Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 5

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

SOK Viljan

70 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Emma RindstigD12 Kort (249)20:318:30
1Sven MikkelsenH50 Motion (409)43:219:27
2Lennart KalénH60 Kort (990)31:43+0:168:31
5Leif CarlssonH60 Kort (990)32:16+0:498:40
10Tord HultbergH40 Kort-1 (820)42:03+3:357:21
11William ElfstrandH12 Kort (228)24:49+5:4010:02
12Marie MikkelsenD40 Motion (764)47:15+6:4612:28
12Elin Johansson2-days Easy (72)53:25+11:5314:55
16Elisabet MikkelsenD16 Kort (253)1:04:00+21:5916:00
17Allan HåkanssonH80 (240)53:16+18:4918:07
20Arne ErlandssonChallenge H 5 (390)50:43+11:0610:28
20Åsa Bergfors2-days Women (67)1:04:06+26:4412:37
22Tony LövdahlH40 Kort-1 (820)45:23+6:557:56
22Stefan Petersson2-days Middle (146)54:52+23:1113:30
26Våge RindstigH45 Kort-1 (980)39:34+5:538:00
28Sten GunnarssonH55 Kort (872)41:56+7:509:24
29Johan EvebornH45 Motion (509)1:01:16+21:2012:27
32Vendela SturekD12 (1025)26:27+4:499:11
33Ann BrenanderD55 Kort (582)38:25+8:4912:48
33Anna-Li JonssonOpen 7 (1692)31:46+9:0310:31
36Roland NilssonH70 (607)44:22+8:2612:09
36Agneta KarlssonD60 Motion (303)1:12:48+32:5524:50
37Lars KreutnerOpen 5 (2438)41:19+11:3312:13
40Elin RindstigD14 (924)40:45+9:4110:18
42Tonney GunnarssonH50 Motion (409)1:09:18+25:5715:07
44Göran SvensonH60 (671)45:47+11:039:49
45Fredrik SturekOpen 8 (1300)41:12+13:209:10
46Ulla NilssonD70 (252)1:37:30+1:05:0332:49
49Theo LövdahlH12 (1032)28:54+5:509:34
51Emma BrenanderD21 Kort-2 (742)53:58+19:5211:20
51Majvie AnnegårdD65 (320)54:25+21:5517:40
56Emrik EvebornU2 (1872)25:24+8:0410:22
57Britt-Marie CarlssonD60 Kort (442)49:08+19:3416:53
62Magnus PetterssonH40 Kort-1 (820)53:46+15:189:24
62Göran JonssonChallenge H 5 (390)1:23:45+44:0817:18
64Carl-Johan AdolfssonChallenge H 5 (390)1:27:22+47:4518:03
66Tomas PeterssonH50 Motion (409)1:28:56+45:3519:25
72Klara HultbergD11 (851)34:13+13:3911:45
74Anna HanssonD40 Kort-2 (637)51:33+18:0112:41
76Stefan JohanssonH50 Kort-2 (763)47:06+13:3210:19
78Emma ErlandssonD18 (475)1:24:09+39:0717:12
79Tuva LövdahlD14 (924)47:07+16:0311:55
85Hans SvensonH65 (766)52:18+14:2712:37
93Stina LindD13 (1017)50:46+20:5713:25
93Jerry SvenssonH55 Kort (872)50:27+16:2111:18
95Erik LennartssonH21 Kort-1 (1006)1:24:40+36:5110:55
98Stefan LöfqvistH35 Kort (1001)58:35+19:289:29
100Benjamin SturekH18 Elit (573)1:11:03+26:229:58
101Mathias HanssonH40 Kort-1 (820)1:04:18+25:5011:15
110Sofia BrenanderD21 Kort-2 (742)1:05:35+31:2913:46
111Olle ErlandssonH13 (1083)49:02+22:5212:44
111Karl-Erik PetterssonH65 Kort (958)47:05+15:3313:36
114Gustav EvebornH12 (1032)35:40+12:3611:48
117Anna SvenssonD45 (859)57:10+21:5012:45
117Karl-Evert AnnegårdH65 (766)59:54+22:0314:28
118Filip HultbergU2 (1872)29:06+11:4611:52
126Axel EvebornH13 (1083)52:18+26:0813:35
127Linnea JonssonOpen 5 (2438)50:29+20:4314:56
148Emil KreutnerH11 (1108)36:51+16:1912:37
152Walter LöfqvistH10 (1337)27:29+12:2911:15
168Ingemar LennartssonH60 Kort (990)1:01:57+30:3016:39
175Ida HanssonU1 (2187)26:11+11:5015:40
177Johan HanssonH13 (1083)1:13:42+47:3219:08
183Linus HanssonH10 (1337)31:08+16:0812:45
196Lukas BergforsH11 (1108)54:13+33:4118:34
252Amalia ErlandssonU2 (1872)38:16+20:5615:37
Pontus ErlandssonH18 Elit 2 (534)ej godkänd
Isak HultbergH15 (929)ej godkänd
Jonathan PetterssonH15 (929)ej godkänd
Peter LindH50-1 (836)ej godkänd
Filip JohanssonH17-20 Kort (293)ej start
Emil WahlströmH13 (1083)ej start
Viggo PetterssonH11 (1108)ej start
Stefan CarlssonH60 Kort (990)ej start
Tom LindströmH70 (607)ej start
Bengt-Åke BorgemoH80 Motion (49)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser