Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 5

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Avesta OK

52 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
7Ola JernströmH50-1 (836)45:04+6:257:43
7Stefan NybergH55 (967)38:33+6:077:27
8Sara RudhD21 Motion (510)49:30+6:2411:05
11Hansi KrausH35 Motion (153)1:05:08+14:0011:26
12Oskar Karlsson2-days Difficult (70)49:05+14:479:31
14Mira-Li ErikssonD12 Kort (249)27:21+6:5011:20
19Elisabeth AssarssonD45 Motion (966)48:06+8:5113:26
20Karin StålOpen 7 (1692)29:40+6:579:49
29Liv NorbergD12 (1025)26:13+4:359:06
29Leif MarkfjärdChallenge H 10 (442)1:40:39+30:1110:11
34Solweig PalmD65 Kort (470)43:21+9:3414:56
34Fredrik PetterssonH21 Motion (406)1:25:53+30:0212:52
43Linus JernströmH14 Kort (375)42:41+17:3814:22
44Julia WannerD15 (801)44:41+11:489:58
45Ritva KärkkäinenD60 Kort (442)43:40+14:0615:00
46Fredrik BorgströmH40 Motion (456)1:16:21+22:0113:48
48Tindra JernströmD16 (875)43:28+9:049:24
48Lucas WannerH12 (1032)28:52+5:489:33
48Rose-Marie ForslundD35 (286)1:21:59+33:2013:25
51Titti RudhD55 Kort (582)40:52+11:1613:37
52Roland WareniusH60 (671)48:13+13:2910:20
52Lars LundénOpen 7 (1692)33:32+10:4911:06
63Lennart LundgrenH65 (766)47:57+10:0611:34
64Anna-Karin LövgrenD45 Kort-1 (747)44:01+11:4412:26
64Magnus LundinH45 Kort-2 (992)47:53+12:579:40
71Susanne LindD45 Kort-1 (747)45:10+12:5312:45
71Kristoffer MarkfjärdH21 Motion (406)2:11:05+1:15:1419:39
76Hedda BorgströmD11 (851)34:49+14:1511:57
79Marcus JohnssonH45-2 (713)1:01:34+20:199:21
83Viktor LundénH21-2 (800)1:31:36+26:069:37
89Lena LiljeforsD50 Kort (901)40:33+12:4112:47
92Niklas SöderlundH40 Kort-2 (789)1:01:43+24:3310:41
103Eva WareniusD55 Kort (582)56:39+27:0318:53
104Maria StrömbergD45 Kort-1 (747)51:22+19:0514:30
125Aino LeijonD21 Kort-2 (742)1:10:47+36:4114:52
134Linnea SjödinD15 (801)1:13:09+40:1616:19
146Björn MarkfjärdH21 Kort-2 (1030)1:34:27+42:1912:04
146Stig-Olof StålH70 Kort (920)47:17+19:2616:46
157My BlixtD14 (924)1:12:00+40:5618:13
162Tilda BorgströmD13 (1017)1:13:59+44:1019:34
171Jesper SöderlundH21 Kort-2 (1030)1:55:09+1:03:0114:43
178Klara SöderlundD13 (1017)1:28:07+58:1823:18
178Bo-Göran KarlssonOpen 8 (1300)1:00:42+32:5013:31
180Robin OlssonH21 Kort-2 (1030)2:25:21+1:33:1318:35
190Tilde BlixtD12 (1025)58:52+37:1420:26
216Svea BorgströmU1 (2187)27:59+13:3816:45
241Signe JernbergU1 (2187)29:21+15:0017:34
359Lotta BorgströmOpen 5 (2438)1:20:16+50:3023:44
Olivia Andersson ForslundInskolning (2140)fullföljt
Johan BlixtH21-2 (800)ej godkänd
Samuel BjörnChallenge H 10 (442)ej godkänd
Alexander SjödinChallenge H 10 (442)ej godkänd
Andreas ForslundH21-2 (800)ej start
Helena LundinD45 Kort-1 (747)ej start
Lennart VessbergH65 Kort (958)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser