Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 5

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

OK Tor

62 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Magnus ÖhlingH40 Kort-2 (789)40:27+3:177:00
7Alf LundkvistH80 (240)44:55+10:2815:16
12Wilma LarssonD15 (801)37:51+4:588:26
13Casper KarlssonH11 (1108)23:24+2:528:00
13Stig LandstorpH70 (607)39:08+3:1210:43
16Jesper HedarH17-20 Kort (293)59:40+22:3711:47
18Cecilia JonssonD40 Kort-1 (655)41:21+7:4810:05
19Linda RinaldoD35 (286)59:08+10:299:40
21Marie HedarD45 Kort-1 (747)37:29+5:1210:35
25Eva HallD40 Kort-1 (655)42:53+9:2010:27
27Rasmus HedarH12 Kort (228)31:23+12:1412:42
29Malin JacobsonD35 (286)1:05:00+16:2110:38
31Erika JedarD40 Kort-1 (655)44:28+10:5510:50
34Eva LindD55 Motion (356)1:04:22+27:5220:49
37Anders HolmqvistH45 Motion (509)1:05:35+25:3913:19
41Ella JacobsonD10 (1269)26:23+7:3310:48
42Casper HedarH15 (929)52:51+15:319:42
42Britt-Marie SjöbergD70 (252)1:04:39+32:1221:46
45Carin MagnussonD40 Kort-1 (655)47:17+13:4411:31
46Karl ZensH60 (671)46:29+11:459:58
47Johan KarlssonH40 Kort-2 (789)52:10+15:009:02
48Klara JedarD12 Kort (249)1:01:33+41:0225:32
53Peter JohnsonChallenge H 5 (390)1:09:08+29:3114:17
54Joel MagnussonH14 (1160)34:01+8:418:41
56Arne KarlssonH70 Kort (920)36:45+8:5413:01
57Ludvig HolmqvistH15 (929)55:59+18:3910:17
58Håkan KarlssonH40 Kort-2 (789)55:05+17:559:32
72Linda ÖhlingChallenge D 5 (445)1:28:55+51:5918:20
77Katarina VestinOpen 2 (501)1:20:09+53:1822:27
80Pär VestinH40 Motion (456)1:47:08+52:4819:22
82Helen MagnussonD45 Kort-1 (747)46:42+14:2513:11
90Katarina OlssonD45 Kort-1 (747)47:50+15:3313:30
102Helén ErikssonD35 Kort (631)1:01:38+27:2214:04
103Ingrid OlssonD14 (924)50:17+19:1312:43
104Filippa RydensjöD12 (1025)33:51+12:1311:45
105Sven-Erik SjöbergH70 Kort (920)41:39+13:4814:46
106Pablo MagnussonH12 (1032)35:04+12:0011:36
109Tomas AnderssonH55 (967)55:21+22:5510:42
128Anton JedarH13 (1083)52:19+26:0913:35
128Daniel NorwaldH40 Kort-2 (789)1:11:50+34:4012:26
134Leif MalmquistH65 Kort (958)51:21+19:4914:50
137Josefine JonssonD14 (924)1:00:08+29:0415:13
155Agnes OlssonD14 (924)1:11:17+40:1318:02
177Daniel BoströmH35 Kort (1001)1:32:41+53:3415:01
181Peter VestinH11 (1108)46:36+26:0415:57
192Johan VestinH14 (1160)56:49+31:2914:31
200Anders HedarOpen 3 (2726)45:40+23:5627:20
210Anki ZensOpen 3 (2726)46:40+24:5627:56
214Mikael HogréusOpen 7 (1692)49:41+26:5816:27
236Eva HogréusOpen 7 (1692)53:53+31:1017:50
240Torgny LundkvistOpen 7 (1692)54:50+32:0718:09
313Astrid JacobsonU1 (2187)34:19+19:5820:32
316Eva LundkvistOpen 3 (2726)57:26+35:4234:23
343Nike RinaldoU1 (2187)36:57+22:3622:07
344Sigge RinaldoU1 (2187)36:59+22:3822:08
345Elsa NorwaldU1 (2187)37:00+22:3922:09
360Carlos Aristondo MelgarOpen 3 (2726)1:03:22+41:3837:56
403Alice NorwaldU1 (2187)45:45+31:2427:23
André ÖhlingInskolning (2140)fullföljt
Stina JonssonD16 Kort (253)ej godkänd
Arvid RinaldoH40 Kort-2 (789)ej godkänd
Anette LarssonD45 (859)ej godkänd
Lina HolmqvistD12 Kort (249)ej start
Jörgen JonssonH40 Kort-2 (789)ej start
Eva LundkvistOpen 8 (1300)ej start
Åsa ForsumChallenge D 10 (268)ej start
Pernilla NorwaldChallenge D 5 (445)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser