Kort (1001)ej start
Tony DalebrandH45 Kort-2 (992)ej start
Thomas JohanssonH50 Kort-1 (778)ej start
Johan PerssonH21 Motion (406)ej start
Lars LundbergH40 Motion (456)ej start
Sanne AbelssonOpen 3 (2726)ej start
Pär-Albin PerssonOpen 5 (2438)ej start
Bo NobornOpen 8 (1300)ej start
Stina Feil2-days Women (67)ej start
Mattias Agås2-days Men (131)ej start
Knut LindholmInskolning (2140)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser