Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 5

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Tjällmo-Godegårds OK

49 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Nils-Erik ÅbergH85 (87)54:45+4:3318:56
4Anders SvenskH50-2 (739)43:40+3:147:30
5Anders ÅbergH65 (766)39:01+1:109:25
5Sten GranathH65 Motion (231)53:44+9:2214:26
6Tobias TrofastH40 Kort-2 (789)40:55+3:457:05
7Erik KarlssonH40 Kort-2 (789)41:05+3:557:07
10Arvid KarlssonU1 (2187)16:58+2:3710:09
11Linus ÅbergOpen 11 (308)59:51+17:1711:05
14Andreas KarlqvistH40 Kort-2 (789)43:31+6:217:32
15Alice ErikssonD12 (1025)24:53+3:158:38
16Alva SvenskD13 (1017)37:20+7:319:52
19Håkan SamorH35 (318)1:04:49+13:508:19
21Martin AllardH21 Motion (406)1:19:13+23:2211:52
22Marie SvenskD40 Kort-2 (637)40:23+6:519:56
26Rikard ErikssonH40 Kort-2 (789)46:54+9:448:07
28Johan GranathOpen 7 (1692)31:30+8:4710:25
29Arvid TrofastH10 (1337)19:02+4:027:48
31Malin LarssonOpen 3 (2726)32:10+10:2619:15
36Rolf AxelssonH60 (671)44:46+10:029:36
36Per-Martin GustavsonH65 (766)44:33+6:4210:45
40Annalena AxelssonD35 (286)1:13:00+24:2111:56
42Rasmus JonssonH18 (472)1:10:13+24:5811:15
47David GranathH35 (318)1:20:31+29:3210:20
51Emma ErikssonD14 (924)42:48+11:4410:50
52Ellen TrofastD11 (851)31:31+10:5710:49
64Karin AlmOpen 4 (995)1:10:29+30:1614:17
71Ludvig KarlqvistH12 (1032)31:34+8:3010:27
71Patrik AlmOpen 4 (995)1:12:35+32:2214:43
73Marianne NymanD55 (669)49:29+14:5213:22
75Karl HjärtsjöH12 (1032)32:15+9:1110:40
81James MelanderH40 Kort-2 (789)59:31+22:2110:18
88Oscar SvenskH10 (1337)23:15+8:159:31
90Anna KarlqvistD40 Kort-2 (637)56:57+23:2514:01
97Sven GranathOpen 7 (1692)38:11+15:2812:38
108Marianne AxelssonD55 (669)1:04:06+29:2917:19
115Lovisa JonssonD11 (851)40:28+19:5413:54
133Linnea JonssonD15 (801)1:12:21+39:2816:08
144Lars StrömH65 (766)1:21:55+44:0419:47
179Anna GranathOpen 7 (1692)46:00+23:1715:13
182Rickard SöderbergOpen 5 (2438)55:04+25:1816:17
208Ebba HjärtsjöD10 (1269)46:22+27:3219:00
216Oskar KarlqvistH10 (1337)37:49+22:4915:29
247Lisa SamorOpen 7 (1692)56:01+33:1818:32
256Sara JonssonOpen 3 (2726)51:05+29:2130:35
377Agnes SöderbergU1 (2187)40:07+25:4624:01
Emil SöderbergH13 (1083)ej godkänd
Daniel JonssonH12 (1032)ej godkänd
Anna-Lena AhlgrenD35 Motion (351)ej godkänd
Torbjörn JonssonOpen 3 (2726)ej godkänd
Sofia NorinD21 Kort-1 (837)ej start
Barbro GustavsonD65 Motion (243)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser