Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 5

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Visborgs OK

35 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Karin BengtssonD50 Motion (592)48:37+1:2914:05
12Linnea GustafssonOpen 8 (1300)34:42+6:507:43
17Emma LindgrenD21 Kort-1 (837)43:43+9:469:18
21Anna SameliusD45 (859)40:50+5:309:06
25Peter ÖsterdahlH50 Motion (409)59:50+16:2913:03
27Junia BirgerssonD21 Elit 2 (180)2:22:46+1:15:1717:04
34Ann-Charlotte DahlD45 Kort-1 (747)40:50+8:3311:32
38Andreas NikolaussonH40 (1146)1:00:36+12:118:06
39Albin LindgrenH15 (929)52:11+14:519:35
40Lena NyströmD60 Kort (442)43:03+13:2914:47
42Patrik RönnbäckH45-2 (713)53:17+12:028:05
42Tommie OlssonH60 Kort (990)39:13+7:4610:32
56Nils HallgrenH75 (592)53:48+21:1916:18
57Ing-Marie BergmanD65 Kort (470)47:50+14:0316:29
58David DahlChallenge H 10 (442)2:11:24+1:00:5613:17
62Robert GustafssonH60 Kort (990)41:48+10:2111:14
83Johan BergiusH14 (1160)37:58+12:389:42
86Annika ÖsterdahlD50 Motion (592)1:27:25+40:1725:20
91Florence SirengoOpen 1 (777)37:13+18:5215:42
92Gustaf SameliusH45 Kort-1 (980)49:47+16:0610:04
96Elin DahlD15 (801)56:06+23:1312:31
99Olle GardellH65 Kort (958)45:08+13:3613:02
106Anders KallingsH21 Elit 2 (662)3:06:26+1:42:3016:05
113Alice OlssonD21 Kort-1 (837)59:37+25:4012:41
114Mattias VejlensH50-2 (739)1:15:19+34:5312:56
117Alice BergiusD12 (1025)35:51+14:1312:26
131Matilda DrottenmyrD15 (801)1:09:57+37:0415:36
153Rolf MalmrosH70 Kort (920)51:03+23:1218:06
171Stig DahlH45 Kort-1 (980)1:11:46+38:0514:31
173Felix BäckstädeH14 (1160)51:12+25:5213:05
176Anders BirgerssonH55 (967)1:32:08+59:4217:49
187Örjan Hallgren BäckstädeOpen 7 (1692)47:09+24:2615:36
207Jerker DrottenmyrH40 (1146)1:53:33+1:05:0815:10
Mattias ÖsterdahlH15 (929)ej godkänd
Adam ÖsterdahlH13 (1083)ej godkänd
Mikaela RönnbäckD21 Kort-1 (837)ej start
Daniel SeestrandH35 Kort (1001)ej start
Stefan PerssonH45-2 (713)ej start
Anna-Karin BergiusD45 Motion (966)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser