Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 5

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Trollhättans SOK

123 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Aina EdgrenD21 Elit 2 (180)1:19:33+12:049:30
4Linus BacklundH14 Kort (375)29:08+4:059:48
4Bengt NorrmanH50 Kort-2 (763)35:16+1:427:44
9Torbjörn NyströmH55 Motion (262)55:52+10:4812:43
10Jonas GustafssonH40 Kort-2 (789)41:20+4:107:09
11Elias EkvallH18 Elit (573)48:45+4:046:50
11Björn KristianssonH45-1 (730)48:50+4:497:25
13Malin KristianssonD15 (801)38:04+5:118:29
13Lina AnderssonChallenge D 10 (268)1:59:25+20:3412:08
14Alva BjörkD11 (851)25:36+5:028:47
14Nina Schmidt2-days Middle (146)49:28+17:4712:11
19Elvira BjörklundD20 Elit (499)57:14+8:478:32
19Per IvarssonH65 (766)42:26+4:3510:14
20Adam JohanssonH20 (281)1:29:11+33:1211:59
20Gitte KristianssonD45 Motion (966)48:37+9:2213:34
20Siri BjörklundOpen 4 (995)56:28+16:1511:27
23Anna KristianssonD20 (349)59:42+12:1111:08
23Susanne Wiklund BjörkD45 (859)40:52+5:329:07
24Linus KristianssonH15 (929)47:13+9:538:40
24Arvid BjörkH13 (1083)32:44+6:348:30
24Lennart EkvallH55 Kort (872)40:55+6:499:10
24Clara BerlinChallenge D 10 (268)2:15:14+36:2313:45
26Niklas AnderssonOpen 12 (366)2:37:53+1:17:2815:46
29Gunilla EdgrenD50 Kort (901)33:41+5:4910:37
30Ulf NyströmH55 (967)42:26+10:008:12
31Johan KarlssonH60 (671)44:08+9:249:28
34Philip EkbergH16 Kort (197)1:43:19+1:04:2225:42
34Thomas LundgrenH60 (671)44:40+9:569:35
35Sara SchmidtD21-2 (671)1:12:58+17:5610:45
35Åke AnderssonH50-2 (739)53:41+13:159:13
36Julia EkbergD14 Kort (312)41:22+19:1714:10
36Anders BjörkH40 (1146)1:00:02+11:378:01
37Arne Berlin2-days Middle (146)1:05:50+34:0916:12
38Lena WaernD70 (252)1:00:46+28:1920:27
38Fredrik EnglundOpen 10 (422)55:33+20:0314:12
39Janne MattssonH50-2 (739)54:14+13:489:19
40Elsa MartanderD11 (851)30:35+10:0110:30
41Martina StigssonD40 Kort-1 (655)46:59+13:2611:27
44Håkan SchmidtH55 (967)45:38+13:128:49
47Amanda HallénD21-2 (671)1:16:02+21:0011:12
49Veronica OckbornOpen 1 (777)30:08+11:4712:42
52Anders HolmedahlOpen 6 (571)1:36:18+46:5716:46
53Joakim AxelssonH35 Kort (1001)52:11+13:048:27
54Agnes WesterbergD20 Elit (499)1:09:20+20:5310:20
56Oskar WesterbergH10 (1337)21:36+6:368:51
56Martin MandingerH50 Kort-2 (763)44:11+10:379:41
57Martin SchagerlindH35 Kort (1001)52:29+13:228:30
59Jonas MelénH45 Kort-2 (992)47:44+12:489:38
60Maja AnderssonD18 (475)1:08:22+23:2013:58
62Maria BjörklundD55 Motion (356)1:34:19+57:4930:31
63Jörgen HallénH50-2 (739)59:25+18:5910:12
64Ida KristianssonD18 Elit (551)59:09+12:0710:28
64Sofia GustafssonD40 Kort-1 (655)50:50+17:1712:23
64Malte AnderssonU1 (2187)20:37+6:1612:20
66Gunnar WaernH75 (592)55:56+23:2716:56
67Oskar HallénH21 Motion (406)1:58:18+1:02:2717:44
68Nils MelénH10 (1337)22:19+7:199:08
71Eskil LeonH10 (1337)22:26+7:269:11
73Lova ErikssonD11 (851)34:14+13:4011:45
73Edvin OckbornH11 (1108)29:16+8:4410:01
79Hugo MandingerH14 (1160)37:29+12:099:35
80Viggo AnderssonH10 (1337)22:51+7:519:21
80Lars EkbergH60 Kort (990)44:18+12:5111:54
81Eric BerlinH16 (1024)49:58+12:508:57
82Hans EkbergH60 Kort (990)44:26+12:5911:56
84Lennart KarlssonH70 Kort (920)38:51+11:0013:46
85Martina GabrielssonD40 Motion (764)1:05:45+25:1617:20
87Catharina KarlssonD55 (669)53:06+18:2914:21
89Joar TryggöH15 (929)1:03:20+26:0011:38
93Stefan JohanssonH55 (967)52:55+20:2910:14
94Lena AnderssonD40 Kort-1 (655)57:25+23:5214:00
95Lisa MartanderD35 Kort (631)57:15+22:5913:04
100Christoffer JohanssonH21-2 (800)1:36:52+31:2210:11
100Annika HallénD50 Motion (592)1:39:02+51:5428:42
100Stefan HornebrantOpen 7 (1692)38:32+15:4912:45
101Linda WesterbergD21-2 (671)1:44:09+49:0715:21
102Lisa JohannessonD21 Kort-1 (837)56:54+22:5712:06
102Moa ErikssonD13 (1017)51:27+21:3813:36
104Olof MartanderH45 Kort-2 (992)52:53+17:5710:41
105Madelen ErikssonOpen 3 (2726)39:17+17:3323:31
106Eskil TryggöH18 Elit (573)1:39:21+54:4013:57
107Sven Arne KarlssonH45-1 (730)1:13:07+29:0611:06
107Fredrik LeonOpen 3 (2726)39:22+17:3823:34
110Anna JohannessonD21 Kort-1 (837)58:11+24:1412:22
117Olle MelénH13 (1083)49:53+23:4312:57
119Oscar KarlssonH16 (1024)56:58+19:5010:12
121Mattias ErikssonOpen 8 (1300)50:38+22:4611:16
122Bo WesterbergH50 Kort-2 (763)57:42+24:0812:39
123Maria TryggöD50 Kort (901)44:55+17:0314:10
125Per-Fredrik AnderssonH40 Kort-2 (789)1:10:13+33:0312:10
131Anders BjörklundH16 (1024)1:00:43+23:3510:52
133Anders AxelssonH55 (967)59:49+27:2311:34
140Jennifer StigssonD11 (851)47:26+26:5216:18
141Ronja AnderssonD13 (1017)1:02:31+32:4216:32
142Ludvig KarlssonH12 (1032)42:53+19:4914:11
145Alma AppelgrenD13 (1017)1:03:32+33:4316:48
148Peter LarssonH60 Kort (990)54:35+23:0814:40
148Kristina NyströmOpen 3 (2726)42:26+20:4225:24
152Hilda MartanderD13 (1017)1:07:48+37:5917:56
154Thord EkströmH60 Kort (990)56:15+24:4815:07
157Filip JohanssonH16 (1024)1:07:24+30:1612:04
159Johan OckbornH45 Kort-2 (992)1:07:05+32:0913:33
165Margareta MandingerD50 Kort (901)58:53+31:0118:34
169Robin AnderssonH11 (1108)42:46+22:1414:38
176Bodil AhlströmOpen 7 (1692)45:42+22:5915:07
200Kerstin SvenssonOpen 7 (1692)48:21+25:3816:00
206Erik EkbergH11 (1108)1:08:57+48:2523:36
218Melker OckbornU1 (2187)28:05+13:4416:48
263Olivia GustafssonU2 (1872)39:16+21:5616:01
278Albin AppelgrenOpen 3 (2726)52:47+31:0331:36
279Cenny AppelgrenOpen 3 (2726)52:51+31:0731:38
310Anna LeonOpen 3 (2726)56:31+34:4733:50
336Lena WesterbergOpen 3 (2726)59:50+38:0635:49
347Lukas EnglundU2 (1872)1:02:51+45:3125:39
353Lena JohanssonOpen 3 (2726)1:02:41+40:5737:32
359Ulrika AppelgrenOpen 3 (2726)1:03:20+41:3637:55
385Selma LeonU1 (2187)41:09+26:4824:38
Oskar GustafssonInskolning (2140)fullföljt
Selma MartanderInskolning (2140)fullföljt
Alfred LeonH13 (1083)ej godkänd
Elise JohannessonD55 (669)ej godkänd
Karleric FranssonH85 (87)ej godkänd
Caroline AnderssonChallenge D 10 (268)ej godkänd
Josefine KristianssonD20 Elit (499)ej start
Amanda BacklundD18 (475)ej start
Frida StigssonD10 (1269)ej start
Erik BacklundH40 (1146)ej start
Tomas StigssonH50 Kort-2 (763)ej start
Åke JohannessonH60 Kort (990)ej start
Veronica OckbornOpen 2 (501)ej start
Bo KarlssonOpen 7 (1692)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser