Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 5

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

IK Ymer

49 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Mikael NordhOpen 12 (366)1:20:258:02
2Malin HultqvistChallenge D 10 (268)1:41:33+2:4210:19
3Emilia Österlund2-days Easy (72)42:01+0:2911:44
5Lisa LjungD14 Kort (312)29:00+6:559:55
10Inger JönssonD65 Kort (470)38:05+4:1813:07
10Gunnel SvenssonD70 (252)40:42+8:1513:42
13Britt RangertD70 (252)42:25+9:5814:16
19Anita EklöfD60 (365)38:12+6:4311:47
23Ingrid HermanssonD70 (252)45:55+13:2815:27
24Joakim  ÖsterlundOpen 4 (995)57:36+17:2311:41
27Ulrika LjungD40 Motion (764)52:30+12:0113:51
30Ulla BjörkmanD70 Motion (211)1:11:20+30:4127:19
31Oscar ÖsterlundU2 (1872)23:39+6:199:39
34Lars WiderströmH65 Motion (231)1:23:06+38:4422:20
35Peder HallbergH35 Kort (1001)49:17+10:107:59
37Hanna DickèrOpen 12 (366)3:05:27+1:45:0218:31
38Lennart WiderströmH60 Motion (269)1:41:44+57:5924:48
39Jan WiderströmH65 Motion (231)1:39:45+55:2326:48
42Leif BjörkmanH70 Kort (920)34:56+7:0512:23
51Gertie OdelbergD60 Kort (442)46:29+16:5515:58
59Helena HjertbergD40 Kort-1 (655)50:02+16:2912:12
60Fredrik GöranssonH40 Kort-2 (789)55:32+18:229:37
71Jenny JohanssonD40 (496)57:22+20:3611:55
72Arvid BrandbergOpen 6 (571)1:57:25+1:08:0420:27
75Eva AdolfssonD65 Kort (470)52:49+19:0218:12
75Tomas GöranssonH65 Kort (958)42:09+10:3712:10
76John KumlinH21 Elit 2 (662)1:45:36+21:409:06
91Bengt-Åke SvenssonH70 (607)57:01+21:0515:37
94Fredrik OdelbergH60 Kort (990)45:42+14:1512:17
95Maria PeterssonOpen 3 (2726)38:00+16:1622:45
108Stig GustafssonH50 Kort-2 (763)55:10+21:3612:05
109Henrik LidhageH21 Kort-2 (1030)1:22:21+30:1310:31
109Krister LjungOpen 4 (995)1:25:03+44:5017:15
111Bo AdofssonH70 Kort (920)42:16+14:2514:59
113Anders KumlinH65 Kort (958)47:14+15:4213:39
129Cecilia KarlssonD40 Motion (764)1:29:03+48:3423:29
147Elias PeterssonH12 (1032)45:18+22:1415:00
153Elin PeterssonD10 (1269)36:41+17:5115:02
155Olle HermanssonH70 Kort (920)51:46+23:5518:21
162Ann-Charlotte BrandbergOpen 4 (995)3:44:16+3:04:0345:29
181Andreas ÖsterlundH21 Kort-2 (1030)2:57:35+2:05:2722:42
212Lukas GustafssonH14 (1160)1:11:38+46:1818:19
213Mikael SedvallOpen 5 (2438)57:44+27:5817:04
424Ellen LindbergU1 (2187)57:43+43:2234:33
425Thilda BrandbergU1 (2187)57:46+43:2534:35
Tobias ÖsterlundH21 Kort-2 (1030)ej godkänd
Martina LindbergD40 (496)ej godkänd
Kent JogelandH65 Kort (958)ej godkänd
Fredrik BrandbergH45 Motion (509)ej godkänd
Göran EklöfH60 Motion (269)ej start
Jennie JakobssonOpen 4 (995)ej start
Magnus LindbergOpen 7 (1692)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser