Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 5

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Växjö OK

83 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Noel BraunH13 (1083)28:00+1:507:16
3Isac EricssonH16 (1024)37:52+0:446:47
9Martina BraunD16 Kort (253)59:10+17:0914:47
9Maria BraunD40 Kort-2 (637)36:18+2:468:56
12Johan JanssonH80 (240)47:49+13:2216:15
12Erik LindqvistOpen 9 (584)1:09:18+14:169:03
13Lukas LundgrenH18 Elit (573)49:09+4:286:54
13Annika EricssonD45 Kort-1 (747)35:40+3:2310:04
14Gustav RuneforsH16 (1024)39:27+2:197:04
15Filippa BraunD10 (1269)23:09+4:199:29
19Hugo EricssonH13 (1083)32:11+6:018:21
20Louise LundgrenD20 Elit (499)57:34+9:078:35
22Josephine RegnellD21 Kort-2 (742)49:33+15:2710:24
22Oskar Stensson-bohmanOpen 9 (584)1:13:51+18:499:39
24Patrik RosénH45-2 (713)49:48+8:337:34
24Ingemar ErlandssonH70 Motion (294)57:28+18:1117:28
25Elin WallquistD21 Kort-2 (742)49:51+15:4510:28
25Maja PorleD15 (801)40:54+8:019:07
25Henrik KroksmyrH35 Kort (1001)47:45+8:387:44Ladda ner rutt i gpx-format
25Peter JohanssonH40 Motion (456)1:08:32+14:1212:23
27Henrik EklundH20 Elit (617)1:13:56+9:177:52
29Rasmus LeoH21-1 (853)1:17:45+12:558:15
30Tommy WahlbergH65 Motion (231)1:16:08+31:4620:27
31Erik ÅkessonH14 (1160)31:57+6:378:10
31Magnus EricssonH45 Kort-1 (980)40:41+7:008:14
34Peter BraunH45 Kort-1 (980)40:58+7:178:17
34Sven LundgrenH50-1 (836)50:23+11:448:37
36Karin LindqvistD65 Motion (243)1:13:55+34:3626:58
39Alvin LundgrenU2 (1872)24:28+7:089:59
41Lisa KumlinD65 (320)49:11+16:4115:58
47Frida LindénD10 (1269)26:41+7:5110:56
48Kristin SchybergD21 Kort-2 (742)53:42+19:3611:16
48Olof NilssonH21 Kort-1 (1006)1:09:30+21:418:58
49Emma FaxénD35 Kort (631)46:56+12:4010:42
52Daniel EvaldssonH40 (1146)1:02:58+14:338:25
54Tobias GustavssonH40 Motion (456)1:20:05+25:4514:28
55Jenny AnderssonD21-2 (671)1:17:04+22:0211:22
55Alicia LundgrenD15 (801)47:21+14:2810:34
60Linnea ÖstergrenD21 Kort-2 (742)55:13+21:0711:36
60Ulf KarlssonOpen 5 (2438)44:20+14:3413:06
64Krister SandbladH70 Kort (920)37:04+9:1313:08
70Simon RuneforsH20 Elit (617)1:31:43+27:049:46
71Maria HåkanssonD50 Kort (901)39:10+11:1812:21
72Anders SandbladH45-2 (713)1:00:18+19:039:09
78Magnus PorleH50-1 (836)58:41+20:0210:02
80Håkan ÖstergrenH50 Kort-2 (763)47:24+13:5010:23
84Maja LindénD12 (1025)31:07+9:2910:48
86Ulf HonethH45-2 (713)1:03:14+21:599:36
86Berit RuneforsD55 Kort (582)46:57+17:2115:39
86Marie KarlssonD21 Motion (510)1:32:10+49:0420:39
87Lars EklundH60 Kort (990)44:59+13:3212:05
89Johan EklundH20 Elit (617)1:48:52+44:1311:35
89Mona LindénD40 Motion (764)1:06:21+25:5217:30
91Jennie GustavssonD35 Kort (631)56:37+22:2112:55
92Maria HonethD40 Kort-2 (637)57:02+23:3014:02
93Petra RosénD40 Kort-2 (637)57:05+23:3314:03
93Lena RegnellD45 (859)52:33+17:1311:43
94Glen HåkanssonH50 Kort-2 (763)50:26+16:5211:03
99Linus LindénU2 (1872)27:59+10:3911:25
100Eva EklundD55 (669)55:53+21:1615:06
110Sofia PorleD50 Motion (592)1:58:10+1:11:0234:15
112Hilda PeterssonD11 (851)40:05+19:3113:46
116Erica EkD21-2 (671)2:10:40+1:15:3819:16
116Måns FaxénH21-1 (853)1:45:54+41:0411:15
127Stina AnderjonD21 Kort-2 (742)1:15:42+41:3615:54
142Per AnderssonH40 (1146)1:18:30+30:0510:29
144Jonny LindénH40 Kort-1 (820)1:30:07+51:3915:46
145Hilda LindénD10 (1269)35:54+17:0414:42
145Matilda HonethOpen 3 (2726)42:19+20:3525:20
153Anders JohanssonH65 Kort (958)57:53+26:2116:43
155Emma LindénD10 (1269)36:51+18:0115:06
156Lovisa KroksmyrU2 (1872)31:57+14:3713:02
168Johan NiklassonH45 Kort-1 (980)1:09:09+35:2813:59
173Martina NiklassonD12 (1025)50:10+28:3217:25
179Miranda NiklassonU2 (1872)33:14+15:5413:33
207Johanna LindénOpen 5 (2438)57:05+27:1916:53
247Anton FaxénU2 (1872)37:54+20:3415:28
260Wilma KroksmyrU2 (1872)38:53+21:3315:52
269Maria KroksmyrOpen 3 (2726)51:54+30:1031:04
333Amanda GustavssonU2 (1872)54:11+36:5122:06
346Agneta ÖstergrenOpen 3 (2726)1:02:06+40:2237:11
358Arvid GustavssonU1 (2187)37:53+23:3222:41
Elsa PeterssonInskolning (2140)fullföljt
Viktor ÖstergrenH18 Elit 2 (534)ej start
Anna Karin PetersonD45 Kort-1 (747)ej start
Dennis PerssonH45 Kort-1 (980)ej start
Mats HolmH55 Kort (872)ej start
Ulla-Britt KarlssonD65 (320)ej start
Per-Åke AnderssonH65 Kort (958)ej start
Bo W LarssonH65 Kort (958)ej start
Anna-Stina WennbergD70 Motion (211)ej start
Mats RuneforsOpen 3 (2726)ej start
Alf JohanssonOpen 7 (1692)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser