Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 5

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

IK Uven

71 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Niklas LarssonH45 Motion (509)39:568:06
3Johan OlsonH18 Elit 2 (534)47:19+1:437:06
4Ingela HåkanssonD55 Motion (356)44:30+8:0014:24
9Helen AxelssonD55 Kort (582)33:12+3:3611:04
11Karin AxelssonD65 (320)39:16+6:4612:44
12Ville GrahnH17-20 Kort (293)53:59+16:5610:40
16Miriam NorénD65 Motion (243)52:17+12:5819:04
17Anna Ekbom OlsonD50 Motion (592)54:18+7:1015:44
19Stanley MattssonH65 Kort (958)36:51+5:1910:39
22Sara ForsbergD18 (475)55:35+10:3311:22
23Rosa JohanssonD65 Kort (470)41:05+7:1814:10
24Pia HendbergD50 Motion (592)59:16+12:0817:10
28Martin FagerströmOpen 12 (366)2:46:44+1:26:1916:39
29Hanna BoquistD18 (475)57:08+12:0611:41
30Linda AxelssonOpen 7 (1692)31:41+8:5810:29
31Gustav BoquistH21-1 (853)1:18:13+13:238:18
32Johan BjörckH16 Kort (197)1:30:39+51:4222:32
33Robert HallbergH50 Kort-2 (763)42:11+8:379:15
39Victor BeischerH12 (1032)27:51+4:479:13
42Ingrid ToresäterD12 Kort (249)40:06+19:3516:38
43Alice BarreforsD18 (475)1:01:57+16:5512:40
51Christina VestergrenD50 Motion (592)1:08:18+21:1019:47
53Anton HemlinH21 Kort-2 (1030)1:11:54+19:469:11
56Mattis HallbergH20 Elit (617)1:25:19+20:409:05
56Agneta TörnkvistD45 Kort-1 (747)43:16+10:5912:13
58Inga GustavssonD70 Kort (357)1:08:44+30:2127:03
64Torbjörn GrahnH50 Kort-2 (763)45:35+12:019:59
65Johan GrahnH16 (1024)48:27+11:198:40
66Janneke SnijderD18 (475)1:14:07+29:0515:09
69Josefina KristenssonOpen 3 (2726)35:28+13:4421:14
70Hans ForsbergH50 Motion (409)1:32:45+49:2420:15
73Mathilde SnijderD13 (1017)46:59+17:1012:25
78Annika AasaD50 (838)45:12+16:0611:31
80Lennart GustavssonH70 Kort (920)38:18+10:2713:34
84Elisabet HemlinD55 Kort (582)46:46+17:1015:35
88Anna GrahnD45 Kort-1 (747)47:30+15:1313:25
94Simon GrahnH10 (1337)23:38+8:389:41
105Agneta LarssonD45 Kort-1 (747)51:37+19:2014:34
111Jacob GrahnH13 (1083)49:02+22:5212:44
112Anneli KarlsmoD45 Kort-1 (747)52:59+20:4214:58
115Emelie RönnborgD15 (801)1:02:34+29:4113:57
119Anna RönnborgD40 Kort-1 (655)1:19:52+46:1919:28
123William RönnborgH12 (1032)37:05+14:0112:16
123Karl-Axel JohanssonH70 Kort (920)43:55+16:0415:34
124Henrik CarlssonH55 Kort (872)56:57+22:5112:46
128Emelie HendbergOpen 3 (2726)40:58+19:1424:31
129Jan GrahnH45-1 (730)1:29:18+45:1713:34
131Gunnar HåkanssonH55 Kort (872)58:10+24:0413:02
136Albin KarlsmoH11 (1108)35:44+15:1212:14
138Tineke van den BroekD40 Motion (764)1:36:59+56:3025:35
141Jonas HemlinH21 Kort-2 (1030)1:33:03+40:5511:53
141Catarina FagerströmOpen 4 (995)1:42:36+1:02:2320:48
143Cecilia BjörckD45 Kort-1 (747)1:15:32+43:1521:20
143Mats RönnborgH45 Kort-2 (992)1:00:03+25:0712:07
150Tomas CahierH40 Kort-2 (789)1:49:00+1:11:5018:53
158Ulric BjörckH45 Kort-2 (992)1:06:57+32:0113:31
158Stefan JönssonOpen 7 (1692)43:30+20:4714:24
159Jan AxelssonOpen 7 (1692)43:34+20:5114:25
160Håkan SalbergH45 Kort-2 (992)1:07:08+32:1213:33
168Ella BjörckD14 (924)1:24:08+53:0421:17
171Lennart OlssonH70 Kort (920)1:04:52+37:0123:00
184Arjan SnijderH45 Kort-2 (992)1:26:34+51:3817:29
195Elin SalbergD10 (1269)43:42+24:5217:54
238Anna BeischerOpen 7 (1692)54:28+31:4518:02
244Simone SnijderU2 (1872)37:50+20:3015:26
340Sara CahierOpen 3 (2726)1:01:03+39:1936:33
390Agnes CahierU1 (2187)42:13+27:5225:16
421Hanna SalbergU1 (2187)54:37+40:1632:42
426Vera FagerströmU1 (2187)59:21+45:0035:32
427Vilhelm FagerströmU1 (2187)1:00:03+45:4235:57
Pierre NyquistH21 Kort-2 (1030)ej godkänd
Hanna NyquistD21 Kort-2 (742)ej start
Mikael BjörckH12 (1032)ej start
Carin RudolfssonD50 (838)ej start
Inger HallbergD75 (210)ej start
Anne FagerbergD50 Motion (592)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser