Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 5

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

OK Vivill

58 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
8Tomas MårtenssonH60 Motion (269)54:51+11:0613:22
15Tore MårtenssonChallenge H 10 (442)1:27:51+17:238:53
17Ida ErlandssonOpen 11 (308)1:06:07+23:3312:14
20Alice Lundström2-days Easy (72)1:10:23+28:5119:39
27Simon RosénH21 Motion (406)1:24:01+28:1012:35
32Kjell RosénH60 Motion (269)1:26:48+43:0321:10
33Liv ErlandssonD60 Motion (303)1:07:08+27:1522:54
40Isabell IsidorssonD16 Kort (253)1:27:37+45:3621:54
41Elias ThunbergH11 (1108)26:14+5:428:59
42Lars ErlandssonH55 Motion (262)1:31:41+46:3720:53
44Therese FribergD35 Motion (351)1:08:06+22:4317:11
45Marcus JosefssonH35 Kort (1001)50:46+11:398:13
48Marita RosénD60 Motion (303)1:35:45+55:5232:40
49Lena RunessonD55 (669)46:00+11:2312:25
56Anna RosénD21 Motion (510)1:12:13+29:0716:11
57Linus BägebyH14 Kort (375)52:49+27:4617:47
59Olivia LönkvistD18 (475)1:08:04+23:0213:55
59Annika IsidorssonD35 Motion (351)1:32:32+47:0923:22
60Clara SamuelssonD14 (924)44:32+13:2811:16
64Kajsa IsidorssonD18 (475)1:12:04+27:0214:44
65Vendela LönkvistD15 (801)49:35+16:4211:04
65Lukas RosénH21 Motion (406)1:51:30+55:3916:42
68Lea FribergD11 (851)33:50+13:1611:37
68Torbjörn LönkvistH45 Kort-1 (980)46:32+12:519:25
69Charlotte JosefssonD35 Kort (631)50:58+16:4211:38
69Helen AhlstrandD45 Motion (966)1:00:55+21:4017:00
77Ann BägebyD40 (496)1:00:25+23:3912:33
78Ann-Sofie LönkvistOpen 2 (501)1:23:02+56:1123:15
83Ola SamuelssonH45 Motion (509)1:32:18+52:2218:45
98Emma IsidorssonD13 (1017)50:57+21:0813:28
102Bodil HedenbergOpen 1 (777)40:11+21:5016:57
105Anna KärnhallD40 Motion (764)1:15:34+35:0519:56
106Ida ThunbergD40 Motion (764)1:15:52+35:2320:01
111Albin SamuelssonH12 (1032)35:20+12:1611:41
114Annelie WardD45 Motion (966)1:10:57+31:4219:49
116Per ThunbergH40 (1146)1:13:23+24:589:48
117Gustav ErlandssonH55 (967)56:56+24:3011:00
117Agnes LundströmOpen 1 (777)45:20+26:5919:07
120Elma FribergU1 (2187)23:55+9:3414:19
132Erik ErlandssonH21-1 (853)2:00:18+55:2812:47
133Mikael BogrenH21 Kort-1 (1006)1:37:24+49:3512:34
138Arne BogrenH60 Kort (990)52:02+20:3513:59
139Kajsa WardD15 (801)1:20:51+47:5818:02
146Linda LundströmOpen 4 (995)1:49:34+1:09:2122:13
147Lars RunessonH55 (967)1:06:10+33:4412:47
158Sara ErlandssonD16 (875)1:23:22+48:5818:02
159Emelie BägebyD11 (851)1:03:52+43:1821:56
163David WieslanderH12 (1032)49:25+26:2116:21
173Arvid JosefssonH10 (1337)29:55+14:5512:15
213Oskar WardH10 (1337)37:17+22:1715:16
223Elias SamuelssonH10 (1337)40:13+25:1316:28
230Albin ThunbergH10 (1337)42:34+27:3417:26
231Alvin LönkvistH10 (1337)42:45+27:4517:31
241Emelie JohanssonOpen 5 (2438)1:02:18+32:3218:25
275Bo NilssonOpen 3 (2726)52:38+30:5431:31
362Maria ErlandssonOpen 3 (2726)1:03:54+42:1038:15
372Emma  JonssonOpen 3 (2726)1:04:27+42:4338:35
Mikael WardH45 Motion (509)ej godkänd
Axel ErlandssonH21-1 (853)ej start
Patrik LundströmOpen 4 (995)ej start
Elvira WieslanderInskolning (2140)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser